Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od drugiej osoby


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym opowiedzieć moją historię w której tkwie do tej pory i nie moge znaleść rozwiązania a moja psychika całkowicie się wyniszczyła.Mam 47 lat i jestem z moja żoną razem od 25 lat.Moja żona jest starsza odemnie o 23 lata.Rok temu poznałem kobietę w moim wieku i zakochaliśmy się w sobie.Moja partnerka zaproponowała mi abym się do niej przeprowadził i zaczął życie od nowa.Łączy nas bardzo wiele i bardzo się kochamy.Kilkakrotnie wprowadzałem się do mojej partnerki i tyleż razy się wyprowadzałem do żony.Nie jestem w stanie odpowiedzieć sobie dlaczego tak działam,ale po kilku dniach kiedy jestem u partnerki zaczynam myśleć co się dzieje u mojej żony jak ona sobie radzi ze wszystkim i wydaje mi się,ze tak na prawdę zaczynam tęsknic za domem.Moja partnerka ma już dosyć tej huśtawki z mojej strony,ale jest bardzo wyrozumiała i uważa,że mam problem ze swoją psychiką.Bardzo mnie kocha i tylko dzięki naszej miłości jeszcze to trwa.Wiem,że potrzebuje pomocy bo nie długo zwariuje.Może ktoś mógły mi pomóc lub podpowiedziec co mam zrobic bo jestem skrajnie wykończony ta sytuacją.

Odnośnik do komentarza
Gość myslicielka

No wlasnie to jest zawsze tak małożonek małozonka dużo starsza i takie problemy są normalne kiedy ludzie zaczynaja się starzeć, ty jeszcze ,,odkrył byś cos nowego, ,,poszalał'' ale twoja zona wolalabym juz inny tyb zycia i tak wlasnie poznales bratnią duszę- partnerkę. Myśle ze masz wyrzuty sumienia jesli chodzi o zone jak ona sobie poradzi jestes odpowiedzialny wiesz ze moze byc potrzebna twoja pomoc musisz sam zdecydowac bo jeszcze troche i stracisz 2 kobiety. Zastanów się dobrze czego chcesz?

Odnośnik do komentarza

Nairobi65 mając 22 lata jak byś określił uczucia w stosunku do kobiety 45 letniej? mając obecnie 47 lat,kobieta 70siąd czy twoje wyobrażenia nie uległy zmianie? Czy niema możliwości takiej że mężczyzna szukając coś na wzór swojej partnerki dążąc do ideału w związku...znalazł drugą partnerkę? Expert słusznie zauważyła musisz określić uczucia do pierwszej partnerki,to z nią przeżyłeś 25 lat pomimo wahania to ona ma pierwszeństwo.Zapewne w dużej mierze to trudne będzie dla ciebie jak i dla tych dwóch kobiet...powiem tak gdybym miał taką sytuacje wybrał bym to co mi serce dyktuje,a tobie dyktuje kobietę z twego rocznika lecz czy naprawdę jesteś tego pewny? Mógł byś rozpisać to na kartce w formie za i przeciw,ponieważ w myślach i sercu mogą zajść sprzeczności.

Odnośnik do komentarza

Jak brałeś sobie dużo starszą od siebie kobietę za żonę,to chyba nie robiłeś tego pod wpływem przymusu czy nie w pełni władz umysłowych. Zostawisz starszą żonę dla młodszej,pomyślałeś o konsekwencjach swoich wyborów? żona jest w podeszłym wieku,trzeba się nią będzie opiekować.
Tamtą kochasz,a żony ci żal? Wracasz z czystej litości żeby zobaczyć czy daje radę? nie możesz patrzeć na pomarszczone ciało staruszki? Mogłeś myśleć tyle lat wstecz.

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza

Moja żona kiedyś zastąpiła mi matke której tak na prawde nigdy nie było bo nadużywała alkoholu,a u żony jako młody chłopak znalazłem normalny dom i zakochałem sie jak mąż.Teraz po latach czuje sie bardzo uzależniony i nie wiem co mam zrobić, żeby w pełni oddać się nowemu związkowi.Nie wyobrażam sobie żeby nie było w moim życiu mojej nowej partnerki nie chce jej stracić.Jednocześnie nie moge zerwać ze swoim dotychczasowym życiem i życ tak jakbym chciał.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...