Skocz do zawartości
Forum

Drżenie powiek i skurcze a niedobór magnezu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mała__Mi

Czekolada i kakao :D - to te najsmaczniejsza sposoby
Woda mineralna z magnezem - dla mnie najlepsza jest Muszynianka
Wszelakiego rodzaju preparaty z magnezem - tu masz ich multum, wszystko zalezy od tego w jakiej cenie chcesz je kupic.

Odnośnik do komentarza

Czekolada owszem,ale gorzka, a wiadomo, że nie każdy lubi :) woda z magnezem koniecznie - ja wybrałam Ustroniankę z magnezem. W sumie to był taki eksperyment, bo nigdy nie piłam Ustronianki, ale jej smak bardzo mi odpowiada i przy niej zostałam :) poza tym zawiera magnez w postaci jonowej, dzięki czemu lepiej wchłania się do organizmu :)

Odnośnik do komentarza

Leki nie powinny być przyjmowane ciągle, więc gdy nieco ustabilizuje się poziom magnezu w organizmie warto uzupełniać dietę w ten pierwiastek w naturalny sposób. Warto wzbogacić jadłospis o kaszę, fasolę, ciecierzycę czy płatki owsiane. Bardzo wygodnym sposobem uzupełniania magnezu jest picie wspomnianej wcześniej Ustronianki z magnezem. Ja tak robię, bo woda naprawdę mi zasmakowała. W połączeniu z kostkami lodu jest też idealna na upały, bo jest bardzo orzeźwiająca.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią objawy rzeczywiście mogą być wynikiem niedoboru magnezu. Teoretycznie może być to jednak także wynik niedoboru potasu czy też wapnia. Przede wszystkim wskazana jest zatem dokładniejsza diagnostyka, tj. ocena poziomu elektrolitów. Stwierdzenie niedoboru upoważnia natomiast do włączenia suplementacji. W celu uzyskania skierowania na badania proszę skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...