Skocz do zawartości
Forum

Wymodelowany brzuch


Gość Laapis

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. :) Mam 14 lat, ważę 44 kg i mam wzrost 166 cm. Mam ładną figurę. Wiem, wiem wskaźnik BMI pokazuje, że jestem niedożywiona lecz problem w tym że jem dużo na prawdę dużo i nie tyję. Po prostu mam to w genach lub taki mam organizm lecz nie z tym jest moje pytanie związane. Chciałabym, żeby moja sylwetka nabrała jeszcze lepszych kształtów tzn. chciałabym mieć wymodelowany brzuch tak jak np. tutaj: http://trendz.pl/files/imagecache/wide2/files/gallery8881a6w.jpg
Jakie polecacie ćwiczenia na taki brzuch? Ile czasu zajęłoby mi osiągnięcie takiego rezultatu? Oczywiście ćwiczyłabym sama w domu.

Odnośnik do komentarza

Twoje waga według siatki centylowej znajduje się na granicy normy, jednak jest ona zbyt niska w stosunku do Twojego wzrostu. Dlatego też nie powinnaś się odchudzać.
Co do Twojego pytania odnośnie wymodelowania mięśni brzucha to taki efekt jest do osiągnięcia, jednak nie jestem w stanie powiedzieć kiedy. To już zależy od tego jak będziesz się przykładać do ćwiczeń, czy będziesz je wykonywać prawidłowo i przede wszystkim czy będzie je robić systematycznie. Przy mięśniach brzucha najważniejsza jest systematyka i niestety na efekt trzeba dość długo czekać. Jeżeli jednak Twoja motywacja jest silna i nie poddasz się to taki efekt jak przedstawiony na zdjęciu jest do osiągnięcia.
Przy wykonywaniu ćwiczeń na mięśnie brzucha bardzo ważna jest kolejność ich wykonywania. Mianowicie na początku ćwicz mięśnie dolne brzucha, następnie skośne a na końcu górne. W ten sposób dostarczysz odpowiednią dawkę wysiłku. Ważne jest również to jak wykonujesz ćwiczenia, mięśnie brzucha przy wykonywaniu ćwiczeń współzawodniczą z mięśniami lędźwiowymi i lędźwiowo-biodrowymi. Przy wykonywaniu ,,brzuszka” nie musisz wykonywać całego skłonu, wystarczy, że uniesiesz ciało tak by kąt pomiędzy plecami a ziemią wynosił około 30 stopni. Wykonywanie głębszych skłonów, na dłużą metę może grozić kontuzją i bólami pleców
Pamiętaj aby przed każdym treningiem wykonać rozgrzewkę a na końcu serię ćwiczeń rozciągających. Poniżej przedstawię Ci kilka ćwiczeń na mięśnie brzucha, które możesz wykonywać w domu.:
1.


2.

3.

4.
Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. Nie mam zamiaru się odchudzać. Odchudzanie nie leży mi w głowie, chcę jedynie by mój brzucholek ładnie wyglądał na wakacje. Jeżeli by się udało do wakacji zrobić zamierzany efekt, jeżeli nie to trudno za 2 lata może będzie ten efekt.
Niestety w ciągu tygodnia mam po 7-8 lekcji więc przychodzę dość późno więc czy ćwiczenia na noc byłyby dobre?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...