Skocz do zawartości
Forum

Trudności z komunikacją ze szwagierką


Rekomendowane odpowiedzi

jak mam zachować się wobec szwagierki męża która ciągle mnie wyśmiewa i obmawia.Gdy coś zrobie zaraz to krytykuje(np zamawialismy kamerzyste na ślub zaraz mowiła jaki to on najgorszy w okolicy za pół roku na jej weselu był właśnie on) i tak jest ze wszystkim .wymyśla glupoty na moj temat(nic prawdy) jak mam się zachować gdy do nas przyjada w odwiedziny

Odnośnik do komentarza
Gość halinka5000a

Jesteś dorosła, więc może po prostu spróbuj z nią o tym porozmawiać. Powiedz co Ci się nie podoba w jej zachowaniu. Druga opcja to poprosić męża żeby pogadał z bratem, a brat pogada ze swoją żoną. Może też do niej to dotrze, ale to takie trochę bawienie się w chowanego. Najlepiej porozmawiać otwarcie, może nawet przy mężach. Nie bój się walczyć o siebie i o swoje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza

dzieki za odp.Gdy ostatnio wymyśliła razem ze swoim mężem nieprawdziwa historie na mój temat to zwrócilam im uwage to powiedzieli ze;' tak się tylko zaśmiali'.nic sobie z tego nie robiąc.naśmiewa się ze mnie i moich dzieci .ja tez mialabym powody do nasmiewania z nich ale ja taka nie jestem ja tak nie potrafie deptac cudzych uczuc

Odnośnik do komentarza

Pomijając to, jak bardzo jest wobec Ciebie nie w porządku, to musi się jej naprawdę nieźle nudzić, skoro próbuje się czepiać nawet o takie

7anulka
(np zamawialismy kamerzyste na ślub zaraz mowiła jaki to on najgorszy w okolicy za pół roku na jej weselu był właśnie on) i tak jest ze wszystkim .

z przeproszeniem, pierdoły. No straszne po prostu. Przecież wiadomo, że najważniejsza sprawa na świecie to to, kto jakiego ma kamerzystę na ślubie. :DDD No sorry, ale nie ogarniam takiego podejścia. Ja bym na jej miejscu pewnie nie miała zielonego pojęcia, jakiego Ty masz kamerzystę. ;)

Myślę też, że za bardzo się tym przejęłaś. Szkoda czasu i nerwów na zajmowanie się takimi bzdetami. Olewaj takie czepiactwo i tyle. Takie obgadywanie o którym piszesz to rzeczywiście paskudna sprawa, ale tym też staraj się nie przejmować. Nie zwracaj na to uwagi. To świadczy tylko o niej, a nie o Tobie.
Czy Twój mąż wie o jej zachowaniach? Jeśli tak, i jeśli Cię wspiera, jest po Twojej stronie, to najważniejsze. :)

Odnośnik do komentarza

Masz racje musze to po prostu olewać ale czasami sie nie da.Ona szuka tylko sensacji gdy dowiedziała sie że jestem w ciąży z drugim dzieckiem od progu oznajmila ze;'dobrze da mi w dupe i powinnam poczekac jeszcze rok bo dwa lata różnicy między dziećmi to za mało.czepia sie wszystkiego.A mąż twierdzi że nie powinnam się nia przejmować i ze pewnie ludzie więcej dodali niż ona SMUTNE TO

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Anulka w takiej sytuacji masz dwa rozwiązania. Pierwsze to dążenie do konfrontacji. Spotkaj się ze szwagierką i powiedz jej, które zachowania są dla Ciebie nie do zaakceptowania - postaraj się jej przytoczyć konkretne przykłady bez uogólniania i wartościowania.
Druga opcja to po prostu ignorowanie i "puszczanie mimo uszu" komentarzy tej kobiety. Nie pokazuj jej, że wywiera to na Tobie jakiekolwiek wrażenie czy powoduje emocje. Możesz także spróbować odpowiedzieć na jej zaczepki w dowcipny, ale celny sposób.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja miałam bardzo podobną sytuacje. Moja szwagierka tak samo się zachowywała, obmawiała, usiłowała manipulować naszymi znajomymi. Krytykowała moje zachowanie, podjudzała teściową na mnie itp. Było źle. Ale ja ni nie robiłam. Jak mnie krytykowała to i tak robiłam po swojemu, stwierdzjąc że ma prawo mnie krytykować a ja mam prawo mieć to w dupie, byłam słodka i przemiła dla wszystkich... i wiesz co ludzie sami się poznali na niej. Zobaczyli, że ja jestem fair to ona gra nieczysto i usułuje manipulować. Ludzie zauważyli że to co robię i mówię nie zgrywa się z tym co opisuje ona... To ona przegrała, bo nikt już jej nie słuchał, a jak coś zaczynała to każdy ją olewal.... Mój mąż wiedział o wszystkim co ona robi i był po mojej stronie, to też dużo dało

Odnośnik do komentarza
Gość doświadczona

Masz dwa wyjścia z tej sytuacji sama porozmawiaj z nią i powiedz że Ci się nie podoba jej zachowanie albo poproś męża niech on bratu wyjaśni że Wam się nie podoba ich zachowanie i ukrócicie spotkania jeśli to się nie zmieni, lub w ogóle tym się nie przejmować i kiedy szwagierka zacznie coś krytykować ukruć krótko takie jest twoje zdanie , Ci się podoba a innym nie musi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...