Skocz do zawartości
Forum

Ach ta matematyka


Gość Matematyka i ja.

Rekomendowane odpowiedzi

Też nie umiem liczyć w myślach, a skończyłam studia i pracowałam jako inżynier.
Ale nawet na kasie można wybić, ile trzeba wydać, bez liczenia w głowie.
Liczyć trzeba umieć, ale wystarczy wspomóc się kalkulatorem, co jak piszesz, robisz.
Tylko nie stresuj się tym, bo będzie cię ta myśl blokowała i będzie coraz gorzej.
Mamy pewne ułomności i trzeba się z tym pogodzić.
Oczywiście, mogłabyś codziennie ćwiczyć liczenie w myślach, i na pewno nauczyłabyś się tego, tylko po co, jak jest kalkulator?

Odnośnik do komentarza

Ja mam to samo... nigdy nie umialam matematyki. Nie przejmuje sie tym juz wcale. Przeszlam matme w szkole,na studiach tez trochę niestety bylo ale dalam radę! Na codzien uzywam kalkulatora a uwierz mi jak sie zdenerwuje to nawet prostych dzialan w glowie nie zrobie ;-)

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Nie musisz być geniuszem matematycznym, by radzić sobie w życiu. Poza tym, na co dzień możesz korzystać z kalkulatora. To nie jest zakazane ;) Jeśli jednak zależy Ci na poprawie sprawności liczenia, rozwiązuj różne łamigłówki, dokonuj pomiarów, wykorzystaj komputer do ćwiczenia sprawności myślenia logiczno-matematycznego. Znajdziesz tutaj mnóstwo różnych zabaw i gier edukacyjnych, również dla dorosłych, o różnym stopniu trudności. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...