Forum Ginekologia

Brązowe plamienie zamiast okresu

~Sa...ka

~Sa...ka

Mój ostatni okres był dokładnie 11 maja. Dziś zauważyłam ciemnobrazowe plamienia oraz bol podbrzusza. Dodam także ze biorę od 2 lat tabletki antykoncepcyjne i nigdy nie miałam z nimi problemów. Niewiem co moze byc przyczyna ? Ciąża oraz poronienie ? Strasznie sie boje. Proszę o pomoc.

Roodzynka

Roodzynka

Nie no co Ty jak bierzesz tabsy to nie mozesz byc w ciazy przy tabletkach takie brazowe plamienie sie zdarza to normalne ja bym sie tym nie przejmowała miałam tak samo

--

...::: Carpe Diem :::...

85266 roodzynka Kobieta, 23 lata, Łódź
Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam Cię Serdecznie,

Jeżeli bierzesz regularnie i zgodnie z zaleceniami tabletki antykoncepcyjne, wówczas nie powinnaś martwić się o ciążę. Czy te ciemnobrązowe plamienia wystąpiły w trakcie brania tabletek, czy w trakcie przerwy na krwawienie z odstawienia??
Zawsze jeżeli podejrzewasz, że mogłaś zajść w ciąże, to powinnaś zrobić test ciążowy lub/i skontaktować się ze swoim ginekologiem.
Jeżeli nigdy nie miałaś bólów brzucha i takich plamień, nic nie zaszkodzi jak pójdziesz na kontrolę do ginekologa. Kiedy ostatnio robiłaś cytologię??

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 29 lat, Stalowa Wola
~ur...on

~ur...on

Witam! Bylam w ciazy 4 lata temu. Nie wiedzialam ze jestem w ciazy do dwoch miesiecy. Mialam normalny okres, tylko czulam sie dziwnie mialam mdlosci i odrzucilo mnie od palenia papierosow. Sprawdzilam okolo 10 testow ciazowych i wynik zawsze byl ujemny. Teraz staramy sie o dziecko. Wiec okres spoznil mi sie 4 dni i jest o kolorze brazowym i bardzo slabe krwawienie. Zawsze mam duze bole brzucha i piersi. Teraz nie mam zadnych boli piersi a bole brzucha sa bardzo slabe. Sprawdzilam test ciazowy ale nie rano tylko popludniu i wynik jest ujemny. Czy jestem w ciazy? Czy totylko hormony?

~impossible

~impossible

Witam, mam problem . Bo miesiączkę dostałam przed wczoraj, czyli dzisiaj już jest trzeci dzień. NIe mam normalnej miesiączki tylko brązowe plamki . I nie jest możiwe to że jestem w ciąży bo z nikim nie spałam ii dlatego bardzo się martwie . Mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego tak jest? Bardzo proszę. :(

bejbiblues

bejbiblues

witam ,
dzis powinnam dostać miesiączkę, lecz na jej miejscu wystapiły brązowawe lekkie plamienia. Zażywam Cilest od około 2-3 miesięcy , a pierwsza miesiączka miała regularny przebieg.
Odczuwam lekki ból w okolicach podbrzusza .
tabletki biorę regularnie o tej samej porze dnia , nie pomijając ani jednej.
Czy jest to skutek regulowania gospodarki hormonalnej czy mozliwa ciąża ?

95901 bejbiblues Kobieta, 21 lat, Bydgoszcz
Lek. Jacek Ławnicki

Lek. Jacek Ławnicki

Odpowiedź eksperta

Witam!
Najprawdopodobniej brązowe plamienie wystąpiło na skutek wahania poziomu hormonów. Jeśli podejrzewa Pani ciążę to warto ją wykluczyć za pomocą testu ciążowego. Jeśli plamienie wystąpi w następnym cyklu to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

87201 lek-jacek-lawnicki Mężczyzna, 27 lat, Lublin
kaarolinaaa

kaarolinaaa

Dzisiaj mam 36 dzień cyklu. Miesiączki mam róznie nie mam regularnie chociaż przez ostatnie 3 miesiace mialam co 28 dni.. poprzednio mialam rozniej co 30 31 naprawde roznie raz nawet na 25 dzien. Ostatnio sie ciagle denerwowalam... Mam do tego problemy z tarczyca i za duzo hormonow meskich wiaze sie to z tym ze mam nadmierne owlosienie.. Ostatnio wspolzylam z chlopakiem ale zabezpieczalismy sie.. Nie moge dostac okresu ostatnio w 29 dni cyklu mialam plamienie brazowe i tak mialam przez 3 dni i juz nie mam... Czekam na okres troche sie denerwuje bo przeciez ciaza to malo prawdopodobne jak zabezpieczalismy sie i w ogole...

97815 kaarolinaaa Kobieta, 22 lata, Poznań
sylwia5124a

sylwia5124a

Witam !
Mam 19 lat. W tamtym miesiącu miałam normalną miesiączke, która trwała normalnie czyli 7 dni. W tym miesiącu zamiast okresu w czase gdy on powinien sie pojawić, dostałam delikatnego brązowego plamienia. Chciała bym sie dowiedzieć, czego są przyczyną. Dodam, że nie biore żadnych srodków antykoncepcyjnych.

99036 sylwia5124a Kobieta, 20 lat, Zambrów
Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij