Skocz do zawartości
Forum

Brązowe plamienia po pigułkach a okres


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Początkiem marca zrezygnowałam z przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, które brałam przez kilka miesięcy (nie miałam na celu zmiany na inne, tylko odstawienie). Pojawiło się krwawienie z odstawienia, potem szłam już własnym fizjologicznym cyklem, po którym w terminie pojawiła się fizjologiczna miesiączka. Teraz natomiast na tydzień przed terminem kolejnej miesiączki mam od 3 dni brązowe plamienia. Czy mogę je uznać za okres, czy może coś niewłaściwego się dzieje (zaburzenia?). I jeszcze w celach informacyjnych proszę o odpowiedź na pytanie (tak na przyszłość, dla własnej wiedzy) - czy okres zaczyna się od tego dnia, kiedy jest krwawienie czy plamienie? I kiedy należy rozpocząć przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych - pierwszego dnia krwawienia, czy plamienia?

Odnośnik do komentarza

No całkiem możliwe, że się przystosowuje. Chciałabym tylko wiedzieć, czy te moje plamienia (brązowe, czasem pojawiała się domieszka krwi), które mam już 4. dzień to taki słabszy okres? Bo tak po ostatnim blistrze pigułek jeszcze w lutym (pod koniec) miałam normalne krwawienie z odstawienia (takie z krwią), cykl już ten fizjologiczny miał prawidłową długość 28 dni i po nim była normalna miesiączka. Tylko właśnie nie wiem, czy to co teraz występuje to taki słabszy okres czy jakieś inne plamienia na tle zaburzeń hormonalnych. Trwają one od 4 dni, są brązowe, czasami domieszka krwi ale w nie wielkiej ilości, pojawiły się na tydzień przed terminem planowej miesiączki. Czy powinnam się zgłosić do lekarza, czy spokojnie sobie poczekać miesiąc i zobaczyć co będzie z następną miesiączką?

Odnośnik do komentarza

No to poczekam. Nie muszę na ten moment że tak napiszę "trafić w okres", bo teraz nie mam zamiaru przyjmować pigułki antykoncepcyjnej. To pytanie o przyjmowanie pigułek to było tak bardziej na przyszłość dla mojej wiedzy. Z wizytą u lekarza też poczekam. Skoro takie plamienia się przytrafiają, znakiem tego nie dziej się ze mną nic złego. Poczekam na okres i tyle. Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Do tej pory nie doczekałam się okresu (planowo spodziewałam się go w okolicach 22.kwietnia). Ciążę wykluczyłam testem, poza tym i bez testu wiedziałam, że na 99% nie jestem w ciąży. Więc czy to moje kilkudniowe brązowe plamienie (czasami brązowa krew z niteczkami, czasami brązowy śluz, sporadycznie pojawiała się czerwona krew w małej ilości) w ubiegłym tygodniu było okresem? Dodam, że dwa cykle temu zrezygnowałam z przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. I pierwszy fizjologiczny cykl i okres były normalne i wszystko w terminie. W tym drugim cyklu wygląda to inaczej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...