Skocz do zawartości
Forum

Przyszłość dziecka


Gość mamamamama

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mamamamama

Jak mądrze ukierunkować przyszłość dziecka?córa ma 12 lat,od zawsze tańczyła w balecie ,jest w tym bardzo dobra,ale po kilku latach ciężkiej pracy wypaliła się .ciągnie 2 szkoły na raz ,widzę ze jest bardzo zmęczona ,motywuję ją,ale często nie chce jej się już uczyć...w Polsce nic nie osiągnie ,również wokalnie...jestem ambitną matką i ona również..ale często myślę że już dosyć ze wystarczy ...kiedyś zawsze można do tego wrócić...
problem polega na tym ,że ona nie wie czego chce w życiu ,bo jest za mała i to jest zrozumiałe ,może dac jej szanse na odpoczynek ,może kiedyś wróci wielka pasja?
z drugiej strony ,ja jako sportowiec za młodu ,dazyłam do celów ,i do dzis mam ogromny zal do matki że mnie nie motywowała do pracy tylko od razu wypisała po 1 rozmowie....a mogłam osiągnac dużo więcej...
czy żle robie córce?proszę odpiszcie

Odnośnik do komentarza
Gość mamamamama

rozmawiałam z nią....mówi raz chce raz nie ,chodzi o drogę do2 szkoły jest męcząca i to jest powodem.
zobaczymy..wcale nie uwarzam ,że córa robi to dla mnie ...zanim ją zapisałam minęły 2 lata mimo iż ciągle chciała byłam przeciwniczką baletu...treningów pracy....

Odnośnik do komentarza

Zadaj pytanie córce czy dla niej ćwiczenia baletowe to przyjemność .Bo kazda pasja powinna byc przyjemnoscią a nie mordegą .Zajecia baletowe w poczatkowej fazie berdzo podobaja sie dziewczynkom ale czym dalej w las staja sie czesto udręką .Tylko bardzo nielicznym udaje sie w tym zawodzie cos osiagnać i to harowką okupiona czesto brakiem rodziny ,innych zainteresowań .Dochodzi do tego restrykcyjna dieta ,liczne urazy.To wszystko musisz brac pod uwage .
Skoro jest przemeczona to niech zrezygnuje z zajec .Piszesz ze w Polsce nic nie osiągnie ..a musi cos osiagnać w zawodach artystycznych zeby moc sie realizowac ? Moze zostanie dobrym lekarzem ,albo rozchwytywaną fryzjerką i w tym znajdzie szczescie ..

Odnośnik do komentarza

tez tanczylam balet wypalilam sie w wieku 16 lat na przełomie mojej kariery mama mnie motywowało postawilam na swoim zrezygnowałam dziś mam żal, że siłą mnie nie prowadziła na treningi....

Ciężko powiedzieć... co masz zrobić a probowałambym motywować , na pewno po latach nie da wrocic sie do baletu to jest niemozliwe. sukces jest kiedy jest systematyczna ciezka praca.

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

A tak obiektywnie jak ona sobie w tym radzi?
Czy na 10 dziewczyn będzie w pierwszej 5? Czy na 100 dziewczyn będzie w pierwszej 15?
Ile "wakatów" dla baletnic jest u Was w mieście i jakie są szanse, że dostanie pracę.
Jest w takim wieku ( jeśli chodzi o balet), że już piwinnaś wiedzieć czy ma szanse na rozwój kariery.

Odnośnik do komentarza
Gość mamamamama

w zasadzie to jest w czołówce,wszyscy ją chwalą,ze widać prace i technikę.czy znajdzie prace w tym kierunku ,nie wiem ..nie chce tak daleko wychodzić na przód...bo może rzucić wszystko i zostać krawcową;)
.ogólnie robi to z pasją tym praktycznie żyje...mówi że chce pracować w teatrze...ale na to lekarstwa nie ma...co bendzie to bendzie...

Odnośnik do komentarza

"W zasadzie to jest w czołówce" - napisałaś. Czyli jest dobra, ale nie wybitna. A tylko nieliczni się wybijają, a więc i tak nie spełni swych marzeń, by być na szczycie.
Dziecko jest przemęczone, to zrezygnuj z tego. Nie ważne są ambicje, ważny jest prawidłowy rozwój dziecka, jego zdrowie.
A tu mamy ciężkie ćwiczenia, drakońską dietę, częste przypadki anoreksji, paskudne układy w pracy i krótki okres pracy zawodowej.
A jak zbyt wyrośnie, jak się zaokrągli - to i tak nici z marzeń.
Niech odpocznie, a jak będzie chciała tańczyć, to może ćwiczyć inne formy tańca, nie koniecznie balet. Tam jej umiejętności się przydadzą, a nie będzie tak katorżniczej pracy.

Odnośnik do komentarza

Tak, czy inaczej pamiętaj o wykupieniu dobrego ubezpieczenia zdrowotnego dla dziecka. Jeżeli planujecie trenować zawodowa polisa ubezpieczeniowa przyda wam się nie raz. Możecie skorzystać, np. z MetLife. Ostatnio trochę się tam zmieniło: https://www.analizy.pl/fundusze/wiadomosci/25459/zmiany-w-zarzadzie-metlife-pte-i-tunzir.html Warto przynajmniej tam zadzwonić i zobaczyć co zaoferują.

Odnośnik do komentarza

Zgodzę się - przyszłość dziecka jest w naszych rękach. Najlepiej wykupić odpowiednie ubezpieczenie w razie jakiegoś przykrego wydarzenia https://www.rachunkowosc.org/artykuly/szczegoly/14079 Opiekę trzeba dziecku zapewnić bez względu na to, czy ma ono kilka, czy kilkanaście lat. Ze statystyk wynika, że chlebem powszednim dla rodziców malucha są przeziębienia, anginy czy inne drobne infekcje. Małe dziecko może chorować średnio nawet 8 razy w roku. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...