Forum Zdrowie

Rehabilitacja

kamilkamil

kamilkamil

Choruje na nerwiakowlkniowatosc kręgosłupa.
Jeśli chodzi o rechabilitacjie to rodzinny lek może mi są przypisać?
Na ile zab8egow (tego samego w jednym cyklu )?
I czy może wypisać mi na różna rechabilitację ( np masaz , ćwiczenia ogólno usprawniające i np wannę perełkowa)?
Czy tylko na jeden rodzaj np tylko masaź? I masaz za jednym razem może dotyczyć tylko jednego odcinka ?

114762 kamilkamil Kobieta, 25 lat, Elbląg

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mgmg

~mgmg

rodzinny kieruje na rehabilitacje ogolnie, a konkretne zabiegi ustala specjalista rehabilitacji

Edyciak

Edyciak

Sa dwa rozwiązania.
1) lekarz rodzinny ma prawo wypisac skierowanie na zabiegi fizykoterapeutyczne.
2) lekarz rodzinny może wypisać skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. W tej poradni lekarz specjalista rehabilitacji medycznej wypisuje skierowanie na zabiegi fizykoterapeutyczne. Skierowanie to jest wazne najczęściej przez rok od daty wystawienia, znaczy to, że w ciagu roku możesz korzystać z porady lekarza rehabilitacji kilka razy bez ponownego przynoszenia skierowania.
W obu tych przypadkach pacjentowi przysługuje maks. 50 zabiegów w rozliczeniu 10dniowym. Oznacza to, że jednego dnia możesz mieć maks. 5 zabiegów oraz że zabiegi możesz mieć maks przez 10 dni. Z tym że np. masaz całego kręgosłupa liczy się jako 3 zabiegi (C-Th-L-S - 3 odcinki).

Istnieje też coś takiego jak tzw. pobyt dzienny w ośrodku rehabilitacyjnym. Polega to na tym samym co fizjoterapia ambulatoryjna (pacjent przychodzi z domu na zabiegi), ale ma tych zabiegów więcej - 2x po 3 tyg z odstepem kilkudniowym i wówczas otrzymuje min. 5 zabiegów.

W razie dalszych pytań służę pomocą. ;)

30543 edyciak Kobieta, 28 lat, lubelskie
kamilkamil

kamilkamil

Dostałem od neurologa na pobyt dzienny w odz rechabilitacji.

Jak to się odbywa?

114762 kamilkamil Kobieta, 25 lat, Elbląg
Edyciak

Edyciak

Jesli na oddziale, to trwa to bodajże 3 tyg. Normalnie zgłaszasz sie do szpitala w terminie, na kiedy jesteś zapisany i kładziesz się na oddział szpitalny. Z opowieści pacjentów mogę ci powiedzieć, że jest gorzej niż w więzeniu. :) bo masz te kilka zabiegów dziennie, a reszta to czas wolny, podczas którego nie pozwalaja nawet na dwór wyjść. ;)

30543 edyciak Kobieta, 28 lat, lubelskie