Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Teekanne"


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

nadchodzi wiosna, więc zadbajmy o to, by po zimie oczyścić swój organizm, mając na myśli zarówno ciało, jak i umysł :-)

Mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania są 3 zestawy po 5 losowo wybranych opakowań herbat Teekanne:

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Teekanne-abcZdrowie.png

Zadanie konkursowe:
Odpowiedz na pytanie: "W jaki sposób oczyszczasz swój organizm na wiosnę?"

Odpowiedzi zamieszczajcie z zarejestrowanych profili w wątku konkursowym do 25 marca 2015 roku. Już w dwa dni robocze później ogłosimy zwycięzców!

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Odnośnik do komentarza

Na wiosnę postanowiłam gruntownie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Za poradą dietetyka staram się jeść przede wszystkim regularnie. Wykluczyłam tez ze swojego jadłospisu słodycze, żywność przetworzoną. Przeprowadziłam dieta urozmaicona wymagającą nieco więcej czasu trwa ona 10–14 dni - ale jest najbardziej bezpieczna dla organizmu. Przez pierwsze 2–3 dni jadłam warzywa i owoce (surowe lub gotowane) i piłam samodzielnie wyciśnięte soki owocowe i/lub warzywne. od czwartego dnia wprowadziłam do diety 1/2 l dziennie fermentowanych produktów mlecznych (kefir, jogurt naturalny, maślanka). Od szóstego dnia dodatkowo jadłam grube kasze, ryż dziki, płatki, otręby, ósmego dodałam chudy biały ser (10 dag), dziesiątego – porcję ryby gotowanej (najlepiej na parze) lub pieczonej (20 dag). Od dwunastego dnia zamiast ryby wprowadziłam chude mięso drobiowe, np. piersi kurczaka, indyka albo cielęcinę (10 dag). Po tych 14 dniach jak nowo narodzona. Teraz staram się zdrowo odżywiać - nie zaśmiecać organizmu oraz odpowiednio go nawilżać pijąc co najmniej 2 litry płynów.
Dodatkowo stosuję masaż na sucho szczotką z naturalnego włosia, który pobudza wspaniale krążenie oraz usuwa toksyny z organizmu.
Polecam :)

Odnośnik do komentarza

Osobiście polecam detoks sokami. Przez 2 tygodnie jem lekkostrawne posiłki i codziennie piję około pół litra świeżo wyciśniętych soków z warzyw i owoców. Mogą być jednego rodzaju, mieszane lub też rozcieńczone wodą. Na sok polecam zwłaszcza jabłka, pomarańcze, grejpfruty, cytryny, marchew, buraki, ogórki, seler, pietruszkę, pomidory, kapustę. Warto też włączyć do diety sok z kiszonej kapusty oraz ruch. Nie musi to być sport wyczynowy, wystarczy choćby codzienny krótki spacer.

monthly_2015_03/konkurs-teekanne_2786.jpg

Odnośnik do komentarza

Mój sposób na oczyszczenie organizmu polega na piciu z rana szklanki wody z sokiem z cytryny. Wprowadzam również zmianę w diecie, spożywam dużo koktajli z warzyw i owoców, jem sałatki a także kaszę jaglaną, która jest lekkostrawna i zawiera dużo witamin. Lubię wtedy także pić zieloną herbatę, która przyśpiesza wydalanie toksyn z organizmu. Na wiosnę korzystam także z sauny, dzięki temu wraz z potem również wydalane są substancje toksyczne. Nie zapominam oczywiście o wypiciu odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia. To jest właśnie mój sposób na detoks.

Odnośnik do komentarza

Pytanie konkursowe wprost dla mnie :-) Aktualnie jestem własnie na diecie ktora mam nadzieje pomoże mi nie tylko oczyścic mój organizm ale i zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze.
Dietę oparłam przede wszystkim na warzywach i owocach ktore zawierają witaminy oraz substancje niezbedne dla zdowia.Staram sie jeśc wiecęj produktow z błonnikiem i ograniczyc czerwone mieso oraz tłuszcze i produkty przetworzone. Desery robie sama z wybranych produktow i dlatego wiem co jem. Zmienilam także herbatę :-) Piję wiecej herbaty zielonej i czerwonej i chcialam własnie wyprobowac podobne herbatki do tych , ktore są do wygrania w tymże konkursie dlatego ,że dodatkowo chciałabym zrzucic trochę zbędnych kilogramów;-)

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

By oczyścić się od wewnątrz i na wiosnę przygotować,
Zdrową dietę organiczną muszę sumiennie stosować,
Przebogatą w minerały , w witamin porcję niemałą,
Włączam więc do swego menu marchew i kapustę białą.
Witamina C rodniki wolne, szybko bowiem zlikwiduje
I energii doda, której w przesileniu mi brakuje.
Oczyszczania nigdy dosyć dania swoje więc doprawiam
Cynamonem i imbirem, co ciało toksyn pozbawia.
By oczyścić swe jelita często błonnik im dostarczam,
Jabłka i otręby zjadam, taki zestaw mi wystarcza.
Przeciwbakteryjny czosnek w oczyszczeniu mnie wspomoże,
Gdy bakterii oraz drożdży pozbyć z wnętrza się pomoże.
Aby jeszcze bardziej ciało w walce wspomóc z toksynami,
Dużo wody co dzień piję wraz ze świeżymi sokami.
Często parzę też herbatę, tę ziołową i zieloną,
W dobroczynnym ich naparach wszystkie toksyny utoną,
Bo zasobne są w garbniki oraz przeciwutleniacze,
Nowy rozdział oczyszczenia dzięki nim na wiosnę zacznę.
„Po co wszystkie te zabiegi ?” Mógłby ktoś znienacka spytać,
Z oczyszczonym organizmem milej wiosnę jest przywitać!

monthly_2015_03/konkurs-teekanne_2791.jpg

Odnośnik do komentarza

Aby oczyścić nasz organizm na wiosnę najpierw trzeba przestać go zaśmiecać. Także rezygnujemy (a przynajmniej ograniczamy) z niezdrowego jedzenia i używek. Zajadamy się natomiast owocami i warzywami, przerzucamy na zieloną i czerwoną herbatę oraz pijemy duuuuużo wody (samej bądź z cytryną). Jeśli nasza silna wola to wytrzyma, to rezygnujemy całkowicie z cukrów (z tym u mnie najtrudniej). Zaczynamy się więcej ruszać, najlepiej na świeżym powietrzu – nie musimy od razu maratonu przebiegać, ważne żeby ruszać się regularnie i żeby sprawiało nam to przyjemność. Żeby jednak oczyszczenie organizmu przyniosło pożądany skutek trzeba jeszcze oczyścić swojego „ducha” ;) Także wyrzucamy wszystkie złe emocje! Łapiemy każdy, nawet najmniejszy promyk słońca, a razem z nim potężną dawkę optymizmu :)

Odnośnik do komentarza

Podstawa to produkty zbożowe bogate w złożone węglowodany,
by nasz organizm był cały czas energią naładowany.
Potrzebujemy jej by przemiana materii była prawidłowa,
oddech miarowy i mózg sprawny posiadała głowa.
Piję soki owocowe latem przygotowywane,
bo w nich są naturalne witaminy schowane.
Czarna porzeczka, agrest czy malina,
a z rana woda, w której ląduje cytryna.
Codziennie miodu łyżeczka,
zamiast kalorycznego ciasteczka.
Ma on właściwości wzmacniające i ochronne,
byśmy wobec wirusów nie były bezbronne.
Po takiej kuracji czuję się znakomicie,
wieczorem, w południe i o świcie.

Odnośnik do komentarza

Hmm jak oczyszczam organizm? on robi to sam pod wpływem wiosennej pogody, delikatnego ciepłego słońca które podnosi poziom serotoniny dzięki czemu czuje się pełna energii, rześka i radosna, mam ochotę biegać, ćwiczyć, skakać co za tym idzie pije więcej płynów co pozytywnie wpływa na oczyszczenie organizmu, no i oczywiście to sezon na świeże warzywa które dostarczają mi niezbędnych witamin i minerałów a mój organizm i ciało tylko na tym korzysta i uwalnia się od wszelkich toksyn i nadmiaru tłuszczyku. :)

Odnośnik do komentarza

Swój organizm postanowiłam oczyścić za pomocą lżejszej diety składającej się z mięsa gotowanego na parze oraz zastąpienie tłustszych rzeczy zdrowszymi i lżejszymi. Zaczęłam ćwiczyć co najmniej 30min oraz wychodzę na spacery. Również od paru dni biorę młody zielony jęczmień aby tryskać zdrowiem i energią

Odnośnik do komentarza

Jak przygotowuję się na nadejście wiosny? Jak wtedy dbam o organizm, jak się oczyszczam?
Przede wszystkim zaczynam o siebie dbać intensywniej - mam tu na myśli głównie zmianę żywienia i ruch.

NOWA DIETA WIOSENNA, OCZYSZCZAJĄCA
- na drugie śniadanie jem jogurt z płatkami, otrębami, musli czy błonnikiem (ważne by były bez cukru, a za to bogate właśnie w błonnik- nie tylko pomaga w przemianie materii, ale i oczyszcza opróżniając przewód pokarmowy z resztek zleżałego pokarmu)
- jako przekąskę raz czy dwa razy dziennie jem jabłko - oczyszcza i daje nam witaminy
- nieodzownym elementem mojego dnia jest picie wody - wypijam 2 litry dziennie, to pomaga wyzbyć się nadmiaru wody, zmniejsza uczucie opuchnięcia, odświeża
- poza wodą piję wspomagacz - czerwoną herbatę - staram się codziennie wypić min. 1 saszetkę, poza tym herbatę czarną zastąpiłam zieloną, która oczyszcza organizm z toksyn i dodaje energii
- zwiększam ilość owoców i warzyw w ciągu dnia

Do tego spacery, prace w ogrodzie i dawka świeżego powietrza!

Odnośnik do komentarza

Wiosna, moi drodzy Panowie i Panie
to najodpowiedniejszy czas na organizmu oczyszczanie.
W tym celu dzień zaczynam od pożywnej owsianki z owocami i otrębami, które sprawiają,
że moją przemianę materii w mig poprawiają.
Ponadto jem owoce i warzywa
oraz staram się zdrowo odżywiać.
Codziennie piję 2l niegazowanej wody i herbatki ziołowe,
które są niezwykle zdrowe.
Gdy jest wspaniała wiosenna pogoda biorę do ręki kijki do nordic walking i spaceruję
dzięki temu zdrowo i lekko się czuję.

Odnośnik do komentarza

oczyszczanie organizmu na wiosne to tak jak z czyszczniem wlasnej garderoby,
wyrzycamy grube ubrania i cieple buty oraz kurtki tak wiec niech bedzie z naszym jedzeniem pozbadzmy sie zlych nawyk ów bogate w nadmiar kalorii, oraz zadbajmy o to by nasz organizm zostal odpowiednio nawilzony czyli pijac wode oraz cwiczenia np. biegi dla zrelaksowania, czy tez cwiczenia w domu ze slynna ewa chodakowska, takie cwiczenia czy bieganie pozwalaja nam na odskocznie codziennosci i problemow w pracy a doda naszemu organizmowi sile na lepsze jutro oczywiscie do tego wszystkiego lekkie potrawy bogate w owoce i warzywa.

Odnośnik do komentarza

Mój przepis na oczyszczenie organizmu na wiosnę:
1/2 kg dobrego humoru
20 dag uśmiechu
600ml otwartości
8 kropli spontaniczności
4 łyżeczki szaleństwa
5 kg ciekawości świata
litr pewności siebie
7 łyżek ryzyka
6.8 fl.oz. wdzięku
30 g seksapilu
2 g pomysłowości
100 % radości
0 % problemów
1000 kg wiary w siebie i swoje piękno!
:)

Odnośnik do komentarza

"Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców" (Mt. 7, 18-19). Nie myślcie sobie, że jestem taka religijna :-) Po prostu chcę Wam pokazać, że to, czym oczyszczam swój organizm, stosowane było od tysięcy lat. A mianowicie zioła. Dwa razy dziennie piję zioła, które wspomagają oczyszczanie organizmu. Do takich ziół należą m.in. zielona herbata, sok z brzozy, mniszek lekarski, fiołek trójbarwny, łopian, wiązówka błotna, koper włoski, skrzyp polny. Regulują one przemianę materii i działają moczopędnie.

Odnośnik do komentarza

Wiosna to szczególny czas. Uśpiona na okres zimowy natura budzi się do życia. Również i ja, inspirowana tym wszystkim co widać, słychać i czuć za oknem zabieram się za siebie na wiosnę, by ODŻYĆ po zimowym letargu. Zmiany są szeroko pojęte: robię porządki, zdecydowałam się zmienić swoje nienajlepsze nawyki żywieniowe, a także zacząć regularnie uprawiać sport co sprzyja oczyszczeniu organizmu. W utrzymaniu wszystkich nowych, zdrowych, wiosennych postanowień pomaga mi niezmiernie fakt, że jestem osobą wierzącą, a mamy aktualnie Wielki Post - czas pracy nad sobą. Wypełniam więc dzielnie swoje postanowienia już od ponad dwóch tygodni i nie miałam ani chwili zawahania. Góra wspiera! =)

Odnośnik do komentarza

Oczyszczanie organizmu na wiosnę najlepiej zacząć od zmian w diecie i nawykach. Przez cały rok każdy dzień zaczynam od szklanki ciepłej wody z cytryną i miodem, która dodaje energii, a przy okazji usuwa toksyny. Poza tym pamiętam o piciu wody mineralnej, jem więcej warzyw i owoców, staram się unikać słodyczy i wcześniej chodzę spać.
Organizm można oczyszczać od wewnątrz, ale cieplejsza pogoda to dobry powód, by bardziej zadbać o ciało również od zewnątrz. Regularne peelingi, masaże i szczotkowanie ciała na sucho sprawiają, że lepiej wyglądamy i lepiej się czujemy. Dzięki temu jestem gotowa na powitanie wiosny!

Odnośnik do komentarza

Głodówka! Tak.. wiem, że to trudne dla zimowego bazyliszka ale Wiosna idzie więc trzeba wziąć się za siebie:) Na początku jednodniowa... po jakimś czasie 3 dniowa.. wystarczy.. nie będę się przecież katować! I co jeszcze nam wiosną zdrowia doda?- WODA! Tak..aby oczyścić organizm piję wodę w dużych ilościach, nawadniam organizm. Pamiętajmy o 2 litrach:* A trud głodówki wynagradzam sobie... nie myślcie, ze nie:)- no może nie mega kaloryczną kremówką ale sauną! Mam w tym ukryty cel rzecz jasna.. łączę przyjemne z pożytecznym.. sauna dla relaksu ale również dla wypocenia toksyn.. wszystkie złośliwości organizmu pozostawiam poza swoim ciałem i wracam odnowiona, gotowa na przyjście Pani Wiosny:)

Odnośnik do komentarza

Do oczyszczania organizmu na wiosnę przygotowuję się już pierwszego dnia marca. Plan rozpisuję na 30 dni. Nie katuję się jednak morderczą dietą. Staram się, by te trzydzieści dni były dla mojego organizmu nie tylko oczyszczające, ale też jak najbardziej przyjemne. Nie jestem fanką twierdzenie, że dla urody trzeba cierpieć;)
Codziennie więc zaczynam dzień od szklanki soku z cytryną.
Odrzucam też picie kawy,herbaty,alkoholu. Zamiast tego wypijam dwa litry wody niegazowanej dziennie + soki owocowe.
Nie jestem jednak masochistką! Jestem uzależniona od herbaty, ale tą zwykłą niestety trzeba wyeliminować. Zastępuję ją ziołową herbatką oczyszczającą "Detox&Slim". To specjalistycznie dobrana mieszanka ziół, która wspomaga moje oczyszczanie. Ułatwia moją pracę:)
Poza tym przestawiam swoją dietę na owocowo-warzywną.Jabłka,marchew,buraki oczyszczą wątrobę. Borówki,porzeczki zaś wspomogą oczyszczanie nerek. Oprócz tego moje posiłki składają się z sałat i warzyw, ewentualnie brązowego ryżu, który wspiera pracę jelit.
No i ostatni element to ćwiczenia. Również nie mordercze i nie ponad moje siły. Pół godzinki ruchu dziennie na świeżym wiosennym powietrzu działa naprawdę dobrze i wystarczająco.
Oto mój sposób na oczyszczony organizm:) Polecam:)

Odnośnik do komentarza

Wiosną odradzamy się jak cała przyroda. Dlatego to idealny czas na przeprowadzenie kuracji oczyszczającej. Tracimy zbędne kilogramy, ale przy okazji, w nagrodę za zdrową dietę. Krótkoterminowe regularne posty są całkowicie bezpieczne i można je praktykować bez względu na wiek, jak i sposób życia. Regularne posty jednodniowe opierają się na płynach- "rosołkach babuni"z chudego wywaru z ekologicznego mięsa, wywarach z jarzyn, ziarnach zbóż lub kaszach doprawionych ziołami, zwłaszcza kminkiem, tymiankiem oraz herbatkach ziołowych. W okresie późnej wiosny podstawą są naturalne soki wyciskane z owoców i warzyw. Przed spożyciem powinny być rozcieńczone wodą. Dodatkowo należy zaspokajać pragnienie naturalną, czystą, ciepłą, niegazowaną wodą, która działa jak rozpuszczalnik i substancja wypłukująca toksyny z organizmu. Raz w miesiącu warto zastosować dietę warzywną przez trzy dni. Najlepiej przeprowadzić ją np. po świątecznym przejedzeniu, i wtedy, gdy czujemy się ociężale, ospali i zmęczeni. Zakazane jest palenie papierosów, picie kawy i herbaty, a także używanie soli i cukru. W ciągu dnia wypijamy 2 l świeżego soku z marchwi lub marchwi i selera (1:1), zmieszane pół na pół z wodą. Do tego 3 razy dziennie herbatkę z pokrzywy lub wywaru z pogniecionych owoców z dzikiej róży. Resztę płynów uzupełniamy wodą lub herbatkami ziołowymi. Dodatkowo dwa razy dziennie zjadamy zestaw jarzyn gotowanych na parze z dodatkiem odrobiny masła sklarowanego lub oleju lnianego (pietruszka, por, seler, marchew, brokuły, kabaczek, buraczki czerwone itp.). Najzdrowsze jednak jest zjadanie jak najbardziej różnorodnego jedzenia świeżego i jak najmniej oczyszczanego przemysłowo. Dużo ruchu na świeżym powietrzu, wysypianie się, zgromadzenie wokół siebie serdecznych ludzi, kupienie psa i znalezienie fajnego hobby. Nie warto katować się skrajnymi dietami oczyszczającymi!!! Znacznie lepsza jest pełnowartościowa i zdrowa dieta. Przede wszystkim bogata w błonnik.

Odnośnik do komentarza

Ja znam w zasadzie tylko dwa sprawdzone sposoby na oczyszczenie organizmu.Jeden łagodny za pomoca naturalnej maślanki,a drugi bardziej drastyczny .Ten drugi polecam tylko w dni wolne od pracy.Mój sekret to sok z kiszonej kapusty.Na drugi dzień odczuwam skutki tego oczyszczania,dlatego wtedy to już przymusowa głodówka i uspokojenie organizmu.Naturalne oczyszczenie,ale zapewniam -bardzo skuteczne

Odnośnik do komentarza

Po zimie potrzebujemy oczyszczenia organizmu, bo w zimie brakowało nam słońca i witamin, jedliśmy dużo żywności przetworzonej. Takie oczyszczenie pozwoli na danie bodźca organizmowi do odnowy ale także usunie toksyny ale i pozwoli na zrzucenie zbędnych kilogramów. Ja zaczynam od wprowadzenia do jadłospisu więcej produktów zbożowych : kasze, ryż oraz owoców i warzyw . Rezygnuję z cukru i ostrych przypraw, ograniczam do minimum spożywanie soli. Piję dużo wody mineralnej niegazowanej i sama przyrządzam soki owocowe, warzywne. Pamiętam też o regularnych ćwiczeniach i ruchu na świeżym powietrzu. Staram się eliminować wszelki stres i wysypiam się. Dzień zaczynam od pozytywnego nastawienia do wszystkiego i wszystkich oraz wypijam szklankę wody z sokiem z cytryny.

Odnośnik do komentarza

Nadeszła wiosna, nadszedł więc czas, żeby porządnie się za siebie wziąć. warto zacząć od oczyszczenia organizmu. Stosuję różne sposoby oczyszczające organizm z toksyn, ale najważniejsze jest dla mnie przyjmowanie ściśle określonych produktów, które wspomagają ten mój "domowy detoks".

1. Cytryna. Codziennie rano piję szklankę wody z cytryną, co nie tylko wspomaga proces oczyszczania organizmu z toksyn, ale też dzięki właściwościom cytryny przyspiesza przemianę materii.

2. Woda. Jest naprawdę niezbędna. Wspomaga działanie wszystkich pozostałych produktów "detoksykacyjnych". Piję jej minimum 2 litry na dobę a kiedy idę na siłownię albo basen, żeby bardziej zatroszczyć się o swoją sylwetkę to nawet do 3 litrów.

3. Żurawina. Dzięki obecności antyoksydantów żurawina ma świetne właściwości oczyszczające - przyspiesza odtruwanie organizmu. ale dla mnie ma jeszcze jedną, ważną właściwość. Bardzo ją lubię, daje mi więc dużą porcję dobrego humoru. Jest dla mnie smacznym naturalnym antydepresantem.

4. Buraki. To jedno z moich ulubionych warzyw. Zawarte w nich cenne składniki odżywcze dostarczam sobie w pysznych surówkach, sałatkach oraz w postaci soku. Mają dość silne działanie odtruwające i dlatego są stale obecne w mojej diecie.

5. Zielona herbata. Bardzo ją lubię. Nie tylko oczyszcza skutecznie organizm, ale także działa przyspieszająco na przemianę materii.

6. Kiszona kapusta. Ma właściwości detoksykacyjne dzięki zawartej w niej siarce.

7. Czosnek. Jest także dobrym źródłem siarki, która wspomaga domowy detoks.

8. Rzeżucha. Działa moczopędnie, oczyszcza nerki i układ moczowy. Dzięki zawartości jodu dobrze wpływa na tarczycę, a przez to także na przemianę materii. A poza tym wygląda super na parapecie, szczególnie na Wielkanoc!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...