Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od ponad roku stosuję antykoncepcję hormonalną. Dzisiaj zorientowałam się, że mam o jedną tabletkę za dużo (3 tydzień, opakowanie kończę w czwartek). Jestem pewna, że brałam tabletkę w piątek, ale nie wiem, czy pominęłam sobotnią czy niedzielną. Dziś wzięłam tabletkę poniedziałkową i zaległą. Czy jeśli od razu w piątek rozpocznę nowe opakowanie, wszystko będzie ok, niezależnie od tego jak długa była przerwa w zażyciu zaległej tabletki?

Odnośnik do komentarza

Czy przyjmowanie witaminy B12 i witaminy D wpływa w jakiś sposób na działanie tabletek antykoncepcyjnych czy nie muszę się obawiać o łączenie tych 3 środków? Do dzisiaj przyjmowałam też połączoną w jeden środek wit. A E, ale na ulotce nie zalecają łączenia jej z estrogenami - rozumiem, że powinnam przerwać tę kurację? Tabletki antykoncepcyjne zaczynam przyjmować za kilka dni po 6 miesiącach przerwy. Z góry dziękuję za odpowiedź o możliwych skutkach ubocznych.

Odnośnik do komentarza

Witam.ok2 mies temu,po niezabezpieczonym stosunku,w ciągu 72h zażyłam tab po (Morning Day After),następnie zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne (Belara) zaczynając 1 dnia krwawienia.Obecnie kończę 2blister (zostały 2 tab).Podczas pierwszego krwawienia wystąpiły plamienie i dość łagodne krwawienie(całość 7dni). Zauważyłam przyrost wagi,ostatnio bóle pleców,od czasu do czasu mdłości,nudności,bóle głowy,senność.Dodam,że przyjmuję również Euthyrox N50. Czy jest możliwe,że jestem w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam, ostatnio zapomniałam tabletki antykoncepcyjnej jednak wzięłam ją zaraz na drugi dzień o tej samej godzinie razem z kolejną która na ten dzień wypadała,mój okres trwał od 1-5 . 14 dnia tego miesiąca wystąpiły brunatne plamienia co może to oznaczać ?

Odnośnik do komentarza

witam, nowe opakowanie tabletek rozpoczełam od niedzieli, w 3 tygodniu zorientowałam się, że brakuje mi ostatniej tableti - na sobotę. prawdopodobnie wzielam dwie albo ( co jest malo prawdopodobne) rozpoczełam nowe od soboty. czy zatem, by miec pewnosc co do skutecznosci antykocepcji, nie powinnam robic przerwy i zaczac kolejne opakowanie od soboty? czy wtedy wszysyko przesunie mi sie o jeden dzien i bede moga wspolzyc bez zabezpieczenia?

Odnośnik do komentarza
Gość Inezkapineska

Używam już 6 rodzaj antykoncepcji hormonalnej. Były plastry, tabletki, krążek. Niestety czuje, ze mi nie służą. Zdarza się dwa trzy razy w miesiącu bolą mnie nogi,częste plamienia i często ból głowy, dodatkowo mam nadciśnienie. W badaniach poziom krzepliwosci krwi mieści się w normie lecz jest w górnej normie. Mam stałego partnera ale prezerwatywy nie wchodzą u nas w grę i nie wiem już co robić. Z jednej strony chciałabym używać hormonów ale boję się tych powikłań a z drugiej strony boje się ciąży. Co w takiej sytuacji zrobić?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, byłam rok temu u ginekologa, który przepisał mi tabletki Zoely, mówiąc że to normalne i nieszkodliwe że będę mieć bardzo skąpe krwawienia z odstawienia. Kilka dni temu poszłam do innego ginekologa który powiedział, że to niedopuszczalne i karygodne, że krwawienia są tak skąpe i może to prowadzić w przyszłości na przykład do problemów z zajściem w ciąże. Lekarz ten jednak nie wiedział początkowo co to za tabletki i był starej daty, proszę o podpowiedź komu powinnam wierzyć.

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry. Zmieniam tabletki antykoncepceyjne z Lesine (zostały mi 3 tabletki do końca opakowania) na Belarę, czy nowe tabletki mam przyjąc normalnie po 7miodniowej przerwie czy inaczej?Dodam ,że dzis dostała pierwszy raz brązowych plamien,boli mnie dół brzucha jak przy okresie,czy to cos powaznego?Lesine przyjmuje od ok 2lat.Prosze o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Gość Zdesperowanainga

Przyjmuje antykoncepcję. To już chyba 5 próba zmiany leku. Teraz jestem na yasminelle. Od kilku dni boli mnie głowa, dzisiaj poczułam dretwienie rąk raz jednej raz drugiej. Potrafią boleć mnie łydki chociaż dawno tego nie było. Przeczytałam dokładnie wszystko o tej zakrzepicy i bardzo się nakręciłam i wystraszyłam. Wzięłam dzisiaj kolejna tabletkę. Czy powinnam przestać je stosować czy nie?

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne regularnie. Mój cykl wynosi 29 dni a okres trwa od 3-4 dni. Kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia po okresie w 9 dniu cyklu. Minęło już więcej jak 2 tygodnie i miałam incydent zasłabnięcia jednak podejrzewam, że to niedobór magnezu w połączeniu z małą wadą serca. Jednak od 2 dni mam mdłości i czuję lekki ból podbrzusza. Czy mogę podejrzewać ciążę?

Odnośnik do komentarza

Zwymiotowałam 14 tabletką z blistra o około godzinie. Na następny dzień o zwykłej porze wzięłam 15 tabletkę. Dzisiaj wystąpiło plamienie. Przyjmowac blister do końca i zacząć kolejny bez przerwy? Czy zacząć od razu nowy blister?

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne o godz. 20.00. Po 30min. od zażycia tabletki wystąpiła u mnie jednorazowa biegunka. Nie chciałam ryzykować więc zażyłam tabletkę 'awaryjną'. Czy skuteczność tabletki jest zachowana? Nawet jeśli pierwsza tabletka nie została wydalona i wzięłam drugą (czyli w sumie podwójną dawkę)? I czy w takim przypadku powinnam zacząć 7-dniową przerwę dzień wcześniej?

Odnośnik do komentarza

Witam :) 1.11 doszło do stosunku - 4 dzień cyklu (podczas okresu), które mają 28 dni, bo biorę tabletki , ale często zapominam i biorę do 12h,ale parę razy się wziełam po tym czasie. Od 1.11 do niczego nie doszło, okres po odstawieniu miałam. Jedynie , nie dostałam moich tabletek w aptece i wziełam zamiennik. W sobote bolały mnie piersi i troszkę powiększyły, miałam lekkie nudności, zrobiłam 2 testy - wyszły negatywne. Czy mam się czym martwić ? Czy są to skutki uboczne tego zamiennika ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Biore tabletki rigevidon. Mieszkam w Uk. Pierwsze opakowanie rozpoczełam w pierwszym dniu miesiaczki. Brałam je przez 21 dni potem miałam 7 dniowa przerwe i dostałam okres po okresie wspołzylam z chlopakiem bez zabezpoeczenia i skończyl w drogach rodnych. Potem zaczelam drugie opakowanie i teraz mam 7dniowa przerwę. Minelo 4dni a ja dalej nie dostal okresu. Czy moglam wtedy zajsc w ciaze po pierwszym opakowanii tabletek po okresie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, chciałam zadać pytanie odnośnie antykoncepcji hormonalnej, mianowicie wczoraj powinnam przyjąć tabletkę hormonalną Microgynon o godzinie 14 i zapomniałam, wzięłam ją dzisiaj o godzinie 10. Czy powinnam brać kolejną o 14 dzisiaj i czy muszę się jakoś bać o możliwość zajścia w ciąże?

Odnośnik do komentarza

Witam, przyjmuję tabletki Sylvie 20. Po wzięciu 19 tabletki wystąpiłu u mnie wymioty po upływie 3,5 godziny. Czy w takiej sytuacji lepiej wziac zalegla tabletke, nastepne o normalnej porze i rozpoczacac kolejne opakowanie bez 7 dniowej przerwy czy przyjac ze 7 dniowa przerwe rozpoczelam od wczoraj? Czy w przypadku takiego postepowania bede wlasciwie zabezpieczona?

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie na temat tabletek Rigevidon które biorę.Pierwszą tabletke wziełam w pierwszy dzień okresu (wtorek).Po pierwszym opakowaniu podczas 7dniowej przerwy dostałam okres.Kiedy rozpoczęłam drugie opakowanie.W 3 tygodniu (poniedziałek) przypomniało mi się,że zapomniałam dwóch tabletek po czym wziełam je od razu 1 tego dnia o stałej porze.Razem w poniedziałek wziełam 3 tabletki.Teraz mam 7 dniową przerwę.Mineło 4 dni a ja dalej nie dostałam okresu.Jakie powinno byc dalsze postępowanie w tej s

Odnośnik do komentarza

Witam. W 17 dniu z blistra tabletek antykoncepcyjnych Yasmin zaistniała konieczność zastosowania węgla leczniczego na 3,5h przed zażyciem tabletki. Nie sądziłam, że po zachowaniu ponad 2h odstępu istnieje ryzyko problemów z wchłanianiem. W dniu 18 tabletkę zażyłam normalnie. Następnego dnia lekarz medycyny ogólnej zasugerował zasięgnięcia opinii ginekologa. Proszę o informację czy powinnam zażyć następne opakowanie bez robienia przerwy czy może po prostu się dodatkowo zabezpieczać (jak długo)?

Odnośnik do komentarza

Witam, od pół roku przyjmuję Diane-35. Lekarz ginekolog zleciła mi zbadanie poziomu testosteronu, SHBG oraz DHEA-S, podając informację, że testosteron najlepiej badać w 3 dniu cyklu. Czy to oznacza, że badania powinnam wykonać w trakcie przyjmowania tabletek? Czy wynik będzie wtedy wiarygodny? Czy lepiej zrobić je w przerwie między kolejnymi opakowaniami? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry! Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne, Daylette, potem Lesiplus. Ostatnio zmieniłam je na Madinette z powodu złego samopoczucia. Jestem przy 7 tabletce leku. Od wczoraj bardzo boli mnie brzuch, pojawiło się znaczne pogorszenie samopoczucia, brak apetytu, osłabienie. Z moim lekarzem będą mogła dopiero skonsultować się w przyszłym tygodniu. Moje pytanie brzmi, czy wspomniane objawy są naturalne, czy w miarę szybko powinny ustąpić czy najlepiej odstawić te tabletki? Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...