Skocz do zawartości
Forum

Potrzeba samobójstwa i kompleksy


Gość Tinka H.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tinka H.

Hei. Może najpierw zacznę od tego że mam 13 lat. Boję się że mam depresję. Dzisiaj zaczęłam odczuwać brak orientacji w terenie jakbym zapomniała jak co się nazywa, kim kto dla mnie jest itp. Później dostałam drgawki i uczucie, bardzo mocne uczucie...Jakie? Już tłumaczę. Czułam się taka jakby...zmęczona życiem. Bolała mnie też głowa, a dokładnie skronie. Czułam jakbym marzyła o samobójstwie, jakbym musiała to zrobić bo nie wytrzymam, jakbym już musiała lecieć np. na most i to zrobić bo nie wytrzymam. Staram się być silna. Nie wiem co się stało...Zrobiłam się też bardzo leniwa. Nic mi się nie chcę, najchętniej ciągle bym siedziała przed tv albo kompem. Uważam że jestem brzydka, żyję marzeniami w, których jestem ładniejsza. Najchętniej nie wychodziłabym nigdzie z domu. Do tego rodzice ciągle się czepiają. Nie mogę normalnie żyć. Czy to depresja? Ja naprawdę czuję że jak się nie zabiję to nie wytrzymam. Co się ze mną dzieję, naprawdę nie wiem. Jak z tego wyjść? Jak sobie pomóc? Powiedziałam o tym babci, ale zdawała wrażenie mówiące: rób co chcesz, zabijesz się okey, nie zabijesz też okey. Ale nie...przecież babcia bardziej kocha mnie niż rodzice, więc czemu tak myślę? Boję się że w końcu to zrobię. Błagam, pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Gość ewela 1988

Reakcja babci mogła świadczyć o zamurowaniu, nie wiedziała jak Ci pomóc i co odpowiedzieć. Spróbuj pogadać z rodzicami jeszcze o tym. Zapełniaj sobie wolny czas tym co lubisz robić, spotykaj się ze znajomymi, znajdź sobie hobby. Niedługo idziesz do gimnazjum, poznasz nowych ludzi... Będzie dobrze! Może czujesz się osamotniona?Może źle sie odżywiasz? Bądź aktywna fizycznie, to pozwala się rozładować. W razie czego można spróbować pomocy psychologa. 3mam kciuki

Odnośnik do komentarza

Witaj,
z tego co piszesz nie wynika byś miała depresję. Depresja to trochę inna sprawa, która trwa już kilka tygodni, miesięcy, zależy, ale nie pojawia się od tak nagle. Te objawy są niepokojące, nie umiem je dokładnie zdiagnozować, bo lekarzem nie jestem, ale zalecam Ci właśnie rozmowę z lekarzem psychiatrą. Nie bój się, ale tak będzie dla Ciebie dobrze, tu chodzi o Twoje życie i zdrowie psychiczne. Niebagetalizuj tego.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...