Skocz do zawartości
Forum

Nitkowanie zębów


Gość Łukasia999

Rekomendowane odpowiedzi

Nitka nie jest chwytem marketingowym. Rzeczywiście bardzo skutecznie może spełniać role oczyszczacza przestrzeni międzyzębowych i powierzchni stycznych zębów. Używając nitki należy oderwać odcinek o długości ok. 30 cm, który następie należy zawijać na palce obu rąk lub na odpowiednie widełki. Nić należy przesuwać w kierunku pionowym a nie poziomym, aby nie uszkodzić przyczepu dziąsła.

Nitkowanei pomaga usunac ok 50 procet bakterii i resztek pokarmowych wiec jest wskazanym zabiegiem higinicznym wspomoagaajacym sczotkowanie i oczysczanei powierchni styczych zebow

Odnośnik do komentarza

Ja niestety zawsze unikałam nitkowania z powodu wrażliwości dziąseł. Nitkowanie powodowało u mnie ból i krwawienie. Dopiero z czasem gdy zęby zaczęły się psuć i a z ust nieprzyjemnie pachniało, zmusiłam się do używania nici dentystycznych. Aktualnie myję zęby 2-3 razy dziennie, stosując również ten płyn https://www.listerine.pl/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy%20ustnej-listerine-zero a zęby nitkuję tylko raz dziennie przed snem. Dobrą alternatywą nitkowania są czyściki między zębowe

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...