Skocz do zawartości
Forum

Prawdopoobieństwo koloru włosów u dziecka


Gość il

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, chciałabym dowiedzieć się jaki kolor włosów prawdopodobnie będzie miało moje dziecko. Ja jestem ciemną blondynką (moja matka ciemna blondynka ojciec jest brunetem, dwóch moich braci jest ciemnymi blondynami), mój mąż jest rudy (jego matka brunetka, ojciec rudy, siostra brunetka). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość madziorka91

Mam mały problem.
Więc tak:
Ja mam rude włosy,mój mąż jest brunetem. Mój tata jest rudy,jego rodzice i rodzeństwo też,natomiast moja mama jest ciemną blondynką,jej rodzeństwo i jej mama także,jej ojciec to szatyn.
Teściowa jest brunetką,jej rodzeństwo oprócz brata także (brat jest ciemnym blondynem),jej rodzice także nie mieli jasnych włosów.
Natomiast u teścia rodzeństwo jest \\'czarne\\',bądź są to ciemni szatyni,jego ojciec był kruczoczarny jak sam teśc, matka teścia szatynka.

Napomknę także,że moja siostra jest blodnynką,a męża brat ciemnym szatynem.

Dodam,że ze strony męża wszyscy mają ciemną karnację,natomiast moja rodzina to bladziuszki,w dodtku ze skłonnością do piegów,których mam całą mase na ciele.

Jaka jest możliwośc,że moje dziecko będzie rude?
Adrianek ma 4 miesiące,do 3,5 miesiąca miał czarne włosy,jednak teraz dostrzegam z tyłu główki miedziane włoski,jest ich troszeczkę,ale dostrzegam. Czy one mu się zmienią? Czy można obliczyc w % po kim kolor włosów odziedziczy?

Odnośnik do komentarza

Kolor włosów dziecka to sprawa genetyki. Niektóre kolory włosów są genami dominującymi i wtedy wystarczy, że jedno z rodziców ma taki gen, a niektróre recesywnymi i wtedy taki gen muszą mieć oboje rodzice. Niestety nie wiem, które kolory włosów są dominujące, a które recesywne. Tak samo jest z kolorem oczu :)

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

dokładnie tak jest więc na podstawie koloru włosów rodziców i ich najbliższej rodziny nie da się nic powiedzieć na 100%. jest jakieś prawdopodobieństwo, że będzie tak albo tak ale po co coś zakładać i się nastawiać na to skoro moze byc zupelnie inaczej?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...