Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od papierosów u 15-latki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 15 lat i nie umiem rzucić palenia .
Dzisiaj spaliłam, tylko jednego i czuje taki potworny ból wewnętrzny , czasami boli mnie głowa , brzuch . Raz udało mi się nie palić przez 4 dni i sie przeraziłam bo zaczęłam pluć takim czymś granatowym czy szarym .
Wyszłam na dwór i od razu moi znajomi masz papierosa i przegrałam . Znowu palę , kiedy mam trochę więcej pieniędzy od razu kupuje za to jak najwięcej papierosów . I tak też co dzień kombinuje sobie skąd wziąć piniadze , potem do sklepu albo kupuje skręcane jak nie stać mnie na orginały . Zawsze gdy jade na jakąś wycieczkę to zależy czy będę miała fajki bo jak nie to nie pojadę . Przez ten ból wewnętrzny strasznie chce mi się czasami płakać też mam tak że chodzę w kółko , kiwam się , obgryzam paznokcie ,wierce się nie mogę usiedzieć czasami jestem trochę agresywna , na kogo się popatrze jest tak denerwujący i nie chce z nikim rozmawiać a czasami jestem zamulona , chce mi się spać i nie wiem co ze sobą mam zrobić . Bo cały czas myślę i czuje smak papierosów jakby taki palący i jak zapalę to to przygaszam , wszystko się uspokaja i w ogóle .
Jak przez te cztery dni nie paliłam to j 2 dni spałam a przez 2 kolejne płakałam , łaziłam , nikt nie mógł się ze mną dogadać . Myślałam na papierosem elektrycznym tylko nie wiem czy to mi pomoże bo tabletki nikotynowe nie za bardzo mi pomagają chyba że na raz wezmę z 6 . Na razie popijam wodą cały czas i jakimś sokiem i nie mogę wytrzymać bo jakby rozwalało mnie od środka . Może ktoś rzucił ? jak tak to w jaki sposób ? A ma moze ktoś jakieś rady ?

Odnośnik do komentarza

A jak długo palisz? Patrząc na wiek to chyba nie długo,nie powinnaś być tak uzależniona,
dobry sposób to powiedzieć sobie od teraz nie biorę tego świństwa do ust i nie brać,trzeba mieć silną wolę,
po pewnym czasie nie będziesz miała symptomów odstawienia,
jeśli masz nerwicę to powinnaś się leczyć.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Palę nałogowo ogólnie od 12-13 roku życia . Gdy nie zapalę to tak jak ''mówiłam'' wcześniej to tak się czuje .
Czasami potrafię mieć tiki nerowowę a myśli o papierosie mnie zabijają masakrycznie . Czasami gdy mi się nie chce palić , wystarczy że ktoś mnie zdenerwuje to od razu chce mi się zapalić . A denerwuję się prawie co dziennie .
Najgorszy jest właśnie ten ból wewnętrzny , przez to jakbym miało się zaraz skończyć życie , myślę by nie było jutra i koję się to myślą żeby jutra nie było . I nie umiem sobie poradzić z rzuceniem . Najmniej papieorsy chyba w dzień spalę 5 , a jak na więcej mogę sobie pozwolić to nawet 2 paczki i czuje się kijowo tak skacząc bo jednego dnia spalę tyle a drugiego tyle i ''krew mnie zalewa'' W sumie to mam dość tego , zwłaszcza że to psuje mi cerę , boję się w szkole że nauczyciel mnie wyczuje albo przyłapię , no boję się ale i tak palę i to jest taka dziwna jakby presja w dodatku stresuję się przed wejściem do domu że rodzice znowu będa mnie męczyć że czuć ode mnie i czy palę i to jest takie życie w stresie ale nie umiem sobie poradzić . A kiedy nie zapalę to nie radzę sobie jeszcze bardziej . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wiem o tym że sobie tak wmawiam ale moja podświadomość jeszcze chyba tego nie wie bo nie moge sobie poradzić .
Na psychoterapie nie chce iść , nie lubię mówić , trudno mi się rozmawia z ludźmi ogólnie a w szczególności trudno mi mówić o sobie o problemach . Myślę że jakoś sama musze sobie poradzić ale jednak dziękuję za odpisanie mi . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek2
Silna wola to jest to. Bez tego nigdy nie wygrasz. Ja także proponuję, gumę do żucia.

W silną wolę jestem trochę uboga , uboga też jesetm w asertywność .Dziękuję . Myślę żę muszę nabrać siły do silnej woli , gumy to nie jest taki zły pomysł aczkolwiek nie zabija bólu wewnętrznego . Więc myślę że znajdę jakiś sposób . Dziękuję i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza

Jest wiele metod na rzucanie papierosów. Wyróżnia się metody awersyjne (by obrzydzić palenie), metodę Easyway (polegającą na uświadomieniu sobie powodów, dla których palimy) czy metody farmakologiczne. Czasem łączy się kilka metod naraz, by terapia była skuteczniejsza. Więcej na ten temat pod linkiem: Jak rzucić palenie - sposoby, przygotowanie. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...