Skocz do zawartości
Forum

Dieta owsiankowa


Rekomendowane odpowiedzi

hej, załozylam ten wątek ponieważ nurtuje mnie jedna rzecz i pomyślalam, że może ktoś z was mial podobny problem . Tak więc, przez 2 tyg jadłam same owsianki, ok 3 razy dziennie . 5 lyżek platków owsianych Zwykłych + ok. 500ml mleka 0,5% . Efekt po 2 tygodniach ? - żaden ! ;/ nie wiem o co w tym chodzi, niektórzy pisali na forach, że po owsiance bardzo szybko sie chudnie, a mi to w ogole nie pomogło.. ;/ Ale mimo wszystko bardzo polubialam owsianke i chcę do niej wrócić, tyle że nie mam pojęcia dlaczego nie schudłam na niej ani 0,5kg ?!

Odnośnik do komentarza

Przyczyn, braku wyniku odchudzania, może być kilka:
1. Przyczyny zdrowotne np niedoczynność tarczycy, zaburzenia hormonalne.
2. Zwolnienie tępa przemiany materii i przejście organizmu na tryb oszczędzania.
3. Podjadanie pomiędzy posiłkami
Każdy organizm inaczej reaguje na dietę. Nie radzę się kurczowo się trzymać opinii innych osób, gdyż tak jak wspomniałam wcześniej każdy z nas jest inny.

Odnośnik do komentarza

Przyczyna braku skutków to nie dostarczanie organizmowi odpowiednich składników odżywczych! Praktycznie brak witamin, tłuszczów (które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu choćby ze względu na omega-3 które zawarte jest w rybach czy oleju rzepakowym), monotonna dieta... Organizm przeszedł na tryb oszczędzania.

Odnośnik do komentarza

Ja lubię raz dziennie zjeść na drugie śniadanie owsiankę, natomiast raczej do każdego posiłku bym nie dała radę. Jeśli na przykład chciałybyście się dowiedzieć na temat tego ile kcal ma owsianka na mleku to zajrzyj sobie tutaj https://anetaflorczyk.net/owsianka-mleku-kcal/ bo zostało to fajnie poruszone. Jednak posiada mnóstwo pozytywnych składników odżywczych dla naszego organizmu dostarczając odpowiednią dawkę kalorii na kilka godzin efektywnej pracy. Pozdrawiam serdecznie i koniecznie daj znać na co się ostatecznie zdecydowaliście. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...