Skocz do zawartości
Forum

Jak pomóc uzależnionym od alkoholu i narkotyków?


Gość siostra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem w rodzinie, mianowicie chodzi o mojego brata, który jest uzależniony od alkoholu i narkotyków. Jeszcze niedawno o niczym nie wiedzieliśmy, dziwnie się zachowywał, to fakt, ale wszyscy myśleli, że to taki etap dojrzewania.. ;/ Pewnego dnia wszystko wyszło na jaw, znaleźliśmy go w jego pokoju, przedawkował, karetka, szpital, na szczęście udało się go uratować. W szpitalu poradzono nam, by oddać go do ośrodka leczącego z uzależnień, ja chcę się dowiedzieć, czy taka metoda jest skuteczna. Jak można pomóc komuś wyjść z uzależnienia? Jeżeli na forum jest ktoś, kto był w podobnej sytuacji, proszę o pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza

zdecydowanie terapia w ośrodku uzależnień jest konieczna, samemu na pewno nie uda mu się zerwać z uzaleznieniem i Wy tez nie ejstescie w stanie mu pomóc bo bedziecie podchodzic do sprawy z uczuciami i emocjonalnie. Taki ośrodek jest bardzo przydatny Natalia kiedys dawała takie numery gdzie mozna zadzwonic i sie zgłosic:

DLA RODZIN Z PROBLEMEM NARKOTYKOWYM
tel. O801 109 696 tel. 022 844 44 70
Poradnia Profilaktyczno-Społeczna "Powrót z U"
Warszawa ul.Puławska 120/124
poniedziałek - sobota w godz. 10.00 – 20.00

NARKOTYKI - NARKOMANIA
tel. 0801 199 990
Ogólnopolski Telefon Zaufania
codziennie w godz. 16.00 - 21.00

Możecie takze zgłosic brata do poradni lecenia zdrowia psychicznego i uzaleznienien w Waszej okolicy musi byc gdzies szpital gdzie jest oddział psychiatryczny bo w uzaleznieniach to psycholodzy i psychiatrzy pomagają, oni go przyjma albo skierują dalej.
Tutaj masz telefon do Monaru, który słynie własnie z takiej pomocy

UZALEŻNIENIA
tel. 022 823 65 31
Telefon gminy Centrum i Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień Monar
w godz. 9.00 - 21.00

Bardzo Wam współczuje to na pewno ogromna tragedia ale musi być w ośrodku pod opieka specjalistów to jest konieczne!! To bedzie bardzo mądra decyzja za którą Wam w przyszłości podziękuje!!

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

Twój brat musi sam chcieć tej pomocy. To jest ciężki nałóg zwlaszcza dla młodej osoby. Wiem z doswiadczenia ze nawet jesli rodzina stara sie jak tylko moze a uzalezniony nie ma sily do walki to nic to nie da. Przed wami ciężki okres. Moj brat w ciagu 2lat picia z malymi przerwami wyniszczyl organizm tak ze
nie poradzil sobie z zapaleniem pluc i zmarł:( jesli twoj brat jest pelnoletni to niestety nie mozecie wiele zrobic

Odnośnik do komentarza
Gość stara-baśń

jeśli jego uzaleznienie zagraża jego zyciu rodzice jako prawni opiekunowi pomimo jego pełnoletności moga się starać o ubezwłasnowolnienie i mogą skierowac syna na leczenie przymusowe, wystarczy papierek z sądu

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem powinniście go zabrać do ośrodka leczenia uzależnień, może na niego podziała terapią. Brat mojej koleżanki jest byłym narkomanem, jemu np pomógł monar. Teraz z tego co wiem nie ćpa i pomąłu leczy sie z alkoholizmu, bo niestety w zamian za prochy zaczął pić. Ale pomału wychodzi na prostą

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

W kwestii leczenia uzależnień mogę polecić Wolmed , dbają bardzo o pacjenta, leczenie jest tu kilku etapowe. Rozpoczyna je oczywiście detox. No cóż bez fachowej opieki nic się nie wskóra, uzależniony nie będzie wstanie przetrwać kryzysu. W kolejnych fazach uczą czym jest uzależnienie , alkoholizm , narkomania, nakreślają problematykę i wyjaśniają wpływy używek na organizm. Uczą właściwej diety, relaksu i aktywności fizycznej. Pod opieką psychologa porządkują priorytety. Z tego co się orientuje przy klinice działa także ośrodek AA. Namierz ich i zapytaj o rozwiązanie w twojej sprawie

Odnośnik do komentarza
Gość siostra

Jejku co za wsparcie z Waszej strony!! Bardzo dziękuje!!
Po tej akcji z karetką rodzice siłą (no niestety inaczej się nie dało) zawieźli go do ośrodka! Z Waszą pomocą trafiliśmy na dobre miejsce. Zosiu, dziękuję w imieniu całej rodziny za rekomendację.

Odnośnik do komentarza

witam mam 20 letniego syna ktory pali marihuane to nie takie proste. pewnego razu razu mial takie odloty ze mwil ze nadchodzi jego koniec przepraszal i mowil ze mnie kcha a na koncu ratuj mnie wezwalam pogotowie zabrali go po jakims czasie doszedl do siebie nadal palil potam zerwala z nim dziewczyna probowal odebrac sobie zycie odratowalam go potym poszedl do szpitala psychiatrycznego bo miewal mysli samobojcze myslalam ze wszystkosie ulozy ale on dalej pali a nie chce sie leczyc

Odnośnik do komentarza
Gość Darja to ja

gość
wiec jako rodzic musisz skierowac syna na przymusowe leczenie jesli go kochasz i nie chcesz aby zniszczyl sobie zycie, musi isc na odwyk, i leczyc sie psychiatrycznie bo marihuana moze nasilic stan depresyjny i proba samobojcza moze sie powtorzyc

Odnośnik do komentarza

u nas w rodzinie borykamy sie z podobnym problemem. Moj dorosly, niby dojrzaly a i wyksztalcony brat niestety stacza sie na same dno: zaczelo sie od trawki, alkoholu az wreszcie zaczal siegac po twarde narkotyki. Probowalismy z nim rozmawiac, tlumaczycz, ze z kazdego problemu mozna wyjsc- znalezc na nie rozwiazanie, ale na darmo. Nie mamy juz sily, stracil prace, odeszla od niego kobieta, zaczely sie kradzieze. Nie wiemy co z nim robic i jak mu pomoc - On ma przeciez 28 lat! Pomozcie prosze!!!

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Sis35, najważniejsze jest, żeby Twój brat uświadomił sobie, że jest chory i chciał się leczyć. Jeśli rozmowy, które z nim prowadzicie nie dają żadnego skutku, radzę, żebyś poszła do poradni leczenia uzależnień. Tam terapeuta przeprowadzi z Tobą wywiad, dowie się w jakich sytuacjach Twój brat bierze narkotyki, jak wygląda jego uzależnienie i podpowie Ci jak zmotywować go do leczenia. Poniżej zamieszczam listę instytucji, do których możesz zwrócić się po pomoc.
1. Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii -
telefon zaufania: 0801 199 990, na stronie biura (www.kbpn.gov.pl) znajdziesz listę placówek w Twojej okolicy, które zajmują się leczeniem uzależnień
2. Mokotowski Ośrodek Przeciwdziałania Uzależnieniom
tel. O800 479 064 lub tel. 022 646 82 99
3. Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii – jego biura znajdują się w większych miastach, www.ptzn.org
Pomocy możesz także szukać w miejscowych ośrodkach MONARu.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam moi drodzy! Długo się nie odzywałam, wybaczcie, nie było kiedy, dziękuję za wsparcie i zainteresowanie! Mija już prawie pół roku odkąd mój brat rozpoczął terapię i nie mogę się nadziwić, jakie postępy można zrobić już w tak krótkim czasie! Mimo bardzo ciężkich początków (bunt, detox, kryzys, próby ucieczek…oj, lekko nie było ;( ) w końcu nastąpił przełom, czyli moment, w którym Michał zaczął współpracować z lekarzami z ośrodka. To niesamowite, ile serca i poświęcenia włożyli w pracę z nim…tylko dzięki temu zaczął chyba w końcu rozumieć swój problem i dostrzegać, że był o krok od stoczenia się na dno. Przed nim jeszcze długa droga, ale to co udało uzyskać się już teraz przywróciło nadzieję całej naszej rodzinie ;) Kochamy go bardzo, wspieramy jak możemy, a i sami dostajemy wsparcie psychologiczne przy wizytach w Szczercowie. Dziękuję też bardzo za wsparcie wasze, gdyby nie to forum prawdopodobnie Michał nie otrzymałby tak fachowej pomocy, a może to był ostatni moment?? Nie chcę nawet myśleć o możliwych scenariuszach. Najważniejsze, że jest coraz lepiej ;)

Odnośnik do komentarza

MY MAMY TEŻ DUŻY PROBLEM MÓJ BRAT PO 2 MIESIĄCACH TERAPI 4 MIESIĄCACH W MONARZE POSTANOWIŁ ZE JUŻ NIE WYTRZYMUJE I WYSZEDŁ WRÓCIŁ I OD RAZU PIJE I NAJLEPSZE MA ZAKAZ ZBLIŻANIA SIĘ DO MOJEJ MAMY A ON SE PRZYJEŻDZA I PIERWSZE CO NACHODZI JĄ JA MIESZKAM GDZIE INDZIEJ I NIE MOGĘ W SEKUNDE DO MAMY DOJECHAĆ A BOJE SIĘ O NICH BO PRZED LECZENIEM BYŁ AGRESYWNY DO MAMY PROSZE O PORADĘ

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...