Skocz do zawartości
Forum

Czy można ćwiczyć na czczo?


Rekomendowane odpowiedzi

Zależy, o jakim rodzaju ćwiczeń mówimy. Jeśli chodzi o ćwiczenia o niskiej intensywności - trucht, spokojna jazda na rowerze - możemy robić to na czczo i wówczas - ponieważ we krwi po nocy nie mamy cukru - głównym źródłem energii będzie tkanka tłuszczowa. Jeśli jednak chcemy zrobić intensywny trening - siłownia, sprinty, interwały, itp... brak węglowodanów znacznie obniży nasze możliwości treningowe i trening będzie dużo mniej efektywny, będziemy wolniejsi i może nawet dojść do zasłabnięcia. Przed takim treningiem wskazane jest lekkie śniadanie - przynajmniej w postaci banana, ewentualnie napój izotoniczny (nie mylić z energetycznym!),
pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

Skłony, wymachy czy ćwiczenia rozciągające na pewno nie zaszkodzą. Taka 15 minutowa gimnastyka po przebudzeniu to swoisty zastrzyk wzmagający dobre samopoczucie i dodający energii. Jeżeli jednak chcielibyśmy zacząć dzień od zdecydowanie intensywniejszych ćwiczeń bez dostarczenia naszemu organizmowi odpowiedniej dawki energii w postaci węglowodanów to możemy być pewni, że nasz organizm kiedy nie będzie miał potrzebnych mu węglowodanów nie będzie interesował się tkanką tłuszczową ale niechybnie sięgnie do naszej tkanki mięśniowej.

Odnośnik do komentarza

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że na czczo ćwiczy mi się znacznie lepiej, ćwiczę tak od pół roku, 6 razy w tygodniu, ok. 70-90 minut dziennie, zarówno ćwiczenia cardio, interwałowe jak i siłowe (w domu, na siłownię nie chodzę, bo nie mam w pobliżu...). Zaraz po treningu jem pożywne śniadanie - tj. płatki owsiane, otręby, orzechy, suszone owoce itp. z jogurtem naturalnym + kawa. Mimo, iż słyszy się o utracie tkanki mięśniowej ćwicząc na czczo niczego takiego nie zauważyłam u siebie, a wręcz przeciwnie ;)

Odnośnik do komentarza

wiesz na każdego to wplywa inaczej... ja np nie mogę sobie na coś takiego pozwolić bo od razu widzę ciemność przed oczami, pomimo tego że nie mam złej kondycji i jestem raczej zaprawiona w bojach. Ja ćwiczę jakieś 2 godziny po posiłku, zazwyczaj po pracy biegam na siłownię 3 razy w tygodniu, po siłowni jem małą biąłkową przekąskę... Próbowałam swojego czasu ćwiczyć nad czczo ale tak jak pisałam od razu kręciło mi się w głowie i miałam mroczki przed oczami

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...