Skocz do zawartości
Forum

Przedłużenie brania tabletek a skuteczność antykoncepcji


Rekomendowane odpowiedzi

witam, czy można przyjąć 28 tabletek antykoncepcyjnych jednofazowych dwuskładnikowych (czyli cały blister 21 + 7 z innego blistra)? jaka wtedy będzie skuteczność antykoncepcji? czy ten czwarty tydzień będzie zabezpieczony? i czy potem można zrobić 7 dni przerwy?
i kolejne pytanie - przy normalnym przyjmowaniu 21 tabletek - jeżeli do stosunku doszłoby w 21.dniu (czyli przy ostatniej pigułce), a plemniki przeżywają do tygodnia, to czy wskutek przerwy i spadku hormonów mogłoby dojść do jajeczkowania i ewentualnego zapłodnienia? Bo krwawienie z odstawienia jest sztuczne i chyba nie uniemożliwia zapłodnienia tak jak fizjologiczny okres?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Odpowiadając na Pani pytania:
- jak najbardziej może Pani przyjąć 7 tabletek więcej (tj. 28 łącznie w tym cyklu) i absolutnie nie wpłynie to na skuteczność antykoncepcji,
- podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej jest Pani także zabezpieczona w czasie 7 dniowej przerwy - nie ma zatem znaczenia w których dniach cyklu Pani współżyje.

Odnośnik do komentarza
Gość massepain

Witam. Tydzień temu miałam zabieg zamrażania nadżerki. Wszystko się ładnie goi, zostałam uprzedzona przez lekarza o obfitych upławach, do tej pory miały one biało-żółte zabarwienie, jednak dziś zobaczyłam, że ma ono kolor lekko różowy. Czy wszystko zatem w porządku? czy to normalny kolor? czy jednak powinnam się kontrolnie udać do lekarza(wizytę mam wyznaczoną dopiero na 12 lipca)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...