Skocz do zawartości
Forum

Jak przebiega gastroskopia?


Gość andriuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Leżałam na boku i popsikano mi gardło środkiem znieczulającym. Po wprowadzeniu rurki nic nie czułam, tylko na początku, gdy trzeba przełknąć rurkę troszkę zabolało. Potem czułam lekki dyskomfort w brzuchu, ale nie miałam mdłości, ani żadnego bólu, jedynie ciągle mi się odbijało( na szczęście tak, że nie było tego słychać, bo miałam otwarte usta).
Gdy wyjmowano rurkę nie było mi niedobrze, zrobiono to szybko.
I tyle :P

Odnośnik do komentarza
Gość Donatanek

Kobiety to lepiej znoszą z wiadomego powodu xD. Ja osobiście byłem pierwszy i ostatni raz. Psikła mi do gardła takim prepratem i kazała się położyć na boku. Włożyła mi taki jakby ustnik okrągły do ust i kazała zacisnać. Przez środek tego ustnika, tam jest taka dziurka wpychają rurkę. Każe ci zrobić tak jakbyś miał połknąć i w tym momencie ci wepcha rurke. Uczucie jakbyś w środku miał węża czy coś, czujesz to że ci coś łazi w środku :d, mi za każdym doknięciem scianki brzucha, miałem odruch wymiotny. Bardzo nie przyjemne badanie ale da się przeżyć. Czasami jak się ma wrzody to pobierają próbkę, a na koniec wysysają wode tak jakby z ciebie :D nie wiem czemu, ale ja zauwazyłem że potem wpadała do pojemnika takiego. Ogólnie to trzeba zachować spokój i oddychać przez nos. Lepiej żebyś kataru nie miał/a

Odnośnik do komentarza

Gastroskopia jest najgorszym badaniem jakie do tej pory przeżyłam. Chciało mi się płakać z rozpaczy kiedy było już po wszystkim. Bardzo żałuję, że nie zdecydowałam się na znieczulenie ogólne. Myślałam, że skoro badanie trwa tak krótko to nie warto tego robić. Teraz wiem, że lepiej zdecydować się na znieczulenie i tego nie przeżywać.
Badanie nie jest bolesne, ale jest bardzo nieprzyjemne i po prostu obrzydliwe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...