Skocz do zawartości
Forum

Skąpe krwawienie w przerwie zażywania tabletek


Gość kahtherine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem w takiej oto sytuacji. Biorę tabletki antykoncepcyjne, żadnej nie pominęłam, nie było biegunki/wymiotów, raz zdarzyło mi się wziąć 3h wcześniej, a raz 4h później niż normalnie, ale wciąż mieściłam się w normie.
Uprawiałam seks w nocy między 19/20 tabletką (yasminelle), nie było wytrysku.
Krwawienie z odstawienia wystąpiło tak jak zawsze, w 3 dniu przerwy. Tylko że jest go mniej niż zwykle, krew jest mocno czerwona i jest w niej mało niewielkich skrzepów (wielkości zwykłego pieprzyka). Brzuch dosyć mocno mnie bolał przez pierwsze 2 dni, dziś jest 3 dzień miesiączki i czuję się dobrze, nie jestem "napuchnięta", nie bolą mnie piersi. Zwykle krwawienie jest bardziej obfite i ja też gorzej się podczas niego czuję.
Trochę martwi mnie ten okres - możliwe że to wynik stresu (sesja), niedosypiania i niedojadania?
Czy bhcg z krwi wyjdzie wiarygodny 10 dni po stosunku?

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży właściwie nie istnieje. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Proszę natomiast pamiętać, że kolejne krwawienia nie muszą być identyczne tak jak nie muszą wystąpić tego samego dnia przerwy. Zdecydowanie proszę się nie niepokoić. Jeśli mimo wszystko chce Pani wykonać badanie poziomu beta-hCG, to wynik jak najbardziej będzie wiarygodny.

Odnośnik do komentarza

Piszę z taką sprawą, otóż jestem w trakcie 6 opakowania tabletek antykoncepcyjnych Naraya. Od 3 opakowania moje krwawienia z odstawienia są zdecydowanie słabsze, zaniepokoiło mnie to, byłam na wizytach u dwóch ginekologów, oboje powiedzieli, że tak może być.
W trakcie 5 opakowania zauważyłam u siebie sporo śluzu, był biały i mętny, czasem miał domieszki przezroczystego śluzu i się rozciągał co mnie zaniepokoiło, udałam się do ginekologa, który powiedział, że ten śluz do wina stanu zapalnego nadżerki (czekam na jej usunięcie), dostałam leki dopochwowe (nie obniżające skuteczności tabletek antykoncepcyjnych). Współżycie zaczęłam pod koniec 5 opakowania, współżyłam w czwartek a w piątek brałam ostatnią tabletkę z blistra. Ostatni stosunek miałam w poniedziałek, a we wtorek (4 dnia przerwy) pojawiło się u mnie krwawienie z odstawienia, jednak było jeszcze mniej obfite niż poprzednie, trwało dwa dni i wystarczała mi wkładka higieniczna ! Ponieważ strasznie panikuję zadzwoniłam do dwóch ginekologów, oboje powiedzieli, że mam się nie martwić, że tak może być i że mam zacząć nowe opakowanie tabletek.
Tak też zrobiłam, jednak dzisiaj wykonałam test ciążowy- z porannego moczu, wyszedł negatywny. O żadnej tabletce nie zapomniałam ani nie wystąpiły u mnie biegunki czy też wymioty, więc nie sądzę aby tabletki nie działały pod koniec opakowania, ale różne myśli już mnie nachodzą. Tym bardziej, że mam wrażenie, że mam wrażliwsze piersi, aczkolwiek miałam już tak parę razy i przeważnie tak reagowały na tabletki antykoncepcyjne, oczywiście może mi się tylko wydawać, że są wrażliwsze, siła psychiki jest ogromna.
Moje pytanie jest takie- czy test wykonany po krwawieniu z odstawienia /12 dni od pierwszego stosunku w czwartek i 8 dni od ostatniego stosunku/ jest wiarygodny i mogę być spokojna ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...