Skocz do zawartości
Forum

Wielkość i kształt paznokci a soczewki


Gość majeczka32

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majeczka32

Czy, jesli chce nosić soczewki to musze miec krótkie paznokcie? jak bardzo krotkie? czy kształt tez ma znaczenie? Pytam, bo zazwyczaj mam dluższe paznokcie i takie troszke zaokrąglone na bokach, bardziej spiczaste, aby optycznie wydłużały palce, bo niestety natura tu mi poskapiła... Czy jak mam takie paznokcie to nie powinnam zakładac soczewek, czy tylko inną techniką? jak to wyglada? Może się wydawac to głupie, ale to dla mnie bardzo ważne, bo nie moge nosić krótszych paznokci, bo fatalnie wyglądają wtedy moje ręce...

Odnośnik do komentarza

Generalnie zalecone jest aby miec krotkie paznokcie to ma na celu ulatwic ich aplikację. Myslę,ze to pomaga w poczatkach uzytkowania soczewek gdy uzytkownik nie ma wprawy a pozniej posiadanie krotkich paznokci nie jest juz konieczne.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Witam,
specjaliści swoim pacjentom zawsze zalecają noszenie krótkich paznokci. Jest to nie tylko bardzo pomocne podczas manipulacji z soczewkami ( zakładania, zdejmowania oraz mechanicznego mycia) ale również higieniczne. Pod płytką paznokciową pasożytuje wiele mikroorganizmów i jest to miejsce, które trudno dokładnie umyć. Zatem skrócenie paznokci zalecane jest zarówno u nowych jak też u praktykujących użytkowników soczewek kontaktowych.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość malinkaa1

Przy aplikacji soczewki wygodniejsze są krótkie paznokcie, również przy ich zdejmowaniu. Przez długie paznokcie zdarzyło mi się kilka razy pęknąć soczewkę przy jej zdejmowaniu, a przy krótkich paznokciach to się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...