Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Z pierwszego opakowania Daylette wzielam wszystkie tabletki. Niestety zapomniałam wziąć pierwszej tabletki z drugiego opakowania. Lekarz kazał kontynuować lek normalnie i 7 dni dodatkowo sie zabezpieczać. Czwartego dnia przyjmowania leku nie było penetracji,ale doszło do wytrysku spermy mojego chłopaka na moje majtki i brzuch.Po wszystkim wzielam prysznic. Raczej nic nie spłynęło do pochwy ale majtki miałam mokre.Czy w opisanej sytuacji istnieje ryzyko ciąży? Bardzo prosze lekarza o odpowiedz:(

Odnośnik do komentarza

Atywia. Jak dotąd miałam regularnie miesiączkę co 21 dni. Pierwszą tabletke z blistra wzięłam gdy stwierdziłam że dostałam okres (już od pierwszego dnia miesiaczka bardzo skąpa - wystarcczają wkładki). Tabletki biore regularnie codziennie o 20, a miesiaczka wciąż wygląda jak końcówka(mało i raczej brązowe) a zawsze miałam krótkie i obfite miesiączki. Sytuacja trwa od 4 dni więc niby krótko, ale mnie to stresuje. Dodam ze lekko boli mnie podbrzusze ale tez jakos inaczej niz zwykle

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam sie jakie jest prawdopodobienstwo ciazy. Poprzedni blister tabletek yasminelle przyjelam w 20 dni, zamiast 21, przez pomyłkę biorąc 2 tabletki 8 dnia cyklu. Zrobilam nastepnie 7 dni przerwy i juz bez pomylek biore następny blister. Jednak w nocy doświadczyłam mdlosci i zaparć, do tego sluz jest bialy i kremowy. Dodam, ze trochę ponad tydzień temu zakończyłam kuracje gynalginem.

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne od pół roku. Przy 6 opakowaniu pierwszą tabletke zabrałam 12h pozniej. 4 tabletke tez zapomniałam i zażyłam ją 12-13 godzin póżniej niż zwykle a dzien wcześniej kochałam sie z narzeczonym, Czy jest duże zagrożenie ciązy ?

Odnośnik do komentarza

Witam, od 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin mini, pierwszą tabletkę wzięłam w czwartek, wczoraj (poniedziałek) zapomniałam przyjąć tabletki, i zrobiłam to dziś około 16(czyli około 20 godzin póżniej), o 19 przyjmę kolejną, dzisiejszą. Dodam że w niedzielę w nocy odbył się stosunek. Jakie jest ryzyko ciąży? Czy mogę zastosować metodę yuzpe? W apteczce mam opakowanie microgynon 21.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Wczoraj zaczął mi się okres i jestem bardzo zdziwiona ponieważ mam w nim krzepki krwi a nie pamiętam kiedy miałam tak ostatnio. Ponadto stosuje tabletki antykoncepcyjne od prawie dwóch lat a podobno po nich okres powinien być mniej obfity? Proszę o odpowiedź od czego te krzepki. .pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, Mój problem jest następujący: mój ginekolog postanowił o zmianie moich tabletek antykoncepcyjnych z powodu licznych efektów ubocznych. Polecił, aby przerwa między "starymi", a nowymi tabletkami trwała krócej, mianowicie pięć dni (szóstego dnia miałabym przyjąć nową tabetkę). Przyjęcie ostatniej starej tabletki miałoby przypadać na 15 sierpnia, niestety nie posiadam tej tabletki (zawsze byłam o jedną do tyłu i ostatnią brałam już z nowego opakowania) ani recepty. Bardzo proszę o radę.

Odnośnik do komentarza

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne i z tym wiąże się moje pytanie. Co się stanie, jeśli przerwa między opakowaniami wyniesie 13 dni? Wiem, że wydłużenia przerwy powodują zaburzenia hormonalne, ale czy będą to zmiany krótko- czy długotrwałe? Jakie zmiany mogą wystąpić?

Odnośnik do komentarza

Witam, nie wzięłam tabletki antykoncepcyjnej w 1 tygodniu cyklu, po czym następnego dnia wzięłam dwie. W tygodniu poprzedzającym pominiecie tabletki odbył się stosunek. Zastosowałam metodę yuzpe (microgynon 21) po 45 godzinach od stosunku, (30 godzinach od pominięcia tabletki). Po 12 godzinach planuje powtórzyć dawkę. Czy pomimo zastosowania metody yuzpe mogę kontynuować przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Odnośnik do komentarza

witam, zmienilam logest na kontracept - trzecie opakowanie biore obecnie, a biore anty od wrzesnia. Od wtorku biorę po 7 -dniowej przerwie i od pn dostałam plamienien a wczoraj okres. ( czyli 7 dzien brania tabletek )Czy to zwiazane ze stresem ? W trakcie siedmiodniowej normalnie dostałam okres. Biore ślub za miesiac , schudłam sporo , wiem ze moga byc plamienia do trzech opakowan, Czy moge byc spokojna ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie, otóż zażywam tabletki antykoncepcyjne DAYLETTE. W 2 tygodniu brania tabletek pomyliłam się i zamiast 8 tabletki wzięłam 14. Niestety pomyłkę zauważyłam dopiero pod koniec tygodnia. Później tabletki zaczęłam brać poprawnie. Po 8 tabletce wzięłam 15.. Nie pamiętam jak w tym czasie mój chłopak kończył. Niestety ale okres spóźnia mi się drugi dzień, zawsze miałam regularny.. martwię się że mogłam wpaść. Proszę o pomoc i poradę czy możliwe że zaszłam w ciąże.

Odnośnik do komentarza

Witam jestem 6 tygodni po porodzie i karmie piersią mój ginekolog przepisał mi tabletki takie jak LIMETIC. nie dostałam jeszcze okresu, czy mogę przyjąć pierwsza tabletke nie czekając na miesiączkę???? na ulotce napisane jest aby rozpocząć pierwsza tabletke w dniu okresu.

Odnośnik do komentarza

Błagam lekarza o pilna odpowiedz!! Czy jest ryzyko ciąży, jesli nie jestem pewna czy wzielam pierwsza tabletke z drugiego blistra Daylette? W miesiącu poprzedzającym pominięta tabletke nie współżyłam z chłopakiem, ale wzielam wszystkie tabletki z pierwszego blistra prawidłowo. Do zbliżenia doszło po wzięciu 4 tabletek Daylette z drugiego, obecnego opakowania(ale bez penetracji, wytrysk na brzuch), prosze o odpowiedz czy jest ryzyko ciąży? Błagam o odpowiedz bo strasznie sie martwię

Odnośnik do komentarza

Witam, pod koniec drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych wzięłam antybiotyk. Następnie nastąpiła 7dniowa przerwa w ich braniu. Teraz rozpocznę trzecie opakowanie. Czy mogę bez obaw znowu rozpocząć współżycie? Od ostatniej tabletki antybiotyku minęło 10 dni. Tabletki: Sidretella, antybiotyk: Amoksiklav Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, Wczoraj o godzinie 15:40 przyjęłam ostatnią tabletkę z opakowania, o godzinie 20:40 wystąpiła jednorazowa biegunka. Czy w tej sytuacji skuteczność antykoncepcji została zachowana? Dodatkowo, tabletkę z następnego opakowania powinnam przyjąć po 7dniowej przerwie w środę, czy mogłabym przerwę skrócić i przyjąć ją na przykład w poniedziałek lub wtorek? Nie wpłynie to na skuteczność antykoncepcji oraz czy będzie ona zachowana w czasie tej przerwy między blistrami?

Odnośnik do komentarza

Witam, zażywalam tabletki w systemie 21+7 niestety źle na mnie wpływały dlatego przepisano mi tabletki w systemie 24+4 właśnie wzięłam trzecią tabletkę placebo a krwawienie nie wystąpiło. O kolo 10 dni temu kochałam się z chłopakiem i skończył we mnie, dodam że nie pominąłem żadnej tabletki i biorę je zawsze o tej samej porze lecz ok. 3dni przed skończenie różowych tabl. wystąpił żółto-biały dość gesty śluz i opuchnięte piersi czy jest szansa ze zaszłam w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Witam Zdarzyło mi się pominięcie tabletki antykoncepcyjnej. Niestety w I tygodniu. Pominęłam 4 tabletke, wzięłam ją po 24h, razem z 5. Stosunek uprawiałam rano, w dzień pominięcia i w tygodniu poprzedzającym pominięcie. Rozumiem że w normalnej sytuacji istnieje ryzyko ciąży. Jednak czy dobrze myślę, że w związku z tym, że nie robiłam przerwy między opakowaniami, mogę być spokojna? Czy jednak mogło dojść do owulacji w dzień pominięcia, mimo że cały tydzień wcześniej hormony były "dostarczane" ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę daylette od ponad roku. Zapytam regularnie tabletki rano i o żadnej nie zapomniałam i nie wystąpiły żadne wymioty i biegunka. Do krwawienia mam trochę ponad tydzień a od paru dni bolą mnie sutki. Nigdy wcześniej tego nie miałam, zastanawiam się czy to wina hormonów z antykoncepcji? Może być tak, że jestem tym 1% zachodzacym w ciążę przy tabletkach? Pozdrawiam, e.

Odnośnik do komentarza

Witam, Mam bardzo wazne pytanie bardzo bylabym wdzieczna za odp.
Zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne 1 sierpnia to sa tabletki 21-7 nie wiem dlaczego ale juz moj okres trwa 12 dzien co prawda od 8 sierpnia to sa bardziej plamienia jak dlugo beda trwaly? jestem zaniepokojona poniewaz od 25.08-10-09 jade na wakacje i boje sie ze wtedy bd.miala okres co mam zrobic? zeby nie miec wtedy okresu?

Odnośnik do komentarza

Mam 23 lata, od ponad roku przyjmuję tabletki Vibin Mini. Tabletki przyjmuję regularnie, nie pominęłam żadnej tabletki. Na tydzień przed przyjęciem tabletek placebo dostałam krwawienia śródcyklicznego ( pierwszy raz przydarzyło mi się coś takiego). Krwawienie przypomina to z końca okresu, jest nieduże oraz ciemnego koloru. Ostatni stosunek odbyłam w niedzielę. Czy powinnam się martwić? Dodam że akurat wyjechałam na urlop i nie mam możliwości skonsultowania się z lekarzem osobiście.

Odnośnik do komentarza

Witam, od 8 miesiecy biore tabletki Midiana, 3.08 mialam okres a 7.08 wzielam pierwsza tabletke tylko z godzinnym opoznieniem niz zwykle, tego wieczoru uprawialam przerywany seks z mezem, lecz najpradopodobniej maz nie zdazyl i mogla sie tam dostac sperma, czy jest prawdopodobniestwo zajscia w ciaze? Chce dodac ze tabletki biore regularnie. Od tego razu mam straszne nudnosci i bole brzucha oraz uderzenia goraca..

Odnośnik do komentarza

Witam, od przeszło roku zażywam tabletki antykoncepcyjne Dionelle. Tabletki przyjmuje regularnie, ani jednej nie pominęłam.w tym miesiącu powinnam dostać miesiączkę po zakończeniu blistra. Zawsze.dostawałam w środę, dziś jest czwartek a jej nie ma. Z chłopakiem za.każdym razem.używamy prezerwatywy. Taką sytuację miałam już parę miesięcy temu, ale wszystko się unormowało. 3 miesiące temu miałam też zabieg wypalania nadżerki.

Odnośnik do komentarza

Witam Biorę tabletki Jeanine od września tamtego roku, wiec już prawie rok. Podczas wakacji postanowiłam nie zrobić jednej przerwy między opakowaniami tylko od razu rozpoczęłam następne po którym już nirmalnie zrobiłam przerwe 7 dni. W trakcie tej przerwy współrzyłam bez dodatkowego zabezpieczenia. Po przerwie normalnie kolejne opakowanie. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Odczuwam od 3 dni cały czas mdłości, nic nie mogę jeść i obrzmienie piersi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...