Skocz do zawartości
Forum

Czy rzęsy odrastają?


Gość Kumorek

Rekomendowane odpowiedzi

To czy rzęsy odrosną zależy od tego czy w wyniku ich spalenia nie ucierpiała żywa część "włosków" znajdująca się pod skórą, tj. macierz oraz mieszek włosowy. Jeżeli nie - to rzęsy na pewno odrosną.

W przypadku, gdy dochodzi do uszkodzenia mieszka włosowego - włos niestety nie odrasta. Dotyczy to owłosienia znajdującego się w obrębie skóry twarzy oraz ciała.

Reasumując - jeżeli w wyniku tego zdarzenia nie doszło do poparzenia skóry powieki to powinno być w porządku :)

Odnośnik do komentarza

a jesli te mieszki wlosowe sa uszkodzone to nie ma innego sposobu zeby rzesy odrosly? bo mi rzesy w pewnych miejscach wgl nie rosną( mniej więcej już od roku) i mam takie brzydkie puste miejsa na pół oka. ;/ jestem juz zdesperowana i nie wiem co robić..

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie. Czy jeśli zostaną uszkodzone mieszki włosowe rzęs to one już nie odrosną? I czy nie ma zadnych sposobów żeby je jakoś naprawić? Bo mój problem na tym polega. wydaje mi sie ze uszkodzilam mieszki ciaglym malowaniem rzes i niezmywanie makijazu a teraz mam takie łyse płaty na rzęsach i nie chcą odrosnąć. i nie wiem juz co mam robic. uzywam olejku rycynnowego ale nie pomaga. jestem zdesperowana ;/ pomozcie

Odnośnik do komentarza

~booom
Mam pytanie. Czy jeśli zostaną uszkodzone mieszki włosowe rzęs to one już nie odrosną? I czy nie ma zadnych sposobów żeby je jakoś naprawić? Bo mój problem na tym polega. wydaje mi sie ze uszkodzilam mieszki ciaglym malowaniem rzes i niezmywanie makijazu a teraz mam takie łyse płaty na rzęsach i nie chcą odrosnąć. i nie wiem juz co mam robic. uzywam olejku rycynnowego ale nie pomaga. jestem zdesperowana ;/ pomozcie

Mieszek włosowy nie ulega uszkodzeniu w wyniku ciągłego stosowania tuszu do rzęs czy też w wyniku tego, że nie zmywamy makijażu. Do uszkodzenia mieszka może dojść w wyniku urazu - przerwania ciągłości skóry.

Częste pozostawianie makijażu na całą noc może ewentualnie spowodować pogorszenie stanu cery. Jeżeli chodzi o rzęsy to stają się one obciążone i kruche - dlatego teraz obserwujesz u siebie ich znaczące braki, bo rzęsy po prostu wypadły. Proces ich ponownego wzrostu trochę potrwa. Proponuję tym razem skrupulatnie oczyszczać skórę z makijażu każdego dnia ;). Pomocne może się również okazać stosowanie odżywki do rzęs.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam podobny problem około pół roku temu zauważyłam że rzęsy z lewej górnej powieki mi wypadają, na początku tylko z zewnętrznego kącika ubyło ich kilka ale z czasem całkowicie wypadły. Stosowałam już olejek rycynowy ale nie pomógł i rzęsy do tej pory nie odrosły. Pod palcami wyczuwam taki meszek ale nic poza tym, czy jest szansa że one odrosną i czym można pobudzić ich wzrost? pomocy

Odnośnik do komentarza

Sarah_19
Witam, mam podobny problem około pół roku temu zauważyłam że rzęsy z lewej górnej powieki mi wypadają, na początku tylko z zewnętrznego kącika ubyło ich kilka ale z czasem całkowicie wypadły. Stosowałam już olejek rycynowy ale nie pomógł i rzęsy do tej pory nie odrosły. Pod palcami wyczuwam taki meszek ale nic poza tym, czy jest szansa że one odrosną i czym można pobudzić ich wzrost? pomocy

Czy w momencie, gdy zauważyłaś utratę rzęs - na skórę powiek oddziaływał jakikolwiek czynnik drażniący? Może na coś chorowałaś?

Dobrze by było, abyś skonsultowała się z dermatologiem. Przyczyn takiej nagłej utraty rzęs może być wiele, chociażby choroby skóry. Z pewnością nie jest to naturalny proces.

Odnośnik do komentarza

kosmetolog Joanna Hirszler
Sarah_19
Witam, mam podobny problem około pół roku temu zauważyłam że rzęsy z lewej górnej powieki mi wypadają, na początku tylko z zewnętrznego kącika ubyło ich kilka ale z czasem całkowicie wypadły. Stosowałam już olejek rycynowy ale nie pomógł i rzęsy do tej pory nie odrosły. Pod palcami wyczuwam taki meszek ale nic poza tym, czy jest szansa że one odrosną i czym można pobudzić ich wzrost? pomocy

Czy w momencie, gdy zauważyłaś utratę rzęs - na skórę powiek oddziaływał jakikolwiek czynnik drażniący? Może na coś chorowałaś?

Dobrze by było, abyś skonsultowała się z dermatologiem. Przyczyn takiej nagłej utraty rzęs może być wiele, chociażby choroby skóry. Z pewnością nie jest to naturalny proces.

Nie zauważyłam nic drażniącego używałam tego samego tuszu a rzęsy wypadły tylko z jednej powieki.
Miałam konsultacje z dermatologiem ale nic mi nie powiedzieli chyba wybiorę się do jednego z lepszych dermatologów w mieście.Dziękuję za poradę.

Odnośnik do komentarza
Gość anekfranek

Zwracam się z pytaniem dotyczącym rzęs,niestety po obcinaniu grzywki okazało się że podcięłam nie tylko grzywkę ale i rzęsy,są krótkie i nie wygląda to najlepiej...co zrobić w takiej sytuacji?po jakim czasie odrosną?

Odnośnik do komentarza

~anekfranek
Zwracam się z pytaniem dotyczącym rzęs,niestety po obcinaniu grzywki okazało się że podcięłam nie tylko grzywkę ale i rzęsy,są krótkie i nie wygląda to najlepiej...co zrobić w takiej sytuacji?po jakim czasie odrosną?

Na całkowity odrost rzęs trzeba będzie trochę poczekać. Może to potrwać kilka tygodni, a nawet miesięcy. Do tego czasu możesz ewentualnie pomyśleć o doczepieniu rzęs.

Odnośnik do komentarza
Gość Juliettaaaaa

Jakis miesiac temu przedluzylam sobie rzesy metoda 1:1
W tym czasie bylam u kosmetyczki z 5 razy zeby mi je poprawiala poniewaz co rusz sie budzilam i na poduszce znajdywalam rzesy ktore poprostu sie odklejaly. Wczoraj wieczorem zadecydowalam zeby sciagnac je wiec poprostu je zaczelam odklejac i spojrzalam w lustro i okazuje sie ze nie zostala mi ani jedna naturalna rzesa....nawet nie ma co wytuszowac...i mam takie pytanie ile to mniejwiecej zajmie zeby one spowrotem odrosly? I czy mocny klej ich nie uszkodzil????

Odnośnik do komentarza

~Juliettaaaaa
Jakis miesiac temu przedluzylam sobie rzesy metoda 1:1
W tym czasie bylam u kosmetyczki z 5 razy zeby mi je poprawiala poniewaz co rusz sie budzilam i na poduszce znajdywalam rzesy ktore poprostu sie odklejaly. Wczoraj wieczorem zadecydowalam zeby sciagnac je wiec poprostu je zaczelam odklejac i spojrzalam w lustro i okazuje sie ze nie zostala mi ani jedna naturalna rzesa....nawet nie ma co wytuszowac...i mam takie pytanie ile to mniejwiecej zajmie zeby one spowrotem odrosly? I czy mocny klej ich nie uszkodzil????

Niestety doczepianie sztucznych rzęs metodą 1:1 bardzo osłabia naturalne rzęsy. Objawy, które opisałaś dosyć często występują u wielu kobiet. Obciążone rzęsy szybko wypadają. Odrost rzęs może trwać 1-2 msc. Możesz rozważyć zakup odżywki Revital Lash, która przyśpieszy wzrost włosków.

Odnośnik do komentarza
Gość zdruzgotanaa

Witam!

Dzisiaj podkręcałam sobie rzęsy zalotką i niefortunnie osunęła mi się ręka i zalotka wyrwała mi sporo rzęs na środku oka. Parę w łysych miejscach zostało, ale wiele wyrwało się z cebulką. Co mam zrobić? Cczy rzęsy odrosną? Jeżeli tak to ile mam czekać? Czy założenie doklejanych "jednorazowych" sztucznych rzęs na klej mi zaszkodzi?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~Zosieniaa
Ja mam takie pytanie ! Dokładnie tydzień temu obcielam sobie rzęsy nozyczkami do paznokci . I narazie nie widzę zadnej różnicy :( wiec moje pytanie brzmi ile potrzebują one czasu zeby byly takie jak wczesniej ? :(

a dlaczego obcięłaś sobie rzęsy :( ? wiem, że krążą opinie, że w ten sposób można je wzmocnić - ogólnie nie polecam tej metody. Zanim rzęsy odrosną i powrócą do naturalnej długości może minąć 1.5-2 miesiąca...niekiedy nawet więcej.

Odnośnik do komentarza

Ja należę do tej grupy osób, która uwierzyła w efekt pięknych rzęs po ich obcięciu. Dopiero potem wyczytałam, ze to bujda.
Nie obcięłam ich do zera, tylko "przycięłam końcówki", czyli gdzieś w połowie. W sumie dziwnie sie czułam, ale nawet nie zauważyłam kiedy urosły, Miesiąc, dwa, góra 3 i mam już długie rzęsy i rzeczywiście piękne :) Są całe czarne, gdzie wcześniej końcówki były takie jakby wyblakłe i są bardziej gęste. Ale już nie zamierzam ich nigdy obcinać.

Odnośnik do komentarza

~Zosieniaa
Ale za siedem dni mija miesiac i ja kos nie widze nic .. Nie spieszy sie im .. Wczoraj kupilam odzywke i posmarowałam i niby efekt po 15 dniach
. CHCIALABYM ! Pomocy!!!!

Odrost rzęs jest kwestią indywidualną i tak jak wspomniałam we wcześniejszym poście - może to potrwać nawet dwa miesiące. Cierpliwości ;-), wszystko wróci do normy...obecnie okazjonalnie możesz się ratować sztucznymi kępkami rzęs

Odnośnik do komentarza

Witam,
będąc dziś u kosmetyczki na przedłużaniu rzęs. skleiły się dolne rzęsy z górnymi i niestety przy odklejaniu połowa z nich została wyrwana. Wydaje mi się, że kilka włosków z cebulkami. Jestem ogromnie zażenowana i zdesperowana bo z natury mam bardzo gęste i długie rzęsy. Moje pytanie polega na tym czy odrosną te, które zostały wyrwane z cebulkami a jeżeli tak to jak długo może to potrwać ?

Odnośnik do komentarza

~23rgtrgt
Witam,
będąc dziś u kosmetyczki na przedłużaniu rzęs. skleiły się dolne rzęsy z górnymi i niestety przy odklejaniu połowa z nich została wyrwana. Wydaje mi się, że kilka włosków z cebulkami. Jestem ogromnie zażenowana i zdesperowana bo z natury mam bardzo gęste i długie rzęsy. Moje pytanie polega na tym czy odrosną te, które zostały wyrwane z cebulkami a jeżeli tak to jak długo może to potrwać ?

To, że włoski zostały usunięte wraz z cebulką nie oznacza, że już nie odrosną. Tyle tylko, że proces odrastania potrwa dłużej niż w przypadku, gdyby włoski były ścięte. Mniej więcej po upływie 1-1,5 miesiąca rzęsy powinny powrócić do pierwotnego stanu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...