Skocz do zawartości
Forum

Skrócenie przerwy pomiędzy blistrami a ochrona antykoncepcyjna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Obecnie kończę pierwsze opakowanie pigułek dwuskładnikowych jednofazowych B****** i chciałabym skrócić 7 dniową przerwę do 5 dni (tzn. pigułkę z nowego opakowania przyjęłabym 6 dnia). Mam na celu zmianę dnia wystąpienia krwawienia. Czy ochrona antykoncepcyjna będzie pełna jeżeli tak zrobię po pierwszym opakowaniu? Czy może będzie konieczne dodatkowe zabezpieczenie? Czy dopiero po kilku miesiącach przyjmowania pigułek można tak robić czy już po pierwszym opakowaniu w życiu? Nie chciałabym sobie rozregulować gospodarki hormonalnej.

Odnośnik do komentarza
Gość LillaWeneda

czy po 1 opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych , mogę skrócić przerwę do 6 dni i będę zabezpieczona ?

Dodam że pierwsze opakowanie rozpoczęłam w połowie cyklu , nie byłam zabezpieczona i wiem że od początku 2 opakowania zabezpieczenie będzie zachowane .

Zależy mi na tym żeby uzyskać zabezpieczenie właśnie ten 1 dzień wcześniej , oczywiście jeśli jest to możliwe

Odnośnik do komentarza

~LillaWeneda
czy po 1 opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych , mogę skrócić przerwę do 6 dni i będę zabezpieczona ?

Dodam że pierwsze opakowanie rozpoczęłam w połowie cyklu , nie byłam zabezpieczona i wiem że od początku 2 opakowania zabezpieczenie będzie zachowane .

Zależy mi na tym żeby uzyskać zabezpieczenie właśnie ten 1 dzień wcześniej , oczywiście jeśli jest to możliwe

Witam!
W przypadku skrócenia przerwy pomiędzy blistrami ochrona antykoncepcyjna nie zostanie osłabiona.

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne i przez nieuwagę zrobiłam 6-dniową przerwę zamiast 7 dniową tj. powinnam zażyć pierwszą tabletkę z nowego opakowania we wtorek, a ja wzięłam ją już w poniedziałek, gapa ze mnie. Moje pytanie brzmi: jak mam dalej postępować z tabletkami? czy zażywać przez 21 dni i zrobić przerwę czy może zażywać przez 22 dni (i za każdym razem brać jedną tabletkę z nowego opakowania)? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

witam. w poprzednim cyklu skróciłam 7-dniową przerwę do 5 dni. moje pytanie czy teraz mogę nie robić przerwy w braniu tabletek i zacząć nowe opakowanie, skoro poprzednia przerwa została skrócona?? czy skuteczność zostanie zachowana??

Odnośnik do komentarza

Witam,
chciałam przyspieszyć kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych i wzięłam tabletkę w ostatnim dniu przerwy (piątek). Niestety po godzinie ją zwymiotowałam. Czy zaczynając branie tabletek tak jak powinnam była je zacząć brać (sobota) będę zabezpieczona przez cały cykl? Czy mogę przyjąć tylko 20 tabletek? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość Dobra Rada

Nie jestem ekspertem, ale zajrzyj sobie do ulotki. Z tego, co ja pamiętam z okresu brania, to wymioty do 4h sprawiają, że się tabletka nie wchłania, więc pierwszym dniem będzie kolejny i musisz wziąć o jedną więcej (i nie wymiotuj, koleżanka tak zaszła w ciążę).

Odnośnik do komentarza

Witam. Ostatnio przyłapałam się na tym, że skracam sobie 7 dniową przerwę o 2 dni. Trwa to już naprawde długo ( prawie rok). Czyli że jeśli ostatnią tabletke z blistra biorę np. w środę to nowy blister rozpoczynam w następny wtorek. Czy to obniża skuteczność tabletek ? Czy muszę zwiększyc tę przerwę ? Przyzwyczaiłam już organizm i siebie, a moje ciało bardzo czule reaguje na jakiekolwiek zmiany,
Zażywam Microgynon 21

Odnośnik do komentarza

na początku grudnia byłam u ginekolora, który z pwoodu podwyższonej prolaktyny kazał mi brać castagnian (czy jakaś podobna nazwa, ziołowe) przez trzy tygodnie i po tych trzech tygodniach zrobiś znów badania prolaktyny. Niestety, trzy tygosnie wypadały akurat w święta,a ja do dzis badan nie zrobiłam. czy jest sens jeszcze je robic? czy isc znow do lekarza?

Odnośnik do komentarza

Witam
Mam dość nietypowe pytanie. Biore tabletki antykoncepcyjne od grudnia 2013. Są to tabletki forma 21+7. W poprzednim opakowanie ( zaczelam nowe) miala miejsce sytuacja , pewnie dla niektorych nie bylby to problem , ja mam schizy na temat tabletek anty. 5 dnia przyjmowania nowego opakowania nie bylam pewna czy ja rzeczywiscie wzielam. Pamietalam jak wyciagalam , wyciskalam , nie pamietalam tylko jak polknelam. Pamietam ze czulam cos w gardle , ale nie bylam pewna. Byl wtedy przy mnie chlopak i mowilam mu , wezme pol h wczesniej bo zaraz idziemy. Od niedzieli z pierwszego tygodnia nie bylo stosunku. Zrobilam 2 beta hcg i obie wyszlu 0.100 miu/ml norma laboratorium na ciaze bylo 5.3( 12 i 16 dni po stosunku ostatnim ) . Kiedy nastala przerwa miedzy blistrami 3 dnia dostalam krwawienia. Wszytsko ok tylko 7 dnia przerwy wczoraj mialam stosunek , i balam sie ze okres dotalam bo mialam fuksa i nie mam pelnej ochrony w czasie przerwy . Ze starchu wzielam tabletke dzien wczesniej. Czy moge byc teraz w ciazy? Na logike sądzę że nie , bo wzielam tabletke tego dnia co mialam stosunek a tylko wtedy podczas przerwy uprawialam seks.

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksandra9297

Witam, mam ogromny problem. Zamiast w poniedziałek ostatnią tabletkę wzięłam w piątek, gdyż musiał przesunąć sobie okres. Chciałabym zacząć opakowanie normalnie we wtorek (czyli dzisiaj), ale nie dostałam jeszcze okresu. Co mam zrobić? A chciałabym go dostać chociażby dla spokoju ducha. Pomocy.

Odnośnik do komentarza

Witam, Od niedawna zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. po skończeniu pierwszego opakowania okres dostałam po 4 dniach i się wystraszyłam, że coś jest nie tak i wzięłam pierwszą tabletkę z następnego opakowania tym samym skracając przerwę o 3 dni.Co teraz mam zrobić? Brać dalej tabletki cy poczekać do tego 7 dnia? Prosz e o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...