Skocz do zawartości
Forum

Biały i mętny śluz przy tabletkach antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piszę ponieważ zastanawia mnie pewna kwestia... przyjmuję 5 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, przyjmuję je równo co do minuty o żadnej nie zapomniałam odkąd tabletki biorę.
Moje ostatnie krwawienie z odstawienia było mało obfite, o czym już pisałam jakiś czas temu na tym forum. Poprzednie też. Wykonałam wiele testów ciążowych ponieważ wzbudziło to mój niepokój ponieważ do tej pory krwawienie miałam obfite. Wszystkie testy wyszły negatywne. Ostatni był robiony 16 dni po stosunku, z porannego moczu więc sądzę, że wynik był wiarygodny. Od początku 5 opakowania nie współżyję, jednak zaobserwowałam u siebie spore ilości śluzu. Zastanawia mnie czy jest to normalne, ponieważ jest go dość dużo, jest biały, taki mętny i daje się rozciągnąć, czasem jest lekko przezroczysty. Szukałam w Internecie o czym może to świadczyć i czy taki śluz może występować podczas tabletek ale nie znalazłam odpowiedzi czy śluz biały, mętny i ciągnący jest w normie... Nie czuję żadnego pieczenia ani swędzenia, śluz nie ma nieprzyjemnego zapachu. Niepokoi mnie jego ilość ... słyszałam, że duża ilość śluzu może być objawem ciąży ale sądzę, że to mało prawdopodobne żeby tyle testów kłamało nie mówiąc już o tym, że tabletki brane równo co do godziny mogłyby zawieść.
Czy w takim razie taki śluz jak występuje u mnie a także jego spora ilość to powód do zmartwień ? Co się dzieje?

Proszę o odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie ... bardzo często miewałam już różne stany zapalne ale wtedy zawsze towarzyszyło mi pieczenie i nieprzyjemny zapach tego śluzu, ale teraz nic takiego nie występuje.
Mam nadżerkę jednak mój ginekolog stwierdził, że nie ma konieczności póki co jej usuwania, może to są jakieś upławy z nią związane ?
Czy może testy się pomyliły i to jednak objaw ciąży ? Choć nie sądzę, skoro miałam krwawienie z odstawienia i testy robione po nim wyszły negatywne.

Odnośnik do komentarza

w ciazy nie jesteś, ponieważ bierzesz tabletki - pierwsza sprawa.
druga to jeśli jesteś tym zaniepokojona - idź do lekarza, może innego niż dotychczas i można wykonac kilka badan (może posiew, ogólny wywiad) i wtedy jeśli wszystko będzie dobrze, to taka jest Twoja uroda. Ja też biorę tabletki, już prawie 4 lata i nie zdarzyło mi się mieć identyczny sluz w każdy dzień, w kazdy miesiąc, w tamtym miesiącu miałam go mniej, teraz jest go więcej, nie brudzi bielizny, nie ma przykrego zapachu, jest to normalne.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź dziewczyny !
Sprawa się rozwiązała, umówiłam się na wariata na wizytę u ginekologa i się okazało, że to wina mojej nadżerki. Miałam ją już przed rozpoczęciem zażywania tabletek antykoncepcyjnych, miałam się umówić na jej laserowe usunięcie ale miałam dość napięty okres i czasu na to zabrakło. No i jej stan się trochę pogorszył, do tego pojawił się przy niej stan zapalny stąd te upławy. Dostałam tabletki dopochwowe Fluomizin, piszę aby się upewnić- czy tabletki stosowane dopochwowo nie mają wpływu na tabletki antykoncepcyjne? Moja ginekolog powiedziała, że nie, na ulotkach także nie jest nic napisane na temat antykoncepcji hormonalnej ale wolę zapytać i tu...

Odnośnik do komentarza

marine21
Dziękuję za odpowiedź dziewczyny !
Sprawa się rozwiązała, umówiłam się na wariata na wizytę u ginekologa i się okazało, że to wina mojej nadżerki. Miałam ją już przed rozpoczęciem zażywania tabletek antykoncepcyjnych, miałam się umówić na jej laserowe usunięcie ale miałam dość napięty okres i czasu na to zabrakło. No i jej stan się trochę pogorszył, do tego pojawił się przy niej stan zapalny stąd te upławy. Dostałam tabletki dopochwowe Fluomizin, piszę aby się upewnić- czy tabletki stosowane dopochwowo nie mają wpływu na tabletki antykoncepcyjne? Moja ginekolog powiedziała, że nie, na ulotkach także nie jest nic napisane na temat antykoncepcji hormonalnej ale wolę zapytać i tu...

Witam!
Wymieniony przez Panią preparat nie ma wpływu na skuteczność antykoncepcyjną. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

Odnośnik do komentarza

A rozmawiałaś z ginekologiem o jakimś probiotyku? Bo podczas leczenia infekcji intymnych i brania tabletek antykoncepcyjnych warto wzmocnić naturalną biocenozę pochwy. Ja łykam przy antykoncepcji lacibios femina, bo nie lubię probiotyków dopochwowych, dopochwowo stosowałam tylko globulki, które miałam przepisane przy leczeniu grzybicy, więc musiałam. I teraz dzięki probiotykowi nie mam nawracających infekcji grzybiczych i bakteryjnych, więc może dobrze by było byś też się chroniła przed infekcjami.

Odnośnik do komentarza

Chyba będę musiała zacząć łykać jakieś probiotyki póki nie będę miała zrobionego wymrożenia nadżerki.
Teraz mam inny problem, otóż po stosowaniu tabletek dopochwowych ilość śluzu znacznie się zmniejszyła i wszystko wróciło do normy, współżyłam z moim partnerem dopiero po kuracji, w ostatnim dniu brania tabletki z blistra oraz dwa dni później /w czasie przerwy między blistrami/. 4 dnia wystąpiło u mnie krwawienie z odstawienia ale trwało 2 dni i było bardzo słabe. Starczała mi wkładka higieniczna a i na niej nie było zbyt wielu śladów, krwi więcej było ale w środku, 3 dnia nie było już nic. Od 3 opakowania mam słabe krwawienia z odstawienia, jednak dwóch lekarzy ginekologów stwierdziło, że tak może być przy antykoncepcji hormonalnej i oboje zgodnie stwierdzili, że nie mam się czym martwić. Jednak aż tak słabego krwawienia z odstawienia nie miałam jeszcze... denerwuję się bo nie wiem co się dzieje. Zadzwoniłam do obu ginekologów /zawsze wolę zasięgnąć opinii z 2 źródeł/ oboje stwierdzili, że mam się nie martwić, że tak może się zdarzać, a że czasem krwawienie może nawet nie wystąpić i to też nie jest powód do specjalnego niepokoju. No chyba, że zapomniało się jakiejś tabletki, ale ja o każdej pamiętałam, podchodzę do brania tabletek nieco obsesyjnie, ponieważ panicznie boję się ciąży, dlatego łykam je idealnie o tej samej porze, nie zdarzają mi się nawet kilku minutowe opóźnienia. W czasie brania tego blistra także nie brałam leków obniżających skuteczność tabletek, brałam tylko leki przeciwbólowe /Nurofen Forte/, globulki dopochwowe przez 6 dni oraz lek stosowany w bólu zęba /wkłada się go w miejsce po wyrwanym zębie/ lek nazywa się Nipas i w jego ulotce nie było nic o współdziałaniu z tabletkami antykoncepcyjnymi, poza tym nie dostaje się on do krwi tylko działa miejscowo na stan zapalny.
Dlaczego moje krwawienie było aż tak słabe ? Czy mam czym się martwić ? Jak to jest u was dziewczyny? Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam, od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne Naraye. 7. 11 rozpoczęła mi się miesiączka w 4 dzień w przerwie na krwawienie w 8 dniu czyli 11.11 rozpoczęłam rano nowe opakowanie tabletek. Wieczorem współżyłam z finiszem w środku. Nie wiem czemu wystraszyłam się, że mogę być w ciąży. Tabletki biorę regularnie bez skutków ubocznych. Dodam, że od niedawna współżyję z moim partnerem dlatego się wystraszyłam. Proszę o konkretne odpowiedzi a nie obelgi czy obraźliwe komentarze. 3 dni od stosunku i 4 dni od rozpoczęcia mam biały mętny śluz ? czy to normalne? panikuje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...