Skocz do zawartości
Forum

Kłamstwa przyjaciółki po zdradzie chłopaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem, a właściwie ma go moja przyjaciółka. Zauważyłam, że ma duże skłonności do kłamania, szczególnie po tym jak zdradzał ją chłopak z którym była 9 lat i musiała odejść od niego. Próbowała go potem wrobić w ciąże, oskarżała chłopaka swojej koleżanki, że się do niej dobierał, przekręca słowa innych ludzi. Ostatnio poznała mnie ze swoim kolegą, bardzo mu się spodobałam i umówiliśmy się na spacer, przed dzień tego oznajmiła mi, że ma jakieś problemy z brzuchem i rano idzie na usg, po badaniu napisała mi, że jest w ciąży właśnie z tym kolegą!!!! A oni nawet razem nie spali, mu było strasznie głupio przede mną i już nie wiedziałam co robić i myśleć, właśnie pojechał do niej porozmawiać o tym, bo to co Ona robi jest niewiarygodne. Jak byliśmy razem na mieście ciągle do nas wydzwaniała, pisała smsy o dziwnych treściach typu "no dzięki, że odbierasz", "jestem beznadziejna, życze Wam powodzenia". Ja w ogóle tego nie rozumiem bo zawsze jestem przy niej, pisze jak tylko moge, spotykam się itp poświęcam jej dużo uwagi, ale chyba moge mieć życie prywatne??? myśle, że Ona ma jakieś problemy natury psychicznej i emocjinalnej, ale nie wiem jak jej powiedzieć iż wiem, że ciągle kłamie i do tego rozpowiada wszystko co jej powiem np temu chłopakowi co się z nim spotkałam, już nie miałam co mówić o sobie i czułam się skrępowana. Ona o nim mówiła mi same złe rzeczy zniechęcała do niego, ale ja nie słucham ślepo opinii. Głupio mi jej to wszystko powiedzieć, ale ona zatraca się we własnym życiu i kłamstwach, co będzie pózniej????

Odnośnik do komentarza

jeśli jest Twoją przyjaciółką to jej to powiedz. Ktoś musi jej uświadomić, że tymi kłamstwami rani bliskie osoby i sprawia, że ludzie się o niej odwracają. Im szybciej to zrozumie tym lepiej. Podejrzewam,że jej kłamstwa są skutkiem tego zerwania i tamtych zdrad. Kłamiąc stara się zwrócić na siebie uwagę i sprawić by ktoś się o nią troszczył, może chce w ten sposób chce jakoś zrekompensować straty spowodowane przez tamten związek?

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Tabakierą.
Po prostu staraj się z nią rozmawiać szczerze, ale w miarę delikatnie. Największy problem polega na tym, że ona wierzy w te swoje kłamstwa i trudno będzie jej zaakceptować prawdę. Może nawet w ogóle niczego do siebie nie dopuścić.
Możesz oczywiście się od niej odsunąć, ale jeżeli zależy Ci na niej, to staraj się ją zapewnić o swojej przyjaźni i o tym, że nie masz żadnych złych zamiarów. Może postaraj się ją nakłonić do rozmowy o poprzednim związku bo wydaje mi się, że ona o tym za wiele nie rozmawiała. Możesz jej zasugerować także, że mogłaby się podzielić swoimi problemami tutaj na forum albo z psychologiem.
Pozdrawiam.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Nie chce się od niej odwrócić...bardzo chciałabym jej pomóc, rozmawiam z nią o tym wszystkim co jej się przydarzyło, pomagam jej z tego wyjść, ale nie potrafie porozmawiac z nią o tych kłamstwach, masz racje Innylnna Ona chyba wierzy w to co mówi. Poza tym wiem, że nadużywa alkoholu sama w domowym zaciszu, myśli, że ja o tym nie wiem, ale ja to widze i prosze ją by nie piła, a wieczorem dzwoni do mnie pijana...

Odnośnik do komentarza

Ja myślę, że to jest efekt tego, że po prostu jest bardzo nieszczęśliwa, rozczarował ją związek, zawiodła się i mozliwe, że teraz jest zazdrosna o to, ze innym może się układac, a jej nie i może też dlatego trochę miesza w innych związkach - może z zazdrości?
Może tak głeboko wierzy w to, że jej zachowanie jest słuszne i dobre, że jest przekonana że albo Ciebie uchroni przed chłopakiem, albo pomoze Wam w jakis sposób, a najprędzej sobie, że będzie jej łatwiej zy ć ze świadomością, że kolezanka też nie ma chłopaka, bo byłoby jej żal gdyby okazło sie ze ktos jest w zwiazku szczesliwy a ona tak sie sparzyla. Mysle ze trzeba jej powiedziec wprost ze powinna leczyc swoje rany w inny sposob bo jak to tak dalej zajdzie nikt nie bedzie jej traktował na powaznie, tylko pomysli ze ma jakies rozdwojenie jazdzni czy ze jest mitomanką i histeryczką. Nie wiem czy tutaj nie będzie pomocny psycholog.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witaj
Twoja przyjaciółka ogólnie czuje się samotna. Czasem osoby będące w kręgu zainteresowania robią rzeczy które niekoniecznie podnoszą ich autorytet, jednak w jakiś stopniu dają im przekonanie słuszności, pomimo że działają w budowie na kłamstwie. Na pewno oczekuje od Ciebie na wdzięczność, z tytułu poznania aż takiej osoby zaprzątającej twoją uwagę i nie do końca r0zumie fakt poświęcanego jej czasu. Poza tym, że Twoja koleżanka lubi być w centrum zainteresowania. To jak pisali przedmówcy doceń jej 0becność w Twoim życiu, jeżeli jest możliwość to jej zainteresowanie przeżuć na inne płaszczyzny, tak by dalej Ciebie nie dusiła. W końcu masz faceta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

wiesz co ona pewnie chce zwrócić na siebie uwagę, sama miałam taką koleżankę, która po rozstaniu z chłópakiem wręcz zasypywała mnie mailami, telefonami, jak tylko pokazałam się na fb to od razu pisała. Najpierw myślałam że jej przejdzie, że kobieta chce się wygadać, wiedziałam że w niektórych sprawach niekoniecznie mówi prawdę, wyolbrzymia i po prostu kłamie... Ale na dłuższą metę było tego za dużo, po za tym to żadna przyjemność dostawać sms o treści Właśnie widziałam Twojego chłopaka jak calował się z inną....
najzabawniejsze było to że chłopak stał obok mnie ... albo że ona jest w ciąży z sąsiadem, który ma żonę i dziecko i nawet jej dzień dobry nie mówi... Po 6 miesiącach dałam sobie spokój z tą znajomością.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...