Skocz do zawartości
Forum

Ból brzuch i ucisk w mostku


Gość Eke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Otóż od 4 dni czuje ból w brzuch, nie jest on stały. Dużo zależy od pozycji w jakiej się znajduję. Raz boli przez godzinę później przechodzi na chwile i znów powraca. Ból odczuwam w okolicach podbrzusza lecz także w innych częściach oraz bliżej mostka , także odczuwam ucisk w mostku ale tylko chwilowy.Mam też problemy ze snem. Te bóle powtarzają się w sumie już kilka lat, lecz trwają od tygodnia do 2 miesięcy. Dawniej znów nasilał się bardziej ból mostka i klatki piersiowej , oraz kołotanie serca. Teraz znów ból brzucha i przy głębokim wdechu czasem leciutkie pieczenie w mostku . Zdarza się też że ból przypomina głodowy. Nie wiem czy to jakaś nerwica? Nie mam takich objawów jak wymioty czy biegunka, tylko słaby apetyt. Proszę o opinię w czym może leżeć problem . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane dolegliwości najprawdopodobniej pochodzą z przewodu pokarmowego. Nie można wykluczyć sercowego podłoża problemu. Istnieje prawdopodobieństwo, że objawy występują na tle psychogennym. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu oraz zleceniu podstawowych badań wystawi skierowanie do odpowiedniego specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Dziękuje za odpowiedz. Postaram się wybrać do lekarza. Troszkę mi przeszło , teraz większości nie odczuwam bólu jak wcześniej , lekkie pieczenie w mostku i ucisk no i w brzuchu ( odczucie głodu ) , lecz dość szybko przechodzi. Znajoma pielęgniarka doradziła mi No-Spe, którą zażywam lecz różnicy nie ma. Czasem mam wrażenie że to na jakimś tle nerwowym , w sumie mam teraz stresującą sytuacje.

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie.
Mam jeszcze jedno pytanie. Zacząłem czuć skurcze jak by mięśnia klatki piersiowej lewej strony , tak jak by serca, lecz te uciski są bezbolesne i są widoczne gołym okiem , ponieważ cała pierś się rusza jak bym spinał mięśnia. To może być jakaś arytmia serca?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...