Skocz do zawartości
Forum

Melatonina przy nerwicy i fibromialgii


Gość Śpiący

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam 20 lat i choruję na ciężką nerwicę, prawdopodobnie również fibromialgię (nawracające, wędrujące bóle różnego rodzaju w ciele - głównie w stawach).
Otóż mam problemy ze snem, w związku z tym od około 2-3 lat używam melatoniny, która naprawdę mi pomaga (cierpiałem na bezsenność). Wcześniej brałem po miesiąc czasu i przerywałem na kilka miesięcy, teraz biorę czwarty miesiąc z rzędu. Czy w tym wieku może mi to zaszkodzić? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Od melatoniny w zasadzie nie można się uzależnić. Jeśli już to bardziej psychicznie. Nie jest rzeczą normalną, że w tak młodym wieku cierpisz na bezsenność. Przyczyną bezsenności mogą być powracające bóle. Myślę, że w takim przypadku należy leczyć obie dolegliwości równolegle. Specjalistą od leczenia bezsenności jest psychiatra (nie potrzeba skierowania), który zaleci właściwą terapię i ewentualnie leki

Odnośnik do komentarza

jak mówisz, że masz prawdopodobnie fibromialgię, to może zacznij od drugiej strony. Nie co na sam sen, a co żeby złagodzić objawy tej choroby. Może wtedy i ze sen nie będziesz mieć takich problemow. Zakładam, że ile osob tyle sposob, lekow itp ale zacznij czytać tutaj masz np http://myalgan.pl/myalgan.html jakieś coś na to. Nóż widelec pomoże, jak nie to zawsze masz już jakiś inny punkt wyjścia. Zdrowiej, śpij spokojnie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...