Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie nastolatki ze skłonnościami do tycia


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na imie Angelika mam 16 lat za miesiąc waże 81km i mierze 163cm .
Chce schudnąc jak najszybciej z 10km max ;)
próbuje jest mało i dużo owoców,jeżdze czesto rowerem, cwicze na wf poce sie na nim.
Co mogę jeszcze zrobić? Mam skłonności do tycia lecz słodyczy nie jem :).

Odnośnik do komentarza

tylko że i wiesz owoce też mają sporo cukru w swoim składzie więc dieta składając się z owoców to nie jest dobra dieta. Potrzebujesz wszystkich składników odżywczych bo jeszcze rośniesz. Lepiej już zamienić owoce na warzywa i dodać do tego jakieś chude mięso i chudy nabiał. Zamiast ziemniaków możesz zjeść brązowy ryż czy kasze. No i oczywiście dużą ilość ruchu

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Skrót od kilogramów to kg a nie km:) Ale przestańmy się czepiać.
Z owocami jest tak jak pisała Deanerys, są zdrowe, ale mają też w swoim składzie dość duże ilości cukrów, które mogą utrudniać schudnięcie. Zaleca się spożywanie owoców 2 razy dziennie. Lepsze niż owoce bo i mniej kaloryczne są warzywa. Są tak samo zdrowe, zwierają więcej błonnika dzięki, któremu dłużej czujemy się syci, a przy tym są niskokaloryczne.
Ze swojej diety postaraj się wyeliminować potrawy bardzo tłuste, słodycze, fast foody i kolorowe napoje gazowane. Są to wysokokaloryczne potrawy,które nie ułatwią ci walki ze zbędnymi kilogramami.Poproś mamę oto aby nakładała ci mniejsze porcję i oto aby nie polewała i nie dodawała ziemniaków masłem. Staraj się jeść regularnie co 2-3 godziny, tak by ostatni posiłek wypadł na dwie godziny przed snem.
Do tego powinnaś jak najwięcej ćwiczyć i być aktywna. Staraj się jak najmniej siedzieć przed telewizorem czy komputerem.Możesz chodzić na spacery, ćwiczyć w domu, jeździć na rowerze czy rolkach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...