Skocz do zawartości
Forum

Ocet jabłkowy do płukania włosów


kwiatuszek2

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zacząć sobie płukać włosy( po umyciu ich szamponem i po nałożonej odżywce czy czymkolwiek) właśnie octem jabłkowym- ostatnie płukanie.
Czy ktoś stosował tą metodę? Jakie efekty? :)
Ponoć ładnie nabłyszcza, wygładza, domyka łuski, jest bardzo dobry na przetłuszczanie sie włosów( spowalnia ten proces). Ogólnie jest zdrowy, zawiera mnóstwo witamin i minerałów. Tylko czy przyapdkiem nie wysusza? W sumie nie powinien, bo to nie jest ocet spirytusowy.

Czytałam, że jest też dobry na trądzik i skóre tłustą, tylko nie wiem jak stosować to np. na twarz i czy jest to bezpieczne. Pewnie wacikim, ale nie jestem pewna.

Odnośnik do komentarza

Ocet jabłkowy rzeczywiście pozytywnie wpływa na nasze włosy nadając im piękny połysk. Warto jednak pamiętać o tym, aby stosować ocet rozcieńczony odpowiednio z wodą.

Zaleca się stosowanie płukanki składającej się z 1 litra wody oraz 1/2 szklanki octu jabłkowego. Po umyciu włosów płuczemy je płukanką i pozostawiamy tak na około 10 minut. Na zakończenie warto jednak ponownie wypłukać włosy - najlepiej letnią lub chłodną wodą.

Ocet jabłkowy również pozytywnie działa na cerę tłustą czy też trądzikową. W celu przygotowania takiego domowego toniku należy połączyć 1 łyżkę octu z 5 łyżkami wody. Taka mikstura zmienia pH skóry na lekko kwaśne co utrudnia rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z panią kosmetolog :-). Ja osobiście sama stosuję od czasu do czasu taką płukankę. Receptura podane przez kosmetolog jest w 100% trafiona. Włosy są delikatniejsze w dotyku i bardziej błyszczące. Dobrze na koniec faktycznie przepłukać włosy troszeczkę wówczas pozbędziemy się zapachu octowego.
Ja polecam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...