Skocz do zawartości
Forum

Lęk pooperacyjny


Gość Sylwia1313

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sylwia1313

Potrzebuję pomocy , nie potrafię sobie z tym poradzić, parę dni temu przeszłam operację pod narkozą , i chyba za wcześnie się wybudziłam ponieważ czułam rurkę intubacyjną w gardle nie mogłam oddychać zaczełam się szarpać z całych sił ponieważ czułam że się duszę ale moje ciało było jak metalowa trumna z której nie mogłam się wydostać....nie wiem ile czasu to trwało ale dla mnie to była wieczność , od tamtej chwili boje się spać, jak zasnę od razu zrywam się ze snu po krótkim czasie z potwornym strachem ...nigdy nie sądziła że będę się cieszyć że mogę oddychać...pomóżcie po mam robić jak sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza

współczuje ci bo to musiało być traumatyczne przeżycie. może porozmawiaj z kimś bliskim o tym. Teraz już nie jesteś po operacji, spróbuj sobie przetłumaczyć jakoś że nie ma już zagrożenia, że jesteś zdrowa, że nic Ci nie dolega. Przewietrz pokój aby mieć świeze powietrze może to pomoże Ci jakoś spokojnie zansąć

Odnośnik do komentarza

Musisz sobie uświadomić, że jesteś już po operacji, ze nie ma już tej rurki,że to było tylko potrzebne do zabiegu. Nie myśl o tym nie tak intensywnie bo to Ci wcale nie pomaga a tylko pogarsza całą sytuacje. Staraj się o tym zapomnieć a gdy mysli wracają znajdz sobie zajecie,porozmawiaj z kimś... Wiem ze to nie jest takie łatwe ale nie mozesz sie poddawać i być bierną, nie pozwalaj zeby dopadały Cie mysli zwiazane z tą operacją. Musisz probować zeby sie od tego uwolnić:)

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

To przykre na pewno musiało by Ci być trudno. Dobrze czasem też udać się na spacer przed zaśnięciem, naturalnie wyciszyć i spróbować nie myśleć o tym co było, po prostu musisz zapomnieć. Jeśli nie dajesz sobie z tym rady porozmawiaj o tym z lekarzem. Może przepisze Ci coś na uspokojenie jakiś ziołowy lek. Pozdrawiam i trzymam kciuki ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...