Skocz do zawartości
Forum

Pęcherzyk na jajniku


Dusia1991

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam 23 lata spóźnia mi sie miesiaczka( powinnam dostać 8.10.2014) i mam brązowe plemienia.mam nadrzerke 1,5 cm.stwierdzona rok temu.17.10 dostałam boleści i gdyby nie to ze staramy sie o dziecko nie pojechalabym na pogotowie.w szpitalu zrobiono mi usg dopochwowe.oto wynik : Macica w tylozgieciy.A-P30.2mm.Endometrium szer.2.7mm. Prawy jajnik o wym. 44.2x27.1mm z pecherzykiem sr. 20.4mm.lewy jajnik 37.3x28.7mm.co oznacza ten pęcherzyk?? Staramy sie o dziecko od pól roku i ciągle nic.

Odnośnik do komentarza

No właśnie pewnie chodzi o pęcherzyk graafa, czyli o to z czego powstaje jajeczko. Pęcherzyk dojrzewa, pęka w momencie owulacji i jajeczko wydostaje się na zewnątrz. Ten Twój pęcherzyk dość duży, więc pewnie dojrzały i gotowy do pękniecia był. Kojarzysz może w jakiej fazie cyklu jesteś? Dla pewności sprawdziła bym za jakiś czas jak się sprawy mają, bo czasami pęcherzyki mają tendencję do zmieniania się w jakieś torbiele. Życzę zdrowia, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dusia1991
A i jeszcze jedno skierowanie od rodzinnego starczy bo mam wizytę u ginekologa za 2 tygodnie i chciałabym juz je miec...???

rodzinny nie może dać skierowania bo nie ma takich uprawnień. Tak mi mój powiedział. On może dać skierowanie na morfologię, glukozę ewentualnie tsh ale nie na hormony płciowe.

Co do hormonów to FSH, LH, prolaktyna

Odnośnik do komentarza

Nie wiem w jakiej fazie miesiączkę powinnam dostac 8.10. A nie mam do dzis.tzn rano muslalam ze dostałam bo miałam Male krwawienie bardzo skąpe.i do teraz nic się nie dzieje.to musze iść po skierowanie do ginekologa tak?? Nie wiem co się ostatnio ze mną dzieje.I jeszcze się naczytalam o tym tyłozgięciu ze nie wiem czy zajdę kiedys w ciaze czy nie....a i brzuch mnie boli dzisiaj...

Odnośnik do komentarza

nie przejmuj się tak tym tyłozgięciem. Ja mam bardzo duże tyłozgięcie i zaszłam w ciążę od razu i nadal w niej jestem :) Nie u kązdej kobiety stanowi ono jakiś problem podczas ciąży, wiele też zalezy od tego w jakim miejscu się maluch ulokuje :) Spokojnie.
Zrób badania o których mówiły dziewczyny i zobacz czy nie masz jakiś zaburzeń :) ale nie stresuj się. Najlepiej to w ogóle nie czytaj co to może a co nie może być bo zgłupiejesz. W necie zawsze są najgorsze diagnozy.... Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Bo tyłozgięcie ma się od urodzenia. Więc jak już raz byłaś w ciąży to znaczy, że nic to nie przeszkadza. Moja szwagierka też ma tyłozgięcie i ma 3 dzieci. Moja rada do zajścia w ciążę odpuścić sobie. Działa, sprawdzone :) Poza tym pół roku to nie dużo. Powodzenia w "pracach" :)

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...