Skocz do zawartości
Forum

Lek na uspokojenie a tabletki antykoncepcyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od prawie roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Naraya.
Ponieważ ostatnie krwawienie z odstawienia miałam dostać w dniu Sylwestra po konsultacji z ginekologiem połączyłam opakowania bez przerwy na krwawienie z odstawienia.
Ponieważ ostatnio towarzyszł mi stres brałam przez 2-3 dni po 1 tabletce Bellergotu /środek na uspokojenie/, jakiś czas temu przepisał mi go lekarz rodzinny. Pamiętam, że wtedy konsultowałam z nim interakcję z tabletkami, stwierdził, że nie mają wpływu na tabletki, ginekolog to potwierdził, więc je wtedy brałam około tygodnia. Teraz był to czas krótszy, nie przyszło mi do głowy ponowne sprawdzenie działania Bellergotu. Jestem obecnie na 6 tabletce z 1 tygodnia, Bellergot brałam na sam koniec poprzedniego opakowania i na początku nowego, miałam dwa stosunki na początku brania nowego opakowania jednak każdy z nich był przerywany. Dzisiaj przez przypadek znalazłam informację, że Bellergot ma wpływ na tabletki antykoncepcyjne i obniża ich działanie ! Za to na innej stronie internetowej znalazłam informację, że nie obniża działania.
Jestem przestraszona, czy przez te parę tabletek Bellergotu działanie tabletek mogło obniżyć się na tyle aby możliwa była ciąża? Dodając fakt, że tabletki stosuję bardzo regularnie, przez ten rok brania nie zapomniałam o żadnej, teraz nie miałam przerwy na krwawienie z odstawienia więc poziom hormonów nie zmienił się, do tego oba stosunki były przerywane.
Dodam, że w 4 dniu nowego opakowania 3h po zażyciu tabletki zwymiotowałam, od razu po tej sytuacji wzięłam kolejną tabletkę z zapasowego blistra, później wymioty już nie wystąpiły więc myślę, że postąpiłam dobrze w takiej sytuacji.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Witam,

Od ponad roku zażywam tabletki antykoncepcyjne Naraya, ponieważ w ostatnim czasie miałam bardzo stresujący okres zażywałam uspokajający suplement diety Melistan Forte. Farmaceutka powiedziała, że nie ma on wpływu na tabletki antykoncepcyjne jednak chciałabym się upewnić.

W skład suplementu wchodzą:
wyciąg z ziela melisy, wyciąg z szyszki chmielu, wyciąg z korzenia różeńca górskiego, wyciąg z koszyczka rumianku oraz witamina B6.

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

To jest suplement diety i nie ma do niego dołączonej ulotki, w innym wypadku bym ją przeczytała bo robię zawsze takie rzeczy. Na opakowaniu nie ma żadnej informacji dotyczącej interakcji tego leku z innymi, generalnie rzecz biorąc jest tam mało informacji. Napisałam maila do podmiotu odpowiedzialnego za ten konkretny suplement diety z zapytaniem o jego interakcję z tabletkami antykoncepcyjnymi. Otrzymałam informację, że nie, ale chciałam uzyskać potwierdzenie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...