Skocz do zawartości
Forum

Sąsiedzi złodzieje


Gość rtyyy

Rekomendowane odpowiedzi

mieszkam w budynku gdzie jest sama patologia.nie mniej jednak okolica cudna ,mieszkanie nowe budownictwo ,wszystko nowe.przez rok zdemolowali klatkę schodową,ciagle kłótnie i typowa patologia .mieszkam sama z córką
czasem się boje.nie mam możliwości zamienienia się na inne lokum.wczoraj ktoś okradł mi piwnice i robi o notorycznie co 2mce.podejrzewam sąsiadów obok.ale nie złapałam za rękę.
co mam zrobić?raczej nic....;(
myślałam o pułapce czyli alarm do piwnicy.czy mogę zainstalować pułapkę przeciw złodziejom?nie daje już rady...jednej piwnicy nigdy nie okradają wiec wnioskuję ,że to oni.pomóżcie bo wysiadam już,myślałam o prze prowdzce ale tu wychowała sie córa teraz ma 18lat.ale chcemy żyć w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Można się było domyślić.
Dostali darmo, to i "szanują".
Niektórzy w chlewikach powinni mieszkać.
W piwnicy już wiesz żeby nie trzymać nic wartościowego.
Wystarczy jedna taka rodzinka i już atmosfera miła.
W sumie możecie zgłosić na policje, że piwnice zostały okradzione, wręcz powinniście, ale nie oskarżając nikogo. Coś tam przynajmniej zostanie odnotowane.

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Dokładnie Tosia2.
A jak zwyczajnie zgłoszą na policje, że piwnice są okradane, to i tak nic im nie zrobią (przestępcom), ale może będą wiedzieli, że na głowe nie mogą wejść (reszcie mieszkańców)?
Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Znam przykrą historię z piwnicowym złodziejem i na jej podstawie do pojedynczej batalii bym nie namawiała.
Ale jak to sie mówi w kupie siła i jakby wszyscy coś poinstalowali i złodzieje by o tym wiedzieli to może dali by sobie siana z okradaniem sąsiadów.
Troche naiwne ;)

Odnośnik do komentarza

Ja wiem, czy takie naiwne... Może trochę, gdyby chodziło o działanie w pojedynkę. Ale to co się tyczy działania w kupie

~przeczytałam

Ale jak to sie mówi w kupie siła i jakby wszyscy coś poinstalowali i złodzieje by o tym wiedzieli to może dali by sobie siana z okradaniem sąsiadów.
Troche naiwne ;)

wcale mi się takie nie wydaje. :)

Odnośnik do komentarza

Dawno temu czytałam, że jakiś pan w swoim samochodzie, na siedzeniu położył deskę nabitą gwoździami.
Złodziej usiadł, gwoździe wbiły mu się w tyłek . Zgłosił to na policję, i oskarżył właściciela samochodu o uszkodzenie ciała. Właściciel usłyszał wyrok, a złodziej bezpiecznie odszedł.
Tak że z tymi pułapkami nie zawsze się wygrywa.
Alarmy byłyby dobre, ale skoro to mieszkania socjalne, to nie sądzę, by lokatorów byłoby na to stać.
Jedna chroniona piwnica nic nie da, bo co, pójdziesz i narazisz się, że dostaniesz w "łeb"
Można alarm podłączyć do ochrony, ale to droga impreza.
Chyba lepiej byłoby zainstalować kamerkę i nagrać złodzieja, byłby dowód dla policji - i sąsiadów. Wiedzieliby , kto jest kim.

Odnośnik do komentarza

tak ,chciałam tylko swoją piwniczke ochronić,wczoraj komus innemu okradli z roweru,czysta patologia.policja sie nie chce mieszać,uwiezcie dzieci siedza na schodach ćpają i potem lezą na schodach,rodzin 30 ale nikt nie wezwe policji ,bo nawet oni maja to gdzieś.myślałam o camerce i wtedy jak coś do sądu.
opłaty za mieszkanie socjalne 800Ł zimą,wszystko na prąd,z czego oni płaca? z kradzieży.jedyne wyjście to camerka i zakup drzwi antywłamaniowych wiec postaram siena wiosne kupic ,już zbieram na drzwi....okolica cudna przy samym lesie ,zielono i jest przy parku wiec az zal...

Odnośnik do komentarza

Problem w tym, ze taka kamera sporo kosztuje i jest lakomym kaskiem dla takiego menelstwa. Przychodza mi do glowy dwa inne rozwiazania - pasywne i aktywne.
Pasywne - atrapa kamery (o wiele tansza od prawdziwej kamery) i tabliczka to pomieszczenie jest monitorowane - dla odstraszenia potencjalnych wlamywaczy.
Aktywne - powiadomic policje o czestych kradziezach i postarac sie z nimi umowic na szybka interwencje w razie nastepnego wlamania, zainstalowac (jesli to mozliwe technicznie) cichy alarm, ktory powiadamia tylko okradanego, a nie okradajacego, i natychmiast alarmowac policje.
Dobrym pomyslem jest tez moim zdaniem nie pozostawiac wartosciowych rzeczy w piwnicy lub zawrzec ubezpieczenie. Tak czy inaczej warto porozmawiac z policja, naswietlic problem. Powinni cos doradzic. Kazde wlamanie zglaszac, zeby znali skale problemu, beda starali sie zapewnic lepsza ochrone. Dzialac w porozumieniu z innymi sasiadami, ktorzy tez sa okradani.

Odnośnik do komentarza

kamera wydaje się ok, ale na dłuższą mete jak to ma wyglądać ktoś się zastanowił? powiedzmy że kamery nie ukradli tylko obrobili piwnice i masz dowód więc idziesz na policje i zgłaszasz, zabierają sprawców i... za niską szkodliwość czynu wypuszczają do domku a oni co zrobią z miłą sąsiadką i jej córką- przeproszą? Jedyne wyjście szukać innego mieszkania i tyle, cóż ze ładna okolica jak się nią cieszyć nie idzie? z sąsiadami też ostrożnie bo okaże się ze to akurat nie ci których podejrzewasz tylko ci których próbujesz przekonać do "zmowy" przeciw włamywaczom i co- tez raczej się nie ucieszą... sprawa pancernych drzwi jeszcze, myśląc jak złodziej- jeśli ktoś wysila się na takie drzwi to musi być za nimi coś cennego i może warto się trochę wysilić i sprawdzić nawet jak zrobi się trochę hałasu kto zejdzie w nocy sprawdzić, na policje zadzwonisz i powiesz "coś w piwnicy hałasuje więc podejrzewam że mi drzwi pancerne niszczą"? a jak zastaną włamywacza to przecież tam mieszka i tylko sprawdzić poszedł, z łomem dla bezpieczeństwa rzecz jasna... i dalej tym tropem jeśli stać kogoś na takie drzwi do piwnicy to co dopiero musi mieć w mieszkaniu...

Odnośnik do komentarza

te drzwi pancerne to do mieszkania mają byc.dziekuję za pomoc,na pewno ta camera lub atrapa,ale przyszło mi do głowy jeszcze cos ,opróżnic ja do cna i zostawić pustą.:)
mnie zastanawia fakt ,że obok mieszka rodzina gdzie dzieci mają dzieci ,i tam nigdy nie było włamania ,to jest dziwne prawda??????a ma tam skuter itp....

Odnośnik do komentarza

Opróżnij i zostaw pustą .Nawet jeśli będziesz miała twarde dowody to i tak musisz sie liczyc z zemstą tym bardziej ze jest to patologia .Prawdopodobnie piwnice okradają narkomani którzy szukają jakichkolwiek łupów zeby kupić narkotyki .Nie narazaj siebie i dziecka lepiej dmuchać na zimne niż potem załować tym bardziej ze rozwiążanie jest bardzo proste .
.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...