Skocz do zawartości
Forum

Depilacja miejsc intymnych u kobiety


Gość Lukrecja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kobietka22

Witaj, początkowo również miałam problem ze sporymi podrażnieniami po goleniu w okolicy bikini - używałam wówczas zwykłej maszynki gillette venus. Od niedawna przestawiłam się na maszynki z tymi paskami żelu na aplikatorze/przy ostrzu i sprawdzają się świetnie - od razu podrażnienia ustąpiły. Są dość drogie, ale używanie ich tylko do bikini starcza na dość długo, a najlepiej złapać promocję ostrzy ;) Polecam do wypróbowania :)

Odnośnik do komentarza

~MichałekWarszawa
Czy facet też może używać tej metody?

Mówisz o depilacji pastą cukrową? Jest ona odpowiednia zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Oczywiście na początku nie polecam wykonywania tego zabiegu samodzielnie w warunkach domowych. Zabieg wymaga zastosowania odpowiednich technik, więc początkowo lepiej go wykonywać w gabinecie kosmetycznym.

Odnośnik do komentarza
Gość pomaranczaicytryna

a co w tym dziwnego, żeby iść do kosmetyczki na taką depilację? sama chodziłam na paste cukrową potem bylam na laserze w studio laser i jestem zadowolona, szczególnie, że wszystko dokładnie zrobione. Poza tym to chleb powszedni dla kosmetyczki, podobnie jak wizyta u ginekologa

Odnośnik do komentarza

~marthha
Ja wolę depilację laserową. Nie jest bolesna, a efekty utrzymują się zdecydowanie dłużej. Trzeba tylko robić w dobrych i sprawdzonych salonach.

Niestety laserowa depilacja jest bolesna, ponieważ laser niszczy unerwioną część włosa i nie ma takiej możliwości, aby obeszło się bez dolegliwości bólowych :) ...oczywiście można złagodzić dyskomfort towarzyszący zabiegowi stosując maść znieczulającą w obrębie skóry poddawanej zabiegowi.

Odnośnik do komentarza

srzepa1994
słyszałam kiedyś o niejakiej depilacji pastą cukrową, dziewczyny co sądzicie o depilacji ową pasta cukrową miejsc bikini?

Wiele osób uważa, że depilacja pasta cukrową jest mniej bolesna :). Poza tym, za jej pomocą można również skutecznie usunąć nawet te krótsze i cieńsze włoski.

Więcej na ten temat poczytasz tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/depilacja-pasta-cukrowa

Odnośnik do komentarza

Objawy, które opisujesz świadczą o tym, że masz skłonność do występowania zapalenia okołomieszkowego. Zazwyczaj dochodzi do tego w momencie, gdy wzrost próbuje się przebić przez grubą powierzchnię skóry. W twoim przypadku skutecznie sprawdziłaby się depilacja laserowa. Oczywiście pod warunkiem, że masz ciemne włosy i jasną karnację.

Odnośnik do komentarza

Nie ma co się oszukiwać, jeśli używasz maszynki to wcale się nie depilujesz a jedynie strzyżesz:), bo skracasz włoski przy skórze -nie da się więc uniknąć tego,że skóra będzie szorstka. Przy depilacji laserowej ma się spokój( no bo nie trzeba się już depilować) i gładką skórę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...