Skocz do zawartości
Forum

Wybuchy złości oraz uczucie bycia obserwowanym i podsłuchiwanym


Gość muminek12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość muminek12

Mysle, że jestem chora psychicznie. Oto powody:
1. Ciągle wydaje mi się, że mam podsłuch w torebce, juz nawet rozciełam podszewkę w celu sprawdzenia.
2. Wydaje mi się, że wszyscy wiedzą co mówię i myślę. 3. Mam napady złości, a potem żałuję że tyle złych rzeczy powiedziałam. Jestem zła na siebie, że nie umiem przyjmować niczego na chłodno i zimno tylko reaguj tak emocjonalnie.
3. O swoim problemach mowie tylko może 4 zaufanym osobom, a i tak wydaje mi sie że caly swiat wie. Mowię o nich np. w tramwaju, na ulicy, a przeciez ktoś inny coś moze usłyszał albo coś...I dlatego może wszyscy wiedzą.
4. Pieką mnie uszy i zaraz myślę, że ktoś mnie obgaduje i myślę o tym kto i po co i co mowi.
5. Wydaje mi się, że wszyscy tylko o mnie mówią
6. I mam już dosyć tego, bo jestem zmęczona...

Odnośnik do komentarza
Gość muminek12

I jeszcze mam tak, że ogólnie mam jakiś tam plan i jak ktoś albo coś go zburzy to wpadam w ogromną złość i nie potrafię się z tym pogodzić. Wszystko musi iść u mnie tak jak sobie to zaplanuję, bo inaczej jest dramat...

Odnośnik do komentarza

Bo może nikt nie wie co może ci odpisac. Nikt nie da ci odpowiedzi, czy jesteś, czy nie. na pewno jakies silne poczucie winy, podejrzliwość i lęki mogą cię przepłniać. Może to być silna nerwica, zab. osobowości-> nie musi to być choroba psychiczna. zdajesz sobie sprawę, ze cos nie gra to plus. w wielu przypadkach osoba chora nie zdaje sobie spfrawy z tego. Jakby ktoś napisał, tak jesteś.. to co? A jak nie..? mysle, że porozmawiaj z terpeuta

Odnośnik do komentarza
Gość muminek12

No w sumie moze tak byc. Ale meczy mnie to już. Czuje sie tak jakbym caly czas wewnetrznie krzyczala-jestem juz zmeczona tym swoim emocjonalnym podchodzniem do wszystkiego. Chciałabym wylączyć emocje, byc zimna jak lód. Jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza

~muminek12
Kto zmienił tytuł mojego postu?
Te podsłuchy to wynika z tego, że wydaje mi się, że wszyscy wiedzą co mówię i myślę. A pozostałe objawy o czym mogą świadczyc?O chorobie psych.?

moderatorzy ci zmienili Ci tytuł .
A co do Twoich objawów moim zdaniem świadczą one albo o schizofrenii albo o manii prześladowczej

Odnośnik do komentarza
Gość nocne-myśli

Z tego co tu opisujesz, to wynika, ze powinnas sie koniecznie skonsultowac z lekarzem, najlepiej z psychiatra, on Ci pomoze. I nie mysl sobie, ze przeciez nie jestes wariatka, bo to nie o to chodzi, tez kiedys u niego bylam i mi pomogl, na prawde.

Odnośnik do komentarza
Gość muminek12

Zaczęłam chorować przewlekle i to spowodowało u mnie ogromny stres. Odsunęłam się od ludzi, bo nie mam z nimi o czym gadać-ja myślę tylko o mojej chorobie, inne tematy są dla mnie nic nieważne, a wręcz śmieszne. Żyje od wizyty lekarskiej do wizyty, od badań do ich wyników. Mam 21 lat.

Odnośnik do komentarza

Nawiązując do Twojego pytania...

Podczas mojej choroby (nerwica lękowa) miałem również uczucie że cały czas nawet najbliższa rodzina mnie kontroluje,rozstawiają kamery w pokojach i szepczą o mnie...
Straciłem zaufanie do wszystkich...
Może warto abyś udał/a się do psychiatry by pomógł póki jest na to pora!Wiem że początki są ciężkie ale potem pozbędziesz się tych nieszczęsnych 6 punktów które Ciebie prześladują raz na zawsze!

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość muminek12

A mojej wybuchowości i emocjonalnego podejścia do wszystkiego, które mam od dziecka też się pozbędę?Chciałabym być zimna jak lód, bez emocji i mieć tą cholerną "poker face", żeby nikt nie mógł z twarzy odczytać tego co myślę...

Odnośnik do komentarza

Witam,
Muminek, nie odpisuje od razu, gdyż jest dużo wątków na forum, czasami niektóre znikają na kolejne strony, a czasami po prostu brakuje mi czasu by odpisać wszystkim w tym samym momencie, za co przepraszam.
Pytałam o chorobę, gdyż myślałam że może to mieć jakiś związek z Twoim samopoczuciem.
Odpowiadając na Twoje ostatnie pytanie - rozmowa z psychologiem, psychoterapia na pewno pomoże Ci nauczyć się jak kontrolować własne emocje.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...