Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość agusiekszalony

Farbowanie włosów henną

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agusiekszalony

Hej,
chciałabym się dowiedzieć, czy farbujecie włosy henną i czy jesteście zadowolone?
Czy henna pokrywa siwe włosy i czy po hennie są odrosty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ririi

odrosty na pewno będą bo przecież włosy normalnie rosną. Co do pokrycia siwych włosów to nie wiem, bo sama nie mam jeszcze siwych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Henna to naturalny barwnik roślinny, za pomocą którego można pogłębić kolor włosów. Ogromną zaletą tej substancji jest to, że nie szkodzi ona naszym włosom. Włosy po farbowaniu henną mają intensywniejszą barwę i są błyszczące. Niestety henna nie pokryje siwych włosów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy są henny dla jasnych włosów? Ja mam blond-coś ala orzech laskowy, w słońcu są złote :) A wiem, że henna przyciemnia włosy i nadaje się do ciemnych włosó właśnie, a nie ma takich naturalnych, ale dla jasnych??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kwiatuszek2
A czy są henny dla jasnych włosów? Ja mam blond-coś ala orzech laskowy, w słońcu są złote :) A wiem, że henna przyciemnia włosy i nadaje się do ciemnych włosó właśnie, a nie ma takich naturalnych, ale dla jasnych??

Początkowo rzeczywiście hennę stosowano w celu przyciemnienia włosów, za jej pomocą uzyskiwało się rozmaite odcienie brązu oraz rudości. Obecnie można również znaleźć balsamy koloryzujące z henną do jasnych włosów. Tego rodzaju produkty posiada w swojej ofercie, np. Venita.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kwiatuszek2
A czy takie balsamy koloryzujące są bezpieczne dla włosów jak henna? Bo pisze Pani, że są on z henna, czyli coś+henna :P I czy to coś jest naturalne, bezpieczne?

Jak najbardziej są bezpieczne. Jest to połączenie składników pielęgnujących włosy i henny ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość admin010

Witam!
Zastanawiam się nad zastosowaniem Henny na moje włosy. Mój naturalny kolor to lekko miedziany/jasny brąz. Myślałam nad jakimś brązowym kolorze henny. Jednak mam pewne obawy co do koloryzacji, ponieważ boję się odrostów, które bardzo by się odznaczały tworząc nieprzyjemny widok. Dlatego zwracam się z pytaniem...Jeśli pomaluje henną włosy odcieniem zbliżonym do mojego naturalnego koloru odrosty mogą się odznaczać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Farbuję henną już wiele lat, siwe farbowane po raz pierwszy czyli odrosty, łapią barwnik w kolorze od jasnego brązu po złoto miedziany. I przynajmniej u mnie nawet zmiana mieszanki niewiele zmienia właśnie ten efekt siwych. Jednak jako, że farbuję włosy co 3 tygodnie, po jakimś czasie i wielokrotnym farbowaniu siwe włosy nie są w ogóle widoczne. Jeśli ktoś się dokładnie przyjrzy,z bardzo bliska...Generalnie jestem zadowolona z pokrycia i co najważniejsze przy hennie nie widać odrostów tak jak przy farbach chemicznych, kolor się nie wypłukuje, a siwe, cóż bardziej czerwone lub jaśniejsze. Zdjęcia słabe, włosy kryte henną dwa dni temu,

monthly_2015_01/farbowanie-wlosow-henna_2376.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się, ale chyba efekt nie będzie taki trwały jak po farbie...Moja fryzjerka z In Harmony do koloryzacji moich włosów używa delikatnych farb, które nie niszczą włosów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ela

Osobiście śmiało polecam naturalną hennę indyjską Rahjasthani Raj BAQ zapakowana w ECO Friendly Pack. Henna jest 5-krotnie przesiana.
Nadaje się do farbowania włosów - nadaje czerwone tony oraz do mehendi.
Instrukcja stosowania Henny przy farbowaniu włosów jest dość prosta:

W zależności od długości włosów, przesyp odpowiednią ilość proszku do naczynia.
Dodaj składnik zakwaszający, np. sok jabłkowy, hibiskus, kwasek cytrynowy.
Wymieszaj hennę z ciepłą wodą (najlepiej z żelem lnianym).
Pozostaw hennę na ok. 7-8 h (im jest cieplej, tym henna szybciej wydziela barwnik).
Po odstaniu, nałóż hennę na wilgotne włosy umyte wcześniej oczyszczającym szamponem bez dodatku filmformerów.
Rozprowadź hennę na włosach. Przykryj głowę folią.
Trzymaj hennę minimum 3 h – może być dłużej w zależności od odcienia jaki chcesz uzyskać.
Spłucz głowę czystą wodą i nie myj włosów przez 48 h – henna potrzebuje czasu, żeby utlenić się do ostatecznego koloru.
Produkt oczywiście w 100 % wegański. Sklepik producenta:
https://allegro.pl/oferta/eko-henna-rajasthani-raj-baq-najlepsza-sklep-9788481680

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bez kitu

wiele zmieniło się w temacie henny od momentu założenia tego wątku - teraz już nikt nie sięgnie po Venitę, świadomość wzrosła, na youtube są wiarygodne źródła i dużo wiedzy
prawdziwa henna - sproszkowane zioło koloryzuje na stałe, w odcieniach od rudości po brąz i czerwień, są też inne zioła jak cassia czy indygo, one dają odpowiednio - cassia / senes: żółty-złoty kolor, więc w sam raz dla siewiejących blondynek, choć nie platynowych, a tych bardziej słomkowych, indygo: niebieski/granatowy po czerń, indygo lepiej nie stosować na blond włosy czy rozjasniane, bo powodują zieleń, to samo z rozjasnianiem juz zafarbowanych indygo wlosow - nie robimy tego. Henna i senes normalnie farbuja sie chemicznie w poznijejszych etapach, ale lepiej najpierw porzadnie przemyslec proces farbowania, zeby nie wymagalo ingerencji chemii. To tak w skrocie. Samo ziolo jest przyjazne skorze, srodowisku i wlosom. Ja tez nie wroce do chemii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...