Skocz do zawartości
Forum

Elektryczne szczoteczki do zębów


Gość Daria to ja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daria to ja

Czy ktoś ma? Uzywa? Uzywał? Jak opinie?
Bo ja nie mam i nie uzywalam ale ostatnio kumpela sobie kupila i mowi ze jest zachwycona ze glowka sie kreci i ze naprawde super czyszczą. Co na ten temat sądzicie? Warto sobie ufundowac taką szczoteczkę? Jeśli tak, to na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Odnośnik do komentarza

[quote="Znikajaca"]Miałam. Jak dla mnie to niczym nie różni się od zwykłej szczotki. Za to polecam szczoteczke Blue Illume . To taka szczoteczka ze światełkiem do wybielania zębów. Można ją normalnie myć zęby a potem godzinę bez pasty tylko trzymać w buzi. Już po tygodniu widać efekty[/quote
czesc wlasnie chce kupic ta szczoteczke blue illume jak zaplacilas? bo ja karya mastercard nie moge zaplacic.
napisz do mnie na priv

Odnośnik do komentarza

W przypadku szczoteczek do zębów istotne jest to czy włókna są stosunkowo miękkie oraz to czy są one prosto ścięte. Szczoteczki o nieregularnych, twardych włóknach - zdecydowanie słabiej oczyszczają powierzchnię zębów i nie docierają do przestrzeni między-zębowej.

Pomiędzy tradycyjną szczoteczką, a elektryczną nie ma większej różnicy. W przypadku wersji elektrycznej możemy skorcić czas mycia zębów, gdyż elektryczna wersja szybciej oczyszcza ich powierzchnię. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby w trakcie mycia zębów wykonywać ruchy wymiatające (od góry ku dołowi - górne zęby, a od dołu ku górze - dolne zęby). Dzięki temu w odpowiedni sposób masujemy również dziąsła. Ruchy okrężne sprzyjają odsłanianiu się dziąseł co w przyszłości może grozić częstymi infekcjami tej partii, a w ostateczności paradontozą.

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem jeśli ktoś potrzebuje wymiany szczoteczki do zębów częściej niż zalecane 3 m-ce (czyli szoruje zęby a nie myje czy gładzi delikatnie) to na nic zda się szczoteczka elektryczna - zbyt drogo i często wyjdzie zmiana wkładu szczoteczki. Sam zakup ... ostatnio w oriflame na promocji była po 25zł - kupiłam dziecku, bo delikatnie myje ząbki, a wierzcie mi ze niczym się nie różni od mojej szczoteczki którą kupiłam kilka lat temu za ok 250zł - i leży i zbiera kurz w szafce.

Odnośnik do komentarza

Ja od kilku tygodni mam szczoteczkę Oral-B Professional Care 1000 i sprawdza się bardzo dobrze - największym plusem jest chyba czujnik nacisku (jeśli za mocno przyciskamy szczoteczkę do zębów, to świeci się czerwona lampka). Tutaj http://zdrowszyusmiech.pl/szczoteczka-elektryczna-oral-b-najlepsza-szczoteczka-elektryczna-dostepna-na-rynku/ znalazłam porównanie najpopularniejszych szczoteczek.

Odnośnik do komentarza

~magda01
moim zdaniem jeśli ktoś potrzebuje wymiany szczoteczki do zębów częściej niż zalecane 3 m-ce (czyli szoruje zęby a nie myje czy gładzi delikatnie) to na nic zda się szczoteczka elektryczna - zbyt drogo i często wyjdzie zmiana wkładu szczoteczki. Sam zakup ... ostatnio w oriflame na promocji była po 25zł - kupiłam dziecku, bo delikatnie myje ząbki, a wierzcie mi ze niczym się nie różni od mojej szczoteczki którą kupiłam kilka lat temu za ok 250zł - i leży i zbiera kurz w szafce.

W tym przypadku warto pomyśleć o zmianie sposobu mycia zębów, bo niestety zbyt mocne dociskanie szczoteczki może przyczynić się do odsłonięcia szyjek zębowych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...