Skocz do zawartości
Forum

Ból mięśni w pierwszym okresie uczęszczania na siłownię


Gość sdfgsdfg

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie najlepszym sposobem na zakwasy jest rozruszać mięśnie jak najszybciej. Zazwyczaj pojawiają się następnego dnia z rana, ciężko się po tym ruszyć ale potem już jest tylko lepiej. Nie jest powiedziane że pojawiają się na początku, mi zakwasy sie pojawiły po tygodniu siłowni, po prostu pewnego dnia przeceniłam swoje siły. Tak samo było jak zaczęłam robić ćwiczenie na inne partie mięśni niż dotychczas z tym tez trzeba uważać ale lepiej jak cię nie boli wszystko na raz.

Odnośnik do komentarza

Zakwasy są to mikrouszkodzenia włókien mięśniowych powstałe w skutek zbyt intensywnych ćwiczeń. Powstają one w skutek zbytniego obciążenia tkanki mięśniowej podczas wykonywanych ćwiczeń. To czy powstaną zależy także od tego jakie to ćwiczenia wykonujemy:. kiedy podczas danego ćwiczenia napięty, pod obciążeniem mięsień rozciąga się zamiast kurczyć to wtedy powstaje więcej takich uszkodzeń. Po pewnym czasie te mikrouszkodzenia się zagoją i wtedy ból znika.
Aby uniknąć zakwasów należy mierzyć siły na zamiary. Jeśli długo nie ćwiczyliśmy albo nie ćwiczyliśmy w ogóle to nie zaczynajmy od dużych obciążeń czy intensywnych ćwiczeń. Przed ćwiczeniami należy się zawsze rozgrzać. Rozgrzewka to nie jest wymysł nauczycieli wf tylko bardzo istotny element treningu. Rozgrzanie mięśni uchroni nas przed późniejszym bólem
Jeśli już nam się zdarzy mieć zakwasy to są sposoby aby złagodzić ból. Oto kilka z nich:
- lekki masaż bolącego miejsca
- ćwiczenia rozciągające (nie należy się oczywiście przemęczać)
- sauna
- bolące miejsca można polewać na zmianę ciepłą i zimną wodą.
- ciepłe kąpiele i okłady
-możemy stosować także maści rozgrzewające

Odnośnik do komentarza

Wiele osób po ćwiczenia zapomina, że warto jest się rollować. Dzięki temu można rozbić miejsca spustowe w mięśniach i ostatecznie ból ustępuje. Polecam. Do tego coś chłodzącego, jakiś kojący żel na skórę i do dzieła. Poczytajcie sobie, bo jest wiele metod na przyniesienie ulgi w takich sytuacjach: http://bola-miesnie.pl/bol-miesni-brzucha-jak-zaradzic/.

PS. Czy ktoś stosował może Harpagon Forte Max?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...