Skocz do zawartości
Forum

Wizyta u ginekologa a stres


Gość krakowianeczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krakowianeczka

Witam. Chciałabym się was spytać czy macie jakieś sposoby na odstresowanie się przed wizytą?
Za niedługo będę szła na pierwszą wizyte do ginekologa i juz teraz zaczynam się denerwować. Może wypicie jakiejś herbaty przed wyzyta, np. melisa, czytanie gazety w poczekalni itp.. ?

Odnośnik do komentarza

Uważam że przed pierwszą wizyta należy się przygotować.Nie myśl jak to będzie wyglądać i co będzie robione pomysl o co chciałabyś zapytać lekarza.To Ci pomoże się odstresowac gdy będziesz pewną.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Chodzę do gienkologa od paru ładnych lat. I powiem Ci, że nie łatwo jest się odstresować przed wizytą. Napij się melisy kilka kubeczków przed wizytą, zrelaksuj się. Zabaw się w pewną siebie kobietkę :) mnie to pomaga :P

Jednak, gdy się wchodzi do gabinetu lekarskiego cały stres znika ot tak, gdy ginekolog jest bardzo sympatyczny i uśmiechnięty. Potrafi tak rozwinąć gadkę, że zapominasz o całym stresie a poczujesz się, jakbyś rozmawiała ze swoim przyjacielem. Tak więc zaufaj swojemu ginekologowi.

Odnośnik do komentarza
Gość krakowianeczka

Dziękuję za porady. A może mogłaby mi któraś z was polecić dobrego, sprawdzonego ginekologa z Krakowa lub okolic?
Niestety moja pierwsza wizyta była koszmarna, lekarz kompletnie nie zainteresowany problemem, niemiły i niedelikatny :)

Odnośnik do komentarza
Gość Mateuszeczek

Nieprawda, ponieważ głównym wyznacznikiem takich ocen jest często to jakie wrażenie wywarł na pacjentce lekarz, czy czuła się wysłuchana i zrozumiana. A żeby wywołać takie dobre wrażenie wcale nie trzeba być dobrym lekarzem.

Odnośnik do komentarza

~Mateuszeczek
Nieprawda, ponieważ głównym wyznacznikiem takich ocen jest często to jakie wrażenie wywarł na pacjentce lekarz, czy czuła się wysłuchana i zrozumiana. A żeby wywołać takie dobre wrażenie wcale nie trzeba być dobrym lekarzem.

No a o czym ja piszę? o tym samym co Ty. Aczkolwiek z tym się nie zgodzę:
"żeby wywołać takie dobre wrażenie wcale nie trzeba być dobrym lekarzem".

Odnośnik do komentarza
Gość Mateuszeczek

No i właśnie na Twoim przykładzie widać tę kobiecą logikę według której miły lekarz to automatycznie dobry lekarz...
A mogę się założyć, że jeżeli ktoś tylko udawałby lekarza a nic nie wiedział o tym zawodzie ale byłby miły i grzeczny i tak miałby mnóstwo przychylnych opinii ze strony kobiet właśnie przez takie myślenie jak Twoje :)

Odnośnik do komentarza

Raczej źle mnie zrozumiałeś, bo jesteś od początku źle nastawiony na kobiety. Mówimy teraz o ginekologu. Pisałam o opiniach w internecie na znanej stronie znany lekarz. I jeżeli ktoś, ewentualnie o jakim lekarzu, ale mówmy o ginekologu, pisze, że lekarz był wspaniały, miły, ale nie wykonał mi cytologii, na której mi najbardziej zależało, bo coś tam, to wiadomym będzie, ze ten lekarz nie jest fachowcem.

Ale jeżeli kobieta pisze, że lekarz sympatyczny, uśmiechnięty, potrafi rozluźnić pacjentkę, wykonuje jej zestaw badań, bo martwi się indywidualnie o każdą pacjentkę, wiadomym będzie, że do takiego pójdziemy.

"No i właśnie na Twoim przykładzie widać tę kobiecą logikę według której miły lekarz to automatycznie dobry lekarz..."

Ja wcale tak nie uważam, kobieca "logika" od początku zrozumiałaby o co mi chodzi i czym ma się kierować w opiniach, za to Tobie trzeba tłumaczyć o co mi chodzi, a chodzi mi właściwie o to samo co Tobie.
Czepiasz się.

Odnośnik do komentarza
Gość Mateuszeczek

Czyli według Was najlepszy lekarz to taki który robi miliony badań niekoniecznie potrzebnych i skutecznych a nawet potencjalnie szkodliwych. Taki który znajduje wam ?choroby? nie dające żadnych objawów i je "leczy". Wbrew pozorom jeżeli lekarz nie chce wam robić jakichś badań to nie znaczy że jest złym lekarzem. Mam nadzieję, że wasza kobieca mentalność się kiedyś zmieni w tej kwestii bo teraz jesteście niesamowicie zastraszone przez środowisko medyczne.

Odnośnik do komentarza

~Mateuszeczek
Czyli według Was najlepszy lekarz to taki który robi miliony badań niekoniecznie potrzebnych i skutecznych a nawet potencjalnie szkodliwych. Taki który znajduje wam ?choroby? nie dające żadnych objawów i je "leczy". Wbrew pozorom jeżeli lekarz nie chce wam robić jakichś badań to nie znaczy że jest złym lekarzem. Mam nadzieję, że wasza kobieca mentalność się kiedyś zmieni w tej kwestii bo teraz jesteście niesamowicie zastraszone przez środowisko medyczne.

Nie, ja nic takiego nie pisałam, nie chce mi się już tłumaczyć Tobie każdego słowa.
Zachęcam Ciebie jak i innych ludzi do tego, aby się regularnie badali i wybierali dobrych specjalistów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

ją jeszcze nigdy nie byłam u ginekologa, boję i wstydze się jakoś iść, mam niedługo 20 lat. powinnam już isc, tym bardziej że mam nieregularny okres i boli mnie strasznie brzuch i jajniki i wgl tyle sobie tego wszystkiego wymyśliłam ze szok, gorzej jak to nie moje wymysly, jeszcze moje piersi mnie czasem bola, mam jakie guzki niby ale nie wim. powinnam już iść co? lepiej będzie prywatnie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...