Forum Ślub

Jaki pierwszy taniec?

~przyszła żona

~przyszła żona

Czesc
w czerwcu wychodze za maz i dwa pytania:
jaki 1 taniec- muszyka szybsza czy wolna i podstawowe pytanie - chodzic na kurs tanca czy po prostu jakis przytulak ? :D

Odpowiedzi znajdują się poniżej

austeria

austeria

Hmmm powiem Ci tak: jeżeli potraficie tańczyć, to możecie sobie wziąć szybszą. Jeżeli nie czujecie się dobrze, tańczycie rzadko lub się stresujecie że wszyscy się na Was patrzą, to weźcie wolniejszą. Ślub ma w sobie tyle stresu, że nie warto jeszcze zastanawiać się i myśleć o tym, czy Ci się noga nie powinie na parkiecie.
Co do kursu: zawsze możecie na niego iść, nikt nie każde wykorzystywać tego, czego się nauczycie :) chociaż żeby z tego wyszło coś ładnego, to musicie na to poświęcić "trochę" czasu i energii, jeżeli nie możecie, to nie ma co się porywać. Wierz mi, że dużo ładniej wygląda piękny "przytulak" do wolnej piosenki, gdzie młoda para się nie denerwuje i widać po prostu ich miłość, niż kiedy widać że biegali na kurs, uczyli się kroków, zrobili sobie układ (a jeszcze jak do szybkiej piosenki to dopiero..), a potem zjada ich stres, nogi się plączą, i są cali pozginani i pospinani.
Znajoma para, która na ślub zrobiła sobie układ, przyznała na weselu już pod wieczór, że nawet przysięgą i kościołem nie przejmowali się tak bardzo, jak tym tańcem. Wyglądało to w sumie.. nieciekawie, ale oczywiście nikt tego nie powiedział, żeby nie robić im przykrości. Jak chcieli, tak zrobili, ale myślę że gdyby wiedzieli jak to wyjdzie, to by się nie decydowali na takie coś :)

15475 austeria Kobieta, 14 lat, Gliwice
~Mała__Mi

~Mała__Mi

My mamy ustalone: kult 6 lat później - bo akurt nasz ślub tak wypada. Nie bierzmy żadnych lekcji, bedzie przytulak bez nerwów że pomylimy kroki. To jest nasza ulubiona piosenka i mamy do niej wielki sentyment

dziewczyna_jak_malina

dziewczyna_jak_malina

Fajne są takie mieszanki, na początku coś tradycyjnego, jakiś ładny walc i z nagłym przejściem na jakiś szybki utwór (do tego takie wygibasy z przymrużeniem oka). Z tym, że jak się już decydować na coś takiego, to lepiej wziąć prywatne lekcje u instruktora, który zaplanuje porządny układ.

87619 dziewczyna-jak-malina Kobieta, 36 lat, Kraków
~Sha sha

~Sha sha

ale po co? Czy naprawdę musi to byc takie sztuczne i wyuczone? Nie lepiej iść na spontan, niech to bedzie prawdziwe, szczere a nie wyuczone. Po za tym po co się bardziej stresować że coś nie ywjdzie

irlandzka_koniczyka

irlandzka_koniczyka

Jestem takiego samego zdania jak sha sha, moja kuzynka miała wyuczony liczyli kroki, jeden do drugiego mówił co ma robić itd i to strasznie sztucznie wyglądało. Malo komu się podobało, dlatego ja powiedziałam,że nigdy nie pójdę się nauczyć konkretnego układu. Owszem poćwiczymy sobie wcześniej do konkretnej piosenki ale na pewno nic na pamięć. Mój brat za to tańczył naturalnie i wszystkim się podobało ;)
Ja jestem takiego właśnie zdanie, że najlepiej iść na luzie ;)

85260 irlandzka-koniczyka Kobieta, 28 lat, malopolska/ Dublin
~Rewelka

~Rewelka

a ja jak będę wychodzić za mąż to zapiszę się na lekcje tanca razem ze swoim narzeczonym. Nie chce wygladać jak łamaga, podczas gdy wszyscy na mnie patrzą.

dziewczyna_jak_malina

dziewczyna_jak_malina

Nie wiem czemu zakładacie, że to ma być sztuczne. Przecież można się dogadać z instruktorem co do takiego układu, wpleść tam swoje wstawki wedle uznania. Taki instruktor może wskazać, czy dane rozwiązanie wygląda dobrze, czy nie.
Kiedyś chodziłam na kurs tańca, gdzie uczyli nas prostych układów. Jeśli nie były dobrze wyćwiczone, to faktycznie nie wyglądało to za dobrze, ale odpowiednia liczba powtórzeń, gwarantuje to, że taki taniec nie będzie wyglądał źle. Tyczy się to też układów, które możemy sobie wymyślić sami. Dlatego jak kto woli, ale uważam, że instruktor znający się na rzeczy, może po prostu zaproponować ładniej wyglądający układ.

87619 dziewczyna-jak-malina Kobieta, 36 lat, Kraków
angela325

angela325

image

Mi się strasznie podoba ten taniec :):) Ale wolę bujaka, żeby nie było wpadki z krokami i tak dalej. Żeby wykonywać szybki taniec lub z niespodzianką trzeba być bardzo odważnym i bardzo dobrze przygotowanym :D

--

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

85000 angela325 Kobieta, 29 lat, Daleka:)
pink elephant

pink elephant

Teraz wszyscy robia tak ze zaczynaja przytulanca nagle psuje sie tasma i cos nowego zbitek roznych kawalkow - mnie sie to nie pdooba, jak juz to wolalabym nuidnego przytulaka ale za to moje i naturalne

84373 pink-elephant Kobieta, 33 lata, Złocieniec
0sweetness0

0sweetness0

Niestety nie każdy ma poczucie rytmu i talent do tańca dlatego, gdy próbuje odtworzyć jakąś wyuczoną choreografie często wygląda śmiesznie. Lepiej dać się ponieść emocjom i przekazać gościom iskrę waszej miłości :)

99646 0sweetness0 Kobieta, 38 lat, Kraków
dadaaria

dadaaria

a ja nei chce ani peirwszego tanca ani slubu te tance sa takie tandetne bosh wszystko pod publiczke

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 31 lat, gdzieś pod Wawą
~Tise

~Tise

czy tandetne to zależy jak do tego podejdziesz, czy pod publiczkę moze trochę ale osobiście nic w tym złego nie widze...

~OdaMichalska

~OdaMichalska

Bezpłatne Warsztaty Pierwszego Tańca w Krakowie

Akademia Tańca AT zaprasza na Bezpłatne Warsztaty Pierwszego Tańca w Krakowie. Jest to w pełni darmowy kurs tańca dla narzeczonych, który odbędzie się 1 lutego 2015 od 17:00 do 18:30 przy ul. Topolowej 22 w Krakowie. Na zajęcia obowiązuje wcześniejsza rejestracja, ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Pełna informacja o warsztatach http://pierwszytaniec.com/warsztaty-tanca-pierwszy-taniec.html

Z ofertą szkoły tańca można zapoznać się pod linkiem http://pierwszytaniec.com

Kurs tańca dedykowany dla wszystkich, którzy planują w najbliższym czasie zatańczyć na swoim weselu.

~zula961

~zula961

Piosenkę powinnaś chyba wybrać z partnerem, to zalezy od was czy wolicie coś szybkiego czy może jakiś wolniejszy numer. Kursy to dobra opcja, bo bedziecie pewniej czuć się na parkiecie. Jeśli jesteś z okolic Krakowa to w Myślenicach jest profesjonalna szkoła- Pierwszy Taniec- razem z moim narzeczonym chodzilismy tam na treningi przez 3 miesiace. Nasza choreografia wyszla fenomenalnie na weselu :)