Skocz do zawartości
Forum

Podskórny guzek na wewnętrznej stronie dłoni


Rekomendowane odpowiedzi

jakiś czas temu pod skórą przy środkowym palcu w wewnętrznej stronie prawej dłoni pojawił mi się guzek wielkości małego grochu [na zdjęciu widoczne miejsce], przy zginaniu palców kulka jest bardziej wyczuwalna a gdy prostuje dłoń guzek zanika. jest to twarde jak kość ale nie wiem skąd to się wzięło...czasem gdy dotykam to boli ale nie mocno albo jak coś robię to promieniuje na palce, dodam że nie miałam złamanego palca... czy ktoś może znać przyczynę powstania tego czegoś?

monthly_2013_06/guzek-pod-skora_916.jpg

Odnośnik do komentarza

Byłam u lekarza rodzinnego który powiedział że jest to ten torbiel. Pytała czy boli i czy nie przeszkadza mi w wykonywaniu czynności. Z racji tego że jest mały i tylko czasem boli albo gdy ucisnę to miejsce stwierdziła żeby na razie tego nie ruszać jak jest ok, gdyby jednak było coś nie tak ból się nasilał czy przeszkadzało mi to wtedy wypisze skierowanie do ortopedy... mówiła że też z czasem sam może się wchłonąć... powinnam zostawić to w spokoju czy jednak prosić o skierowanie ?

Odnośnik do komentarza
Gość Krzysio z O.

Ja mialem kiedys (przed 20-tu laty ) , cos takiego , zniknelo samo , po jakims czasie...Nigdy nie bolalo...nigdy nie wrocilo...Teraz moja Ukochana , na wewnetrznej stronie dloni, dostala "cos takiego", martwie sie bardzo , CO Zrobic???Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Na mojej dłoni od jakiegoś czasu wyrasta malutka kuleczka. Gdy to dotykam wchłania się a gdy lekko przejdę to czyje coś wypukłego. Nie wiem co to jest bardzo się martwię że coś poważniejszego się z tym stanie. Rośnie to pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Nie boli mnie to ale mam złe przeczucia. Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Różnego typu narośle są powszechne i nie ma co wpadać w panikę. Może rozróżnisz , czy jest to np. płyn surowiczy , czy nie . Jeżeli płyn surowiczy , to pęknie i ranka się zagoi. Natomiast jeżeli narośl się powiększa , to trzeba będzie ją usunąć , z tego względu ,że z czasem zacznie przeszkadzać. Zrobi to chirurg w poradni bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza

Tez mialam 'kulke' pomiedzy palcem wskazujacym i srodkowym. W moim przypadku byl to ganglion. Latwy w usunieciu. Fakt ze po jakims czasie odrosl ale teraz go probuje wyczuc i go nie czuje, wiec prawdopodobnie moze i sam zaniknac.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...