Skocz do zawartości
Forum

Bolesne badanie ginekologiczne dziewicy


Gość dziewica 30

Rekomendowane odpowiedzi

Gość księżniczka

Dziewico 30 ja uważam że lekarz nie powinien tak badać szczególnie osoby niewspółżyjącej. Powinnaś zmienić lekarza. Ja też miałam podobny przypadek więc teraz w ogóle nie rozbieram się u lekarza i proszę o jakieś inne alternatywne badanie a właściwie teraz to już tylko chodzę po wypisanie kolejnej recepty. Po prostu znalazłam ginekologa który nie lubi przemęczać się z dziewicą więc nie bada tylko rozmawiamy i daje receptę. Tak właśnie powinien zachowywać się każdy lekarz mający dziewicę czyli nie badać lub badać bez rozbierania.

Odnośnik do komentarza

~księżniczka
Dziewico 30 ja uważam że lekarz nie powinien tak badać szczególnie osoby niewspółżyjącej. Powinnaś zmienić lekarza. Ja też miałam podobny przypadek więc teraz w ogóle nie rozbieram się u lekarza i proszę o jakieś inne alternatywne badanie a właściwie teraz to już tylko chodzę po wypisanie kolejnej recepty. Po prostu znalazłam ginekologa który nie lubi przemęczać się z dziewicą więc nie bada tylko rozmawiamy i daje receptę. Tak właśnie powinien zachowywać się każdy lekarz mający dziewicę czyli nie badać lub badać bez rozbierania.

To bardzo zły ginekolog! Skoro Cie nie bada, nie ma badań które zastąpią badanie ginekologiczne... to bardzo kiepski lekarz który przypisuje Ci tabletki w ciemno nie badają Cię.A jak będziesz mieć infekcję, nadżerkę czy jakąś cystę lub cokolwiek innego to co zrobisz? Często trzeba wziąć wymaz z pochwy, zrobić chociażby cytologię? A potem będzie płacz i zgrzytanie zębów oraz pretensja do lekarza że nic nie zrobił... niby 21 wiek....

Odnośnik do komentarza
Gość księżniczka

Ale mi to odpowiada, nie chcę się rozbierać. Miałam już lekarza który ciągle kazał mi rozbierać się i dlatego go zmieniłam na takiego gdzie nie muszę się rozbierać. A w ogóle po co się rozbierać skoro jestem jeszcze dziewicą. Zresztą to ja powiedziałam że nie rozbiorę się, chcę tylko receptę.
Nie będę nikomu rozbierać się !

Odnośnik do komentarza
Gość księżniczka

Mam już 3 lata grzybicę upławy i stan zapalny ale ze względu że jestem dziewicą nie rozbieram się i wyraźnie powiedziałam o tym lekarzowi. Nie martw się mimo to mam leki. Czasami lekarz obejrzy mi zewnętrznie narządy i zrobi usg oczywiście przez powłoki brzuszne

Odnośnik do komentarza

oczywiście że może mieć. To nie jest tak że tylko kobiety które współżyją cierpią na różne dolegliwości i mają raka. Cysty np powstają w wyniku zaburzeń hormonalnych. Raka może mieć dziewica, dziecko, osoba która o siebie dba... A z nieleczonego stanu zapalnego można zachorować na raka.... Dziewictwo to nie jest zbroja która ochroni Cię przed chorobami, dziewica tez mu dbać o siebie bo nigdy nie wiadomo co ją może dopaść. Wpisz sobie w google skutki nieleczonej infekcji grzybicznej i poczytaj...

Odnośnik do komentarza
Gość księżniczka

No przecież chodzę do lekarza i biorę leki. Tylko że nie pomagają. To już nie moja wina. Zaliczyłam już wszystkich ginekologów w okolicy żaden nie daje rady. A żeby pojechać do większego miasta nie mam pieniędzy, nie mam też pieniędzy na leczenie.

A jeszcze nigdy nie spotkałam chorej dziewicy ani dziecka tym bardziej na raka.

Odnośnik do komentarza

Droga księżniczko nie wiem czy jesteś aż taką ignorantką czy masz jakiś stopień ułomności ale wpisz sobie w google białaczka dziecięca czy nowotwory dzieci i zobaczysz ile dzieci od najmłodszych po te starsze choruje... popatrz na różnego rodzaju fundację zbierają pieniądze na walkę z nowotworem.... To samo tyczy się dziewic bo czy 5 letnie dziewczynki w większości nie są dziewicami? A zakonnice myślisz że nie chorują na raka?

Odnośnik do komentarza
Gość księżniczka

Ale zrozumcie też że nie mam pieniędzy na leczenie więc jak mam wykupić leki od lekarza.
Czy według was mogę mieć nowotwór bo nie jestem w stanie leczyć tych przewlekłych stanów zapalnych.
No i jak wyleczyć stan zapalny grzybicę i upławy trwające już 3 lata. I dlaczego nie współżyjąc mam to wszystko ? Skąd to się bierze ?

Odnośnik do komentarza
Gość księżniczka

I czy dziewica musi ciągle regularnie chodzić do ginekologa ? Przecież za każdym razem co byłam u ginekologa on mówił że nie przyjmuje i nie toleruje dziewic i że nigdy na oczy nie widział dziewicy. Bądźmy szczerzy ginekolodzy unikają dziewic i nie są do nich nauczeni. Więc po co mam chodzić do ginekologa. Jakoś lekarz powiedział mi że młode dziewczyny nie chorują i nie muszę do niego przychodzić że to nie jest konieczne. Nie mogę tu napisać nazwiska tego lekarza ale powiedział mi że dziewica nie musi chodzić do ginekologa.

Odnośnik do komentarza

no to źle Ci powiedział... nie wiem na jakich lekarzy trafiłaś, ja chodzę do ginekologa od 18 roku zycia, a mam już znacznie więcej. Dziewictwo straciłam w wieku 24, więc przez 6 lat byłam dziewicą i chodziłam do ginekologa. Nigdy nie spotkałam się z określeniem że nie powinnam chodzić, z tego podowu że nie współżyłam. Fakt jak nic mi nie było to nie szłam, ale jak miałam upławy czy jakąś infekcję to szłam, i nie prywatnie a do państwowego ( u mojego gin czeka się na wizytę maks tydzień). Skoro masz nie wyleczony stan zapalny dziwię się że nie zmienisz lekarza, ale z drugiej strony jak on ma wiedzieć co Ci doelga jak się przy nim nie rozbierzesz i nie dasz się zbadać... nikt z Tobą nie będzie walczył ani Cię prosił. Chcesz być chora to bądź ale potem nie miej pretensji do ludzi

Odnośnik do komentarza

Na usg robionym przez powłoki brzuszne da się zobaczyć torbiele, jakieś mięśniaki, może polipy, ale nadżerki, infekcji czy czegoś podobnego już nie. To można sprawdzić i zbadać tylko przy badaniu ginekologicznym, a do niego musisz się rozebrać znaczy ściągnąć majtki.Lekarz musi ocenić wygląd, konsystencję i zapach tych upławów, zobaczyć czy nie ma czego innego tam...

Odnośnik do komentarza

a czy robił Ci wymaz? Ogólnie infekcje grzybiczne, czy bakteryjne jest ciężko wyleczyć i nie ty jedna masz z tym problem. Stosujesz globulki dopochwowe czy leczenie doustne? Po za tym kiedy ostatnio byłaś badana ginekologicznie, przecież piszesz wcześniej że się nie rozbierasz przed lekarzami?

Odnośnik do komentarza
Gość księżniczka

Normalnie leżałam na fotelu ginekologicznym ale wymazu nigdy nie miałam. Przecież nie mogę rządzić lekarzowi co ma robić. Obejrzał narządy płciowe zrobił usg. Dostałam tabletki ale nic się nie poprawia. Nadal coś dziwnego leci z pochwy.

Odnośnik do komentarza
Gość moreno luis

~Pan Janek
Jeżeli nie czujecie się u lekarza źle to w porządku. Chciałem tylko powiedzieć że to mimo wszystko specyficzny rodzaj badań gdzie wystarczy jeden mały gest czy nawet słowo a wszystko może nabrać całkiem innego znaczenia. Poza tym nie jest tak że lekarz może dotykać każdego miejsca ale niektóre kobiety tak myślą. M.in. powinien unikać dotykania łechtaczki. A co do delikatności to myślę że od delikatności powinno być ważniejsze zdrowie i lekarz głaszczący tylko lekko pacjentkę po brzuchu, szczególnie gdy jest grubsza będzie miał problemy z wyczuciem czegokolwiek.

a jak zmieni i przejdzie do seksu a pacjentka nie przerwie to co takiego się stanie .
Wy jesteście chorzy w sprawach seksu,on jest wszechobecny i żadne wymyślone normy tego nie unormują,abstrakcji nie da się uwiązać przepisami na zachowanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...