Skocz do zawartości
Forum

Dieta na przytycie


Gość Mikaax3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mikaax3

Stosowalam wszystkie diety , nie mam anoreksji , bulimi nic z tych zeczy , mam dobbra przemiane materi ale i tak chcialabym przytyc .
JAem regularnie 5 posiłków dziennie do tego orzeczy czy cos w tym stylu , serki , chude mieso (biale_) .

Prosze o pomoC !

Odnośnik do komentarza
Gość piotr20091991

Witam mam pytanie mam 20 lat 176 cm wzrostu i waze 55 kg . Jem duzo a waze od lat tyle samo nie wiem co mam zroibic biore teraz kreatyne i tez nic nie tyje co mam zrobic ?? albo co pomoze mi przybrac na masie z 20 kg choiciarz? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

A robiłeś kompleksowe badania? Badałeś tarczycę? Przy nadczynności się nie tyje. Warto też sprawdzić czy nie masz pasożytów. Powinieneś spożywac duzo białka i węglowodanów. Mięśnie ćwicz na siłowni przy dużych obciążeniach.

Odnośnik do komentarza

W swoim poście napisałeś, że jesz dużo i często. Po pierwsze trzeba się zastanowić jakie jest Twoje całkowite zapotrzebowanie na energię. CPM (całkowita przemiana materii) można obliczyć następująco: Najpierw liczymy podstawową przemianę materii, czyli zapotrzebowanie na energie organizmu w spoczynku. PPM (podstawowa przemiana materii) obliczamy ze wzoru Harrisa – Benedicta:
Mężczyźni: PPM (kcal) = 66,5 + 13,75 W + 5,0 H -6,78 A gdzie W –masa ciała kg; H –wzrost cm; A –wiek
Następnie obliczamy CPM, która jest zależna od poziomu Twojej aktywności fizycznej. Obliczenie CPM polega na pomnożeniu PPM przez odpowiedni współczynnik:
→ mała aktywność fizyczna: x 1,4 (lub 1,5)
→ średnia aktywność fizyczna: x 1,7
→ duża aktywność fizyczna: x 2,0
Gdy mamy znamy CPM, to porównujemy je z ilością kalorii jaką spożywasz w ciągu dnia. Może się wtedy okazać że pomimo tego, że spożywasz dużo posiłków to i tak dostarczasz za mało energii organizmowi i dlatego nie możesz przybrać na masie.
Po drugie bardzo ważny jest skład jakościowy spożywanych posiłków. Mianowicie przy diecie na przyrost masy przyjmuje się następujący udział % pochodzenia energii. Z tłuszczów zawartych w posiłkach powinno pochodzić 15% energii. Z białek 20 – 30% energii a z węglowodanów 55 - 65%.
Dodatkowo powinieneś spożywać dużo produktów zawierających błonnik, który reguluje pracę jelit i całego układu pokarmowego oraz produktów białkowych ( chude mięso kurczaka, cielęcina, ryby morskie). Dużo błonnika zawierają produkty zbożowe tj.: grahamki, chleb pumpernikiel, otręby pszenne, kasze, suszone owoce śliwy i moreli. Posiłki powinny być spożywane regularnie, ich skład powinien być zrównoważony. Nie powinieneś spożywać fast foodów i tłustych potraw gdyż są one źródłem pustych kalorii oraz kwasów nasyconych, które prowadzą do chorób serca i układu krążenia.
Jeżeli chcesz możesz dodatkowo suplementować dietę koncentratem białek serwatkowych. Są to białka pochodzenia naturalnego które są odpadem przy produkcji sera. Są to białka pełnowartościowe, które w swojej budowie posiadają zarówno aminokwasy egzo- jak i endogenne. Koncentraty białek serwatkowych są dostępne do kupienia w Internecie jak i w specjalistycznych sklepach. Jedyna ich wada to cena około 40 – 60 zł za 600g.

Odnośnik do komentarza
Gość Chudzinka22

Witam Mam 22 lata mam 168 i waze 44 kilo. . . Bardzo chce przytyc ale niestety nie moge,mialam wszystkie badania robione i wyniki sa dobre. Nigdy taka chuda nie bylam schudlam tak po ciazy a wcale sie nie odchudzalam przed ciaza wazylam 50 kilo w ciazy przytylam 20 kilo urodzilam Syna i w ciagu 3 miesiecy schudlam 20 kilo. Karmilam piersia i sie strasznie przerazilam ze tak chudne i odstawilam syna od piersi ale to nic nie dalo bo minely nastepne 2 miesiace i wazylam tylko 44 kilo. Nie wiem co robbic gdzie szukac pomocy. Lekarz mi caly czas przepisuje lekarstwa na apetyt ale ja mam apetyt tylko nie tyje. Prosze Bardzo o Pomoc

Odnośnik do komentarza

Staraj się dostarczać większą ilość kalorii. Bardzo kaloryczne są orzechy, a przy tym są zdrowe. Nie polecam "obżerania" się dużą ilością słodyczy. Często sięgaj po słodkie owoce, one także mają sporo kalorii. Poza tym polecam artykuł http://abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie

Odnośnik do komentarza

Kobieta, mam 22 lat, ważę 44 kg, 158cm wzrostu. fakt jestem szczupła ale nie widac mi "kości" jak u anorektyczek;). też nikt z moich znajomych nie powiedziałby że tyle tylko waże(daja mi ok 50). równiez sie nie odchudzam czy cos w tym stylu. normalnie juz od ok 5-6 lat utrzymuje mi sie ta masa ciałą. Anemii też nei mam. zwócę uwage również na fakt iz nie ograniczam sie ze slodyczami, kazdego dnia marsy, snikersy, całe czekolady, chipsy, pepsi, "kazdego" dnia zmazone mieso na obiady... czyli reasumując inna osoba, gdyby zjadala tyle i to co ja na pewno wygladalaby inaczej. a ludzie myslą że mam 18ście lat patrzac na moja posturę i młodą twarz:):] i co tu robic??? jak przytyc?

Odnośnik do komentarza
Gość ckieerkowa

Witam. Moje BMI wynosi 15,9. Mam 45 kg i 169 cm. Jem mięso dwa - trzy razy w tygodniu ( drób) czasami kotlety schabowe. Spożywam dużo warzyw, nabiału jednak od mięsa zawsze odcinam 'białę' części bo sa niezdrowe. Jem dużo. Na obiad zjadam około dwie porcje obiadu zdrowego mężczyzny. Uprawiam sport. 16 godzin w tygodniu dla przyjemności. Jednak nie mogę utyć. Czy to może być spowodowane chorobą psychiczną? Wyniki robię co trzy miesiące, krew i mocz. Wszystko jest w normie.

Odnośnik do komentarza

To, ze nie możesz utyć najprawdopodobniej spowodowane jest tym, że jesteś bardzo aktywna. 16 godzin sportu tygodniowo to bardzo dużo. Jednak odradzam rezygnowanie z niego, skoro sprawia przyjemność. Aby przytyć staraj się zwiększyć ilość kalorii. Jednak niech będą to \\\\\"zdrowe\\\\\" kalorie. Jedź więcej owoców i orzechów, oliwy z oliwek (są zdrowe i kaloryczne). Staraj się jeść minimum 5 posiłków dziennie.

Odnośnik do komentarza
Gość sy...95

Mam 16 lat 160cm i 43 kg. Nie uprawiam żadnego sportu, nie chodzę na w-f. Bardzo chciałabym przytyć z 10 kg. Chciałabym poprosić o menu na parę dni, dziękuję. Nie stosowałam wcześniej żadnych diet, jadłam co i kiedy chciałam. Lekarz przepisywał mi leki na prztycie i nic, przytyje góra jakieś 1/2 kg. ale na drugi dzień już ich nie mam. Mam dość jak mi wszyscy ciągle mówią, weź przytyj, jesteś za chuda, idź do lekarza, zjedz coś a pozatym nawet Wszystkie ubrania wiszą na mnie.. Bardzo bym chciała prosić o pomoc. Pozdrawiam Sylwia.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 19 lat 176 cm zwrostu i waże 69 kg i chciałbym przytyć..pracuje co dziennie 7 dni w tyg na szklarni pracuje po 8 czy 9 czy nawet niekiedy 10 godzin w tyg a w weekendy krócej 4 czy 5 godzin co dziennie jestem w ruchu..od kiedy zaczołem pracowac w holandii na szklarni schudłem o 3 kg w 8 miesięcy..przed wyjazdem do pracy ćwiczyłem pół roku i troche widac było po mnie ze mam większe ciałko ;) niestety tutaj nie mam kiedy i gdzie ćwiczyć..więc chciałbym sie dowiedzieć co najlepiej moge spożywać i ile żeby w końcu przytyć...prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Witam.
Otóż każdy widzi wszędzie tylko jak schudnąć. A ja się pytam jak przytyć ? Mam 186cm wzrostu i 65kg wagi, mało wiem... Wiem też ze powinno się w jeść 4/5 posiłków dziennie i w każdym posiłku łączyć ze sobą węglowodany, białko i tłuszcze. A może ktoś zna jakąś dobrą dietę i mógłby się podzielić nią z nami ?

Odnośnik do komentarza
Gość ro...ta

Witam!!!!
Mam na imie Rokasana moj wiek to 23 lata i waze 43kg. mam klosalny broblem z waga i przytyciem. nie mam w ogole apetytu czasami jem na chama mam juz tego dosyc moj wyglad mnie dobija psychicznie potrzebuje pomocy. Nie mam ochoty wychodzic z domu ani do pracy.... wiecznie slysze komentarze ludzi mam ochote wtedy sie schowac i nigdy juz sie nie pokazac.... nie wiem gdzie mam szukac pomocy do kogo sie zglosic.... Masakra!!!! prosze pomozcie mi dajcie jakies wzkazowki co mam zrobic.... czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...