Skocz do zawartości
Forum

Problemy ze skupieniem a widzenie twarzy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat i od roku mam problemy ze skupieniem. Problemy z koncentracją nie wiąża się z myśleniem o niebieskich migdałach, lecz przypominaniem sobie ludzkich twarzy. Kiedy kogoś widzę dłuższy czas np. podczas lekcji w szkole twarz koleżanki czy kolegi to potem w domu czy nawet na zajęciach szkolnych przypomina mi się ta twarz nie wiadomo dlaczego. Zaczęło się to rok temu kiedy do naszej klasy doszła nowa osoba. sobie 3 dni temu morfologie, żelazo. I wyniki są ok. Nie mam żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza

Ja nie jestem pewna, czy to faktycznie jakiś taki problem spędzający sen z powiek. To normalne, że jak się w coś długo gapimy, to po prostu zapamiętujemy obraz, bo większość z nas jest wzrokowcami i czesto on za nami chodzi. Ja tak mam czesto z piosenkami. Możliwe, że jakiś szczegół np. danej twarzy utkwił Ci w pamięci, albo myslałas o tym i to powróciło. Trochę może to być natręctwo, ale myslę, że nie az do takiego stopnia, aby coś z tym robić. Po prostu, gdy się powtórzy staraj się rozkojarzyć w tej kwestii a skupic na czymś innym, zająć się czymś, co pozwoli Ci odgonić mysli na temat jet twarzy, czy co tam Ci utkwiło w pamięci.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Ja także nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Myślę, że za bardzo się tym przejmujesz, co sprawia, że widzisz to jako problem.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...