Skocz do zawartości
Forum

Czy abstynencja jest normalna?


Gość cudowna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cudowna

Czy to normalne że nie piję alkoholu nie palę papierosów nie uprawiam seksu pomimo że jestem pełnoletnia ? Wogóle nigdy nie miałam i nie mam ochoty na to. Czy ja jestem normalna czy coś jest nie tak ze mną ? Wszyscy w koło to robią a ja nie i przez to niektórzy dziwnie patrzą na mnie i wytykają palcami i mówią że jestem jakaś dziwna.
Czy ja muszę to robić ? Brzydzę się tym wszystkim tym.
I czy to normalne że nawet jak byłam dzieckiem i nastolatką nie miałam nigdy ochoty na to i nie czułam żadnego pociągu do tego tak jak inni ?

Odnośnik do komentarza
Gość agusiekszalony

Oczywiście, że wszystko w porządku!!!
Jak miałam 16 -17 lat wszystkie moje koleżanki paliły, Też chciałam. Spróbowałam chyba ze 2 razy i stwierdziłam, że ani mi on nie smakuje ani nie pachnie i podziękowałam.
Do dziś nie palę. Alkohol pije bardzo sporadycznie.
Jak widzisz są ludzie podobni do Ciebie:)

Odnośnik do komentarza

Witaj ja natomiast w wieku 32lat wypiłam 1 piwo i drinka,nie czułam potrzeby wcześniej tego robić ,naprawdę wszytko jest u ciebie ok, fakt że papierosa spaliłam jak miałam 13 lat i więcej nie wzięłam ,ochyda.byłam abstynentem aż do 32lat.dziś pije sobie drinki co sobotę.

Odnośnik do komentarza
Gość JormungandHW

Abstynencja ? Na wszystko nadchodzi czas... może po prostu uważasz że na to nie nadeszła jeszcze pora. Nie masz się czym przejmować, mało tego powinnaś być z siebie dumna, bez takich środków jak alkohol równie dobrze możesz się świetnie bawić, ba nawet o wiele lepiej niż ci co piją - masz pełną kontrolę, wszystko co robisz zależy od Ciebie a nie od alkoholu który coś na tobie wywarł i pamiętasz wszystko z imprezy :) Czasami jest kupa śmiechu gdy opowiada się znajomym czego to ni nie robili po paru piwkach, a papieros wcale nie jest najlepszy na stres, pozwala tylko na chwilę zapomnieć o problemie. Co do seksu to trzeba mieć z kim. Nie można iść z pierwszą lepszą osobą do łóżka to musi być ktoś wyjątkowy - wiadomo. Jeśli już kogoś takiego masz i nalega a ty nie chcesz to nie zmuszaj się - może jeszcze nie nadszedł czas, a jak ma nadejść to nadejdzie.

Odnośnik do komentarza
Gość cudowna

Franca o co ci chodzi o jaki zabieg ? Jeżeli o ten urologiczny to jeszcze nie ale będzie na szczęście ten nowy lekarz jest wyjątkowo miły i delikatny i co najbardziej mnie zaskoczyło z miłą chęcią przyjął mnie do gabinetu i porozmawiał. To chyba jakiś cud.

Odnośnik do komentarza

~cudowna
Franca o co ci chodzi o jaki zabieg ? Jeżeli o ten urologiczny to jeszcze nie ale będzie na szczęście ten nowy lekarz jest wyjątkowo miły i delikatny i co najbardziej mnie zaskoczyło z miłą chęcią przyjął mnie do gabinetu i porozmawiał. To chyba jakiś cud.

Tak, właśnie o to mi chodziło... Uff... To super, że znalazł się taki fajny lekarz... Mam nadzieję, że teraz juz sie tak nie boisz, i że wszystko będzie z tym dobrze. :)

Odnośnik do komentarza

Ja nie piję, nie palę i nie mam zamiaru tego robić. Robi mi się nie dobrze na widok ludzi, którzy nie panują nad sobą za sprawą alkoholu. Alkohol dozowany w niewłaściwych porcjach ogłupia ludzi. Potem się czyta o ludziach, którzy zrobili coś głupiego pod wpływem alkoholu i tego żałują. Bawiąc się na trzeźwo masz kontrole nad tym co się dzieje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...