Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

czy moge zacząć brac tabletki antykoncepcyjne bez okresu.. byłam 2 miesiace temu u ginekologa, niby wszystko w okej tylko mam nie regularny okres, przepisał mi tabletki Sylvie 20, ale od tych 2 miesiecy jeszcze okresu nie dostałam, ciąże wykluczam, wiec moje pytanie brzmi czy moge je zaczac brac bez okresu ?!

Odnośnik do komentarza

czy moge zacząć brac tabletki antykoncepcyjne bez okresu.. byłam 2 miesiace temu u ginekologa, niby wszystko w okej tylko mam nie regularny okres, przepisał mi tabletki Sylvie 20, ale od tych 2 miesiecy jeszcze okresu nie dostałam, ciąże wykluczam, wiec moje pytanie brzmi czy moge je zaczac brac bez okresu ?!

Odnośnik do komentarza

Stosuje antykoncepcje hormonalną około 4 lat. Mój organizm przyzwyczaił się do tabletek już jakiś czas temu (mimo że były one zmieniane parę razy) Obecnie zazywam naraye plus od roku nagle w 3 tygodniu wystepuje lekkie krwawienie, które przeobraza sie w ciemny upław. Co to może oznaczac? Dodam ze jakis czas temu na poczatku opakowania brałam dosc silny antybiotyk na zapalenie gardła i zatok.

Odnośnik do komentarza

Od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne Syndi-35. Lekarz zalecil mi zmianę na tabletki Atywia. Opakowanie Syndi kończę w czwartek, a w poniedziałek muszę wziąć antybiotyk Augumentin, co jest spowodowane ekstrakcją zęba. Stąd moje pytania - jak ten antybiotyk wpłynie na stopień zabezpieczenia? Czy robić pomiędzy Syndi a Atywią przerwę, czy bez robienia przerwy zacząć kolejne opakowanie? Czy używać dodatkowo prezerwatyw? Jeśli tak, to jak długo? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pewien problem dotyczący zastosowania nowego środka antykoncepcyjnego. Niedawno zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne (Vixpo) , jednakże stały sie one dla mnie dość kłopotliwe i stwarzały wiele dylematów czy aby ich dzialanie jest nadal skuteczne . Zaprzestałam ich zażywać na 20 tabletce i w drugim dniu po ich odstawieniu dostalam "krwawienia z odstawienia" . Ginekolog przepisał mi plastry "Lisvy" , które nalezy wziąć od razu po skończeniu tabletek hormonalnych, bądź po ostatniej tabletce bez hormonów. To ,ze przestalam brać je nie dokańczając blistra stworzyło wielki dylemat , mianowicie taki kiedy mam nakleić pierwszy plaster ? Czy podczas kiedy mam " krwawienie z odstawienia" czy czekac na " normalna miesiączkę"??? Proszę o pomoc !

Odnośnik do komentarza

Witam, od dwóch lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne daylette. Codziennie zapisuje wzięta pigułkę. Dzisiaj(sroda) zauważyłam, że zapomniałam wziąć jednej pigułki, poniedziałkowej lub wtorkowej, a w nocy z wtorku na środę współżylam z chłopakiem. W ulotce napisane jest, że w razie pominięcia tabletki w 3 tygodniu zaleca się wzięcie dwóch na raz, pominięcie placebo i zaczecie nowego opakowania. Tak też zrobiłam, nie wiedząc, która tabletkę pominąłem. Czy duze jest ryzyko zajścia w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Witam, od około 2,5 roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Na początku był to Vibin mini a od około 1,5 roku jest to Vibin. Miedzy przyjmowaniem tabletek miałam przerwę krótszą niż 7 dni. Jednak od wzięcia tabletek z hormonami krwawienie nie ustało. Mija juz 5 dzień tabletek z hormonami a nadal mam dość spore krwawienie. Co moze byc przyczyną? Czy mam się o co martwić?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie związane z skutecznościa antykoncepcji. Przyjmuje tabletki balera 2 miesiąc. W dniu przyjęcia 24 tabletki zaczęłam stosować antybioty dalacin dopochwowo. Dziś jest 3 dzień przerwy, zawsze w tym dniu dostawałm krwawienia z odstawienia, na chwilę obecną nadal go brak. Moje pytanie jest takie czy ten antybiotyk mogl obnizyc skutecznosc tabletek? Czytałam , ze Clindamycinum obniza skuteczność antykoncepacji, ale czy tylko forma doustana czy tez krepu do pochwy?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie! Zwracam się z obawą o zaburzenie działania tabletek antykoncepcyjnych. Przyjmuję tabletki Qlaira i jestem w trakcie 10-dniowej owocowo-warzywnej diety oczyszczającej. Zaczęłam ją w dniu, na który przypadała 20. tabletka. W dniu 26. wystąpiło krwawienie, ale bardziej obfite niż zwykle. Dodatkowo piję herbatę Ning hong (1 saszetka dziennie), skład: kłącze pochrzynu, liść malwy, owoc głogu (w tym 12mg wit.C). Czy dieta bądź herbata Ning hong mogą zaburzać działanie tabletek?

Odnośnik do komentarza

Witam... biorę tabletki antykoncepcyjne od trzech miesięcy i od kad je biorę... miałam cztery razy taka sytuacje ze zaczęło mnie boleć w okolicach lopatek tak jak by czasem coś mi stało i w środku zatykalo i jak próbuje ruszać lopatkami i je prostować ból się.nasila... jednak jest to bardzo dziwne bo zaczyna mnie zatykac jak kładę się już spać... i na przemian zatyka mnie albo ból w łopatkach... najdłuższy taki atak miałam kilka godzin... ostatnio trwa dwie trzy i mija

Odnośnik do komentarza

Witam, lekarz ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Azalia- nie jestem matką karmiącą, poprzednio brałam Sylvie 20 w systemie 21 dni- 7 przerwy. Czy te tabletki pomimo że jest ich 28 w opakowaniu mogę zażywać tak samo jak te poprzednie czyli przez 21 dni a potem 7 dni przerwy i w tym momencie pojawia się miesiączka?

Odnośnik do komentarza

Dostałam w prezencie zestaw preparatów do wlosow(szampon i mgiełka na skore), który zawiera dziurawiec zwyczajny. Stosuje plastry antykoncepcyjne i w ulotce ich jest napisane, że stosowanie LEKÓW z dziurawcem osłabia ich działanie. Czy takie kosmetyki też mają na nie wpływ,czy tylko zioła stosowane wewnętrznie?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. W 14 dniu 4 opakowania Kontraceptu zachorowałam na jelitowkę. Dzień po grypie, wystapiły u mnie brązowe plamienia. Otrzymałam informację żeby nie robić 7 dn. przerwy i wziąć kolejne opakowanie i tak plamienia trwały przez 28 dni az do wystąpienia krwawienia z odstawienia. Lekarz zmienił tabletki na Microgynon. Pierwsze dwie tabletki zero plamienia, po trzeciej plamienie czerwone. Proszę o odpowiedź czy to normalne. Dzisiaj powinnam wziąć 4 tabletkę i nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza

Od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne Syndi-35. Lekarz zalecil mi zmianę na tabletki Atywia. Opakowanie Syndi kończę w czwartek, a w poniedziałek muszę wziąć antybiotyk Augumentin, co jest spowodowane ekstrakcją zęba. Stąd moje pytania - jak ten antybiotyk wpłynie na stopień zabezpieczenia? Czy robić pomiędzy Syndi a Atywią przerwę, czy bez robienia przerwy zacząć kolejne opakowanie? Czy używać dodatkowo prezerwatyw? Jeśli tak, to jak długo? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

posiadam tabletki antykoncepcyjne novynette. dziś wypadło mi wziąć pierwsza tabletke, z pierwszym dniem okresu. jednak zamiast ta podpisana "czwartek" wzielam "sroda". czy jest to jakis problem? czy nie ma to znaczenia, gdyz maja taki sam sklad?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne Syndi-35. Lekarz zalecil mi zmianę na tabletki Atywia. Opakowanie Syndi kończę w czwartek, a w poniedziałek muszę wziąć antybiotyk Augumentin, co jest spowodowane ekstrakcją zęba. Stąd moje pytania - jak ten antybiotyk wpłynie na stopień zabezpieczenia? Czy robić pomiędzy Syndi a Atywią przerwę, czy bez robienia przerwy zacząć kolejne opakowanie? Czy używać dodatkowo prezerwatyw? Jeśli tak, to jak długo? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. Mieszkam za zagranicą i biorę tabletki antykoncepcyjne Syndi35. Zawsze kupuje je w Polsce, ale niestety skończyły się przez moją nieuwagę, a dzisiaj powinnam wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania. Moje niestety najwcześniej będę mogła mieć dopiero w przyszłym tygodniu. Teraz moje pytanie. Czy mogę wziąć inne z tego samego typu? Jeśli tak to jakie? Lub czy mogę wziąć np. Daylette, które są złożone. Nie chciałabym jednak robić przerwy w braniu tabletek. Proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza

WItam. Zagubiła mi się tabletka antykoncepcyjna z 3 tygodnia, postąpiłam w sposób taki, że zaczęłam brać białe tabletki. W takim wypadku kiedy wystąpi okres? Kiedy skończę to opakowanie powinnam normalnie jak zwykle zacząć nowe?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...