Skocz do zawartości
Forum

Problemy ze studiami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
zacznę od tego, że mam 23 lata. Jestem na 5 roku studiów i mam ich serdecznie dość. Nie nawidzę w nich teraz wszystkiego, zaczynając od otoczenia aż po problemy z pracą dyplomową. Nie radzę już sobie z tym wszystkim. Ciągle o tym myślę. Praktycznie codziennie płaczę. Dodatkowo mam ukochanego chłopaka za którym bardzo tęsknie. Nie potrafię się zmusić do niczego. Czuję się coraz bardziej zmęczona i zagubiona. Rano przeraża mnoe wizja wstawania z łóżka, bo wiem, że mnie czeka kolejny beznadziejny dzień w stylu nauka- próby pisania pracy- zajęcia. Nie wiem co dalej robić. Z góry dziękuję za przeczytanie mojej wypowiedzi i przepraszam że jest taka chaotyczna. Chciałam poprostu się komuś wygadać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chciałaś się tylko wyżalić, to nie powinnam dawać żadnych rad. Jednak jedną dam.
Jesteś już tak blisko końca, aby się zmobilizować kup sobie w aptece jakieś ziołowe leki na depresję. Pomogą na lekką i umiarkowaną depresję oraz na stany obniżonego nastroju, jakie z pewnością masz. Bierz je regularnie co najmniej m-c.
Nie skupiaj się na tym czego nie lubisz i czego nie chcesz, bo to pogłębia Twoje złe samopoczucie.
Pilnuj dobrej diety, na ile to możliwe u studenta. Wychodź na spacery, naciesz oczy jakimś ładnym widokiem. Po prostu odwracaj uwagę od tego co negatywne, a skupiaj się na pozytywach. Z pewnością jakieś są... nawet jeśli ich nie dostrzegasz.
Napisz jeszcze, ciekawa jestem jak Ci pójdzie.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Nie możesz się na niczym skupić bo stale myślisz o tym czego nie chcesz i o braku czegoś... nie chcesz już studiować, nie chcesz przebywać w tym towarzystwie, nie chcesz żyć z dala od domu, brak Ci chłopaka...
Zmień tok myślenia na to co chcesz i czego pragniesz. Odizoluj się od wszystkich ludzi negatywnych, unikaj miejsc negatywnych, a szukaj piękna i spokoju. Medytacja, muzyka relaksacyjna wyobrażając sobie same dobre, miłe rzeczy. Dużo świeżego powietrza, spacerów/sportu, lepsza dieta, zioła na obniżony nastrój i przetrwasz- zapewniam!

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...