Skocz do zawartości
Forum

Diagnoza wystawiona przez psychologa?


Gość zzxxcc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy diagnoza postawiona przez psychologa jest równoważna z diagnozą stwierdzoną przez psychiatrę? Psycholog stwierdził u mnie depresję i anoreksję. Podejrzewałam to u siebie już od dłuższego czasu, ale jestem nie pewna co do tej diagnozy. Bo jak można postawić diagnozę bez dokładnego, szczegółowego wywiadu? Psycholog pytał, bo pytał, są podstawy, żeby to u mnie stwierdzić, ale jak na moje spojrzenie, to nie wykonał tego w sposób specjalistyczny, ale ogólnikowy. Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza

Złotarączka
Umów się na wizytę do lekarza psychiatry, który po badaniu zapozna Cię ze wstępną diagnozą.

Weź - ja tego nie ogarniam. To najpierw odwiedź psychologa, który stwierdzi tak "pi razy oko" co ci jest wyśle cię do "kolegi" psychiatry, który po kilku wizytach postawi "wstępną diagnozę", potem namówi cię na terapię która ma "potwierdzić diagnozę"... Następnie umówi cię na stałe leczenie trwające kilka lat, zapisze masę leków i co? Jajeczko - zostałeś właśnie wydojony przez biznes medyczny...

Do autora tematu - wg mnie psychiatra nie powie ci nic, czego już nie wiesz. Nie przyśpieszy twojego leczenia. Podbuduje cię na tyle byś myślał że jest lepiej ale nie wyleczy cię w pełni. Radzę samemu poczytać o psychologii i samemu dla siebie być lekarzem.

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

zzxxcc, psycholog nie jest lekarzem, więc nie stawia samodzielnie diagnoz ani nie może przepisywać leków. Psycholog zazwyczaj uczestniczy w procesie diagnostycznym razem z innymi specjalistami, np. psychiatrą, pediatrą, neurologiem, pedagogiem, dietetykiem itp. Proponuję w pierwszej kolejności udać się do lekarza psychiatry, który oceni, co Ci dolega, a następnie zleci odpowiednią formę leczenia (leki i/lub terapia). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...